Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi

1969 yılında İngiliz sömürgesinden çıkaran bağımsızlığını Kazanan Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biridir. 20. Yüzyılın başında küçük bir liman kasabası olan Dubai’nin ekonomik olarak gelişmeye başlaması 1969 yılında petrol bulunması ve petrolün ihraç edilmesiyle başlamıştır. İngilizce anadil olmamasına rağmen, yabancı nüfusun çokluğu, şehrin ticaret, alışveriş ve turizm merkezi olması, hemen hemen herkesin ortak dil olan İngilizce konuşarak anlaşması Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi opsiyonu yurtdışında dil eğitimi almak isteyen adaylar için ön plana çıkarmaktadır.

Abu Dabi’den sonra ülkenin en büyük yüz ölçümüne sahip olan Dubai’nin nüfusu 2,5 milyon civarındadır. Çok sayıda gökdelene sahip olan Dubai, dünyanın da en yüksek binası olan Burç Halifa’ya da ev sahipliği yapmaktadır. Üç adadan oluşan Palmiye Adaları da turizm açısından şehirde önemli bir yer tutmaktadır. Yükselen ekonomisiyle dikkat çeken Dubai, alışveriş merkezlerinin yanı sıra diğer cazibe merkezleriyle de her yıl 7 milyon civarında yabacı turist ağırlamaktadır. Ortadoğu’nun başkenti olarak da adlandırılan şehir Birleşik Arap Emirlikleri içeresinde en dikkat çeken ve farklılık gösteren emirliktir.

Neden Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi?

Dubai’de Yaşam ve Konaklama Maliyetleri

Dil eğitimi alacak kişiler, Dubai’de farklı konaklama opsiyonlarına sahiptirler. Öğrenciler paylaşımlı olarak apart dairelerde kalabileceği gibi stüdyo 1+1 dairelerde de kalabilirler. Aylık olarak konaklama masrafları dil eğitimi alacak öğrencinin seçeceği konaklama türüne göre 500 USD ve 1,600 USD arasında değişiklik göstermektedir.

Yeme-içme ve sosyal giderler için de öğrenciler aylık olarak 300 USD – 400 USD arasında bir miktar para ayırmak durumundadır.

Dubai’de Dil Eğitimi Alırken Çalışmak

Dubai’de 12 hafta ve üzerinde dil eğitimi alacak kişiler haftalık yasal olarak 20 saat çalışma iznine sahiptir. Dil eğitimi alan öğrenciler saatlik ücretle ya da aylık ücretle maaşlarını alabilirler. Öğrenciler saatlik ücretler 25 AED – 80 AED arasında para kazanabilmektedir. Aylık olarak maaş alan öğrenciler 2,000 AED civarında para kazanabilirler.

Kısaca bir hesap yapıldığında öğrenciler en azından oradaki konaklama masraflarını karşılayacak kadar bir parayı yarı zamanlı çalışarak elde edebilmektedirler.

ES Dubai Dil Okulu

ES Dubai Dil Okulu Dubai’nin merkezinde Jumeirah Lake Towers’ta bulunmaktadır. Modern mimarisi, son teknoloji ile donatılmış sınıfları, her seviyede genel İngilizce eğitimi, sınav hazırlık  programlarıyla Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi için oldukça uygun bir okuldur. Okul 45 katlı gökdelenin 15. Katında yer almaktadır ve İngilizce dil eğitimleri anadili İngilizce olan hocalar tarafından verilmektedir.

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Dubai’de İngilizce Dil Eğitimi noktasında ücretsiz olarak danışmanlık vermektedir. ES Dubai Dil Okulu hakkında bilgi almak ve ücretsiz danışmanlık hizmetinden yararlanmak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

başa dön Armada Grandee Whatsapp
Merhaba!
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!