fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya Yaz Okulları

Almanya Yaz Okulları

 

Almanya yaz okulları programları ile öğrenciler keyifli vakit geçirirken, haftada genel olarak 20 ders Almanca eğitim alarak, Almancalarını geliştirebilirler.

Almanya Yaz Okulu programlarına genelde 8 – 17 yaş arasında öğrenci kabul edilir. Program kapsamında aile yanı konaklama ve yurt konaklama opsiyonları mevcuttur. Bu opsiyonlar öğrencinin gitmek ve eğitim almak istediği şehre göre değişkenlik gösterir.

Öğrencilerin alacağı Almanca eğitim genelde sabah saatlerinde kahvaltı sonrası başlar ve öğle yemeği saatine kadar devam eder. Öğle yemeği sonrasında da öğrencilerin eğleneceği zaman başlar.

Hafta içi derslerden sonra genelde şehir içi geziler düzenlenir. Bu gezilere öğrenciler grup halinde katılır ve grubun başında mutlaka grupta bulunan öğrenci sayısına göre, okulun birkaç tane grup lideri bulunur. Hafta içi gezileri haricinde, öğrenciler için düzenlenen spor aktiviteleri, yarışmalar, tiyatro, balo, parti ve benzeri aktiviteler de düzenlenir. Buradaki amaç öğrencilerin eğitim alırken aynı zamanda eğlenerek, orada tanıştığı arkadaşlarıyla da Almanca pratik yapmasıdır.

Okullar hafta içi aktiviteleri dışında hafta sonu da şehirler arası geziler düzenler. Tıpkı şehir içi gezilerde olduğu gibi grupların başında mutlaka grup lideri bulunur. Öğrencilerin farklı şehirler görmesi sağlanır, bu şekilde bir çok anı biriktirip bolca pratik yapan öğrenciler, hem eğitimden hem de aktivitelerden keyif alır.

Almanya Yaz Okulları Programları için genelde tercih edilen şehirler:

Almanya yaz okulu programları genelde Haziran ayı ile Ağustos ayları arasında düzenlenir. Türkiye’deki eğitimleri bittikten sonra yaz tatiline giren öğrenciler, hem tatil hem de Almancalarını geliştirmeleri adına kendilerine harika bir plan yapabilirler.

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi , Almanya’da yaz okuluna katılmayı planlayan öğrenciler için Schengen vizesi alınır. C tipi vizeye başvurmak yeterlidir. Çünkü öğrenciler genelde Almanya’da 2 haftadan 6 haftaya kadar eğitim planlar. 12 haftaya kadar olan eğitimlerde C tipi vize yeterli olduğundan, bu tip vize Almanya yaz okulu öğrencileri için yeterli olur.

Almanya Yaz Okulu Seçenekleri

DID Almanya Yaz Okulu
Sprachcaffe Almanya Yaz Okulu.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.