fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Polonya’da Yüksek Lisans

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi

Polonya, özellikle Avrupa Birliği’ne girdikten sonra, aldığı hibeler ve yaptığı yatırımlarla, eğitim kalitesini artıran ülkelerin başında geliyor. 400’ten fazla yüksek öğretim kurumuna sahip Polonya son yıllarda Türk öğrencilerin de lisans ve yüksek lisans eğitimi almak için tercih ettiği ülkelerden biri. Polonya’da Yüksek Lisans eğitimi, eğitim hayatına yurt dışında yön vermek isteyen öğrencilere güzel bir alternatif sunuyor. Türk öğrenciler, yalnızca lisans diplomaları ile, Polonya’da Master yapma hakkına sahip olabilirler. Öğrencilerden, diğer ülkeler için istenebilecek ALES, GMAT, GRE sınav sonuçları istenmez. Hem İngilizce hem de Lehçe dilinde eğitim sunan Polonya Üniversiteleri, öğrencilere Avrupa Birliğinde geçerli olan bir diploma sağlar.

Neden Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi ?

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi Kabul Şartları

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi almak isteyen öğrenciler, Türkiye’den aldıkları lisans diplomaları ile başvuru yapabilirler. Öğrenciler, dil yeterliliği olmasa bile, Polonya’da Hazırlık Eğitimi’ne katılarak, gerekli dil koşulunu sağlayıp eğitimlerine başlayabilirler. Eğer öğrenciler Polonya’da Hazırlık Eğitimi almak istemezlerse, IELTS ya da TOEFL gibi sınavlara girerek gerekli dil şartını sağladıktan sonra direk Yüksek Lisans eğitimine de başlayabilirler.

Öğrenciler, Polonya’da Master eğitimlerine, Eylül ya da Şubat döneminde başlayabilirler.

Polonya’da Eğitim, Yaşam ve Konaklama Maliyetleri

Polonya’da eğitim ücretleri Avrupa’nın birçok ülkesine göre çok daha uygundur. Üniversitelerin 1 yıllık eğitim ücretleri 2.500 – 5.000 EURO arasında değişiklik göstermektedir. Zloty para birimini kullanan ülkede konaklama ve yaşam maliyetleri de her bütçeye hitap etmektedir. Devlet yurtlarının ücretleri aylık olarak 150 – 300 Euro arasında değişiklik gösterir. Öğrenciler, dilerlerse, öğrenci evinde de kalabilirler ve aylık olarak 200 – 450 EURO arasında bir kira masrafları olur.

Yeme-içme ve sosyal yaşam giderleri de ortalama olarak 150 – 200 EURO arasında değişiklik gösterir. Öğrenciler, harcamalarına da bağlı olarak, aylık ortalama 400 – 500 EURO arasında bir maliyetle Polonya’da yaşam ve konaklama giderlerini karşılayabilirler.

Polonya’da Yüksek Lisans Eğitimi ile İlgili Lokal Hizmetlerimiz

Türkiye’de iken Armada Grandee ofislerinde size verilecek akademik danışmanlık ve destek hizmetleridir.

Polonya’daki Hizmetlerimiz

Polonya’daki anlaşmalı servis sağlayıcılarımız tarafından size verilecek olan danışmanlık ve destek hizmetleridir.

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Polonya’da Yüksek Lisans için danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Polonya’da Master eğitimi ile ilgili olarak en kaliteli, şeffaf ve dürüst danışmanlık hizmeti noktasında bize ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.
başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.