fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and travelSevgili Öğrencilerimiz,

 

     Öncelikle bugüne kadar göstermiş olduğunuz gayret, sabır, anlayış ve vize randevuları konusunda sosyal medyada saygı çerçevesinde yürüttüğünüz tüm çaba ve aktiviteleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve ümitlerimizin son gününe kadar bu gayretlerinizi gönülden destekliyoruz.

 

     ABD Başkonsolosluğu tarafından 9 Nisan 2021 tarihinde yapılan toplantı ve sosyal medya kanallarından eş zamanlı olarak yayınlanan ilgili videonun yarattığı hayal kırıklığını ve üzüntünüzü paylaşıyoruz. Verilen kararı anlıyor hem konsolosluk personelinin hem de öğrencilerin sağlığını koruma niyetlerine hak veriyor ve saygı duyuyoruz. Türkiye’deki vakaların hem eski döneme göre hem diğer ülkelere nazaran yüksek ivme ile artması ülkemiz için de üzücü bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

 

     Ancak hepimizin takip ettiği gibi, ülkemizde Ramazan ayı sürecinde şu ana kadar açıklanan ve artırılması da beklenen tam kapanma gibi tedbirlerin, daha önce de olduğu gibi vaka sayısının azalmasında ciddi bir etkisi olması bekleniyor. Bununla birlikte hem ABD’de hem de Türkiye’de açıklanan aşı planının yaz aylarına kadar tüm riskli grupları kapsadığını da düşündüğümüzde, SWT 2021 için yüz yüze J1 vize görüşmelerinin yapılmaması kararının 15 Mayıs 2021 sonrası için yeniden değerlendirileceğini ümit ediyoruz. Ülkemiz bir turizm ülkesi ve yaz aylarına yaklaştığımız bu günlerde pandemi ile çok daha sıkı bir şekilde mücadele edileceğini ve edilmesi gerektiğini biliyoruz.

 

            Ayrıca, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından verilen yetki ile son 48 ay içerisinde vize süresi dolmuş olan ve bu yıl hala programa katılmak için istekli ve şartları uygun olan öğrencilere yüz yüze görüşme yapmadan, posta yolu ile vize verileceği bilgisi bazı ülkelerdeki ABD Konsoloslukları tarafından resmi olarak duyuruldu. Bu uygulamanın Türkiye’de son 12 ayda vizesi dolmuş öğrencilere uygulanmasının planlandığı ve bu konudaki teknik çalışmaların sürdüğü bilgisi, Konsolosluğun acenteler ile 9 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda Sayın Robert Richard tarafından bizlere iletilmiştir. Herhangi bir sağlık riski bulunmayan bu uygulamanın Türk öğrencilere de 48 ay olarak uygulanmasını istiyor ve aynı SEVIS numarası kullanılması zorunluluğu gibi teknik olarak basitçe aşılabilecek problemlerin de değerli ABD Konsolosluğu yetkililerince çözüleceğine inanıyoruz. Benzer bir uygulamanın diğer ülkelerin öğrencileri de dahil tüm öğrenciler için uygulanabilmesi maksadıyla, ülkemizdeki Büyükelçilik tarafından ABD Dışişleri Bakanlığı nezdinde çözüm için gerekenin yapılmasına öncülük etmesini, bu fırsatı dört gözle bekleyen sevgili öğrencilerimiz adına rica ediyoruz.

 

     Ülkemizdeki ABD Konsolosluğunun bugüne kadar SWT programını mükemmel şekilde desteklediğini, her iki ülke arasında kültürel bir köprü olan bu programın en iyi şekilde uygulanmasındaki katkılarını yakından biliyoruz. Programın ve sizlerin onlar için de çok önemli ve öncelikli olduğunu work and travel programından çok daha fazla vize verilen diğer vize türlerine değil, özellikle SWT ile ilgili açıklama yapmalarından, acentelerle toplantı yapmalarından anlayabiliyoruz. Pandemi şartlarında alınmak zorunda kalınan tedbirler nedeniyle aksamaya uğrayan programın, sağlıklı ve güvenli bir şekilde bu yıl da yürütülebilmesi için Konsolosluğun çözüm arayışına her zaman olduğu gibi devam edeceğine ve kendilerine verilen lokal yetkiyi öğrencilerimizin hayallerini süsleyen programın gerçekleşmesi için maksimum düzeyde kullanacaklarına inanmak istiyoruz. Bu konuda bize düşecek olan her türlü göreve hazır olduğumuzu da belirtmek isteriz.

 

 

     Kültürel değişim programlarının en önemli parçası olan Summer Work and Travel programının hepiniz için ne kadar önemli olduğunu ve bu heyecanı yaşamayı sabırsızlıkla beklediğinizi biliyoruz. Bu süreçte ABD elçiliği resmi web sitesi ve ABD Konsolosluğunun web sayfasında yer alan SWT yetkili acente listesi dışındaki kişi ve kurumlarca yapılan itibar etmemenizi rica ediyoruz. Alternatif tüm çözümler için yetkili tüm makamlar ile irtibatta kalacağımızı ve her aşamada size bilgi vermeye devam edeceğimizi bilmenizi isteriz.

 

     Bu yaz dünya üzerinde hiçbir ülkenin katılımcısı Türk öğrencisi kadar programa katılmayı hakketmemiştir; çabalarınızla, hevesinizle, duruşunuzla, eylemlerinizle bunu gerçekten hakkettiniz! Sizlerle birlikte çalışmaktan gerçekten gurur duyuyoruz.

 

     Elçilik, sponsorlar, ECA,  Consular Affairs, Amerikalı işverenler, Türkiye’de bulunan SWT acenteleri, Türk makamları ile temaslarımız, istişarelerimiz devam edecektir. Bu temas ve istişareler sonuç verebilir veya vermeyebilir, bu anlamda ümit tacirliği yapmıyoruz. Biz tüm kapılar kapanmadan, tüm yollara başvurulmadan, bütün çareler tükenmeden pes etmiyor, programa katılabilmeniz için var gücümüzle mücadele vereceğimize söz veriyoruz.

 

 

Saygılarımızla,  

21 Yıllık Deneyim

2000 yılından günümüze Work and Travel ve değişim programlarını organize ediyoruz.

3 Ofis 81 Şehir

Ankara – İstanbul – İzmir ofislerimizden 81 şehirdeki öğrencilere hizmet veriyoruz.

Teknolojik Yatırım

A’dan Z’ye tüm başvuru işlemleri online sistemimiz üzerinden geçekleşiyor, ofislerimize gelmenize, elinize kalem almanıza gerek yok. 

Two patriotic cheerful women with bike and USA flag in hands makes selfie

20.000+ referans

20000 Üzerinde öğrencinin hayatlarına dokunarak hikayelerinde yer aldık.

CIEE İş Birliği

Armada Grandee Yalnızca dünyanın en büyük değişim programları sponsoru CIEE ile çalışıyor ve CIEE Türkiye Yetkili Temsilcisi. 

Şeffaf Work and Travel

Program herkes için aynı ücret, herkese aynı gerçeklikte bilgi, herkese aynı seviyede ilgi. 

Bilgi Almak ve Kayıt İçin bize ulaşın!

Telefon, Whatsapp, E-mail, Ofis Ziyareti, Form doldurarak bize ulaşabilirsiniz. 


Hangi Saatlerde?


Hangi Şehirlerde


Hangi Yoldan


Form Doldurun


Program Hakkında

Tüm Merak Ettikleriniz Burada

Work and Travel Nedir ?

Tüm detayları ile


Oku

Work and Travel Çalışma ve Kazançlar

Ne kadar kazanılır?


Oku

Work and Travel İş Türleri

WAT İŞLERİ


Oku

Sponsorumuz CIEE

Sponsor Kimdir?


Oku

Work and Travel Başvuru Şartları Ve Tarihler

Work and Travel’a Kimler Katılabilir?


Oku

Work and Travel Ücretleri

Nereye Ne Kadar

Ödeyeceğiniz

Oku

Work and Travel Aşamaları

Başvuru ve program etaplarınız


Oku

WAT Deneyimleri

Giden Öğrencilerin

Yorumları

Oku


Blog

Okumaya doyamayanlardan mısınız?

Sizler için onlarca bilgilendirici makalemiz var!

1000’lerce Mutlu Öğrencimize Kulak Verin

5/5

Client Logo

BURAK AKSOY
ODTÜ

Armada Grandee şirketindeki danışmanıma çok teşekkür etmek istiyorum. Her zaman yardımcı oldu. Her sorumu açık bir şekilde cevapladı. Öğrencilerle yakından ilgilenen çok iyi bir danışman.

Client Logo

GÜLŞEN AKDAĞ
Bülent Ecevit Üniversitesi

Demem o ki ilk başta gerçekten zorlanıyor insan alışma evresi sorun olabiliyor ama inanın insan herşeye alıştığı gibi bunada alışıyor ve şuan Türkiye ye hiç dönmek istemiyorum.

Client Logo

ROJEN NASIR
Bilkent Üniversitesi

En iyi WAT şirketi, öğrenciye en iyi hizmeti veren kuruluştur, bu yüzden en iyi şirket kesinlikle Armada Grandee. Giden tüm öğrenciler de benimle aynı fikirdedir sanırım.

Client Logo

Burcu Esra Sönmez
Hacettepe Üniversitesi

Şirket seçimi aşamasında bir çok şirket ile sayısız kere görüşme, mail trafiği, telefon görüşmesi, ofis ziyareti gerçekleştirdim. Tüm firmalar tarafından defalarca arandım, kayıt için tekrar tekrar, tekrar, tekrar aradılar, indirimler, promosyonlar, iş teklifleri, vaatler havada uçtu. İçlerinden yalnızca Armada Grandee bir kez bile telefon açmamış, bilgi verdikten sonra bunaltmamıştı. Tercihim tabi ki Armada Grandee oldu. Gittiğim yerde farklı firmalardan bir çok öğrenci de olduğu için kıyaslama şansı buldum ve benim için en iyi WAT şirketi Armada Grandee oldu.

Client Logo

GÖKÇE KAYA
Anadolu Üniversitesi

Armada Grandee en iyi work and travel şirketi olduklarını asla söylemeseler de, katılan tüm öğrenciler biliyor ki, Armada Grandee en iyi work and travel şirketidir 🙂

Client Logo

Halil Kökdil
Celal Bayar Üniversitesi

En güzel ve en kötü anım ise işten ayrıldığım gece arkadaşlar benim için parti yapmışlardı… Çok güzel bir şey bu… Ama ayrılık vakti geldiğinde sımsıkı sarılıp öyle bir ağlamışız ki inanın hayatımın en kötü anlarından biriydi… ama ”Kardeşlerimle’’sözleştik seneye Cedar Point’te daha iyi bir şekilde tekrar buluşacağız.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.