İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, İngilizce öğrenmek ya da var olan dil seviyesini ileri taşımak isteyen herkesin ilk aklına gelen seçenektir. İngiltere, Birleşik Krallığı meydana getiren 4 ülkeden (İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda, İngiltere) en büyük ve en gelişmiş olanıdır.  Özellikle eğitim konusunda da dünyadaki sayılı ülkeler arasındaki yerini almıştır ve İngiltere her zaman dil eğitimi için öğrencilerin en favori ülkeleri arasındadır.  İngiltere Dil okulları köklü geçmişleri, başarılı eğitim ve öğretim sistemleri, modern müfredatları ile tüm dünyanın İngilizce öğrenmek için tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. Armada Grandee 18 yıldır, İngiltere’de onlarca dil okulunun Türkiye’de resmi temsilciliğini yapmaktadır.

Dili yerinde öğrenin

İngilizcenin doğduğu yer olarak bilinen İngiltere, yurtdışı dil eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Dil eğitimi sırasında günlük yaşamda çok rahat pratik yapma imkânı sunmaktadır. Yemek yerken, alışveriş yaparken hatta yolda yürürken bile sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda yaşamak İngilizcenizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Dil eğitiminizi İngiltere’de tamamladıktan sonra Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Imperial College London, Exeter gibi dünyada ün yapmış, ilk yüz üniversite arasında yer alan çok kaliteli üniversitelerde eğitiminize devam edebilirsiniz.

Dil eğitimi araştırması yaparken öğrencilerin en önem verdikleri kriterlerden birisi de yüksek kalitede eğitim alma imkanıdır. İngiltere dil okullarının British Council tarafından denetleniyor olması kurumların kalitelerini artırmasını sağlamıştır. Ayrıca öğretmelerin sahip oldukları Delta, Celta gibi sertifikalar sayesinde dersler çok daha verimli geçmektedir.

İngiltere’nin coğrafi konumu nedeniyle Avrupa’nın göbeğinde yer alması, Avrupalı öğrenciler tarafından tercih sebeplerinden biridir. Ayrıca ülkemizden kolay ulaşım sağlanması, ülkemize olan yakınlığı sebebiyle de Türk öğrencilerin yoğun talep gösterdiği ülkelerin başında gelir ve hiçbir ülke için vize garantisi olmamakla birlikte, İngiltere’den alacağınız vizenin bir başka ülkeden vize almayı kolaylaştırdığı bilinen bir gerçektir.

Çalıştığımız İngiltere Dil Okulları ve Lokasyonları

OkulLokasyon
Kaplan International EnglishBath - Bournemouth - Cambridge - Edinburgh - Liverpool - Londra (Covent Garden) - Londra (Leicester Square) - Manchester - Oxford - Torquay
EC EnglishBrighton - Bristol - Cambridge - Londra - Manchester - Oxford
LSI (Language Studies International)Brighton - Cambridge - Londra (Merkez) - Londra (Hampstead)
St Giles Brighton - Cambridge - Eastbourne - Londra (Merkez) - Londra (Highgate)
Stafford HouseBrighton - Cambridge - Canterbury - Londra
Kings EducationBournemouth - Brighton - Londra - Oxford
Oxford InternationalBrighton - Londra (Greenwich) - Oxford
EurocentresBournemouth - Brighton - Cambridge - Londra Merkez - Londra (Greenwich Eltham)
CES (Centre of English Studies) Edinburgh - Harrogate - Leeds - Londra - Oxford - Worthing
British Study CentresBrighton - Edinburgh - Londra (Merkez) - Londra (Hampstead) - Manchester - Oxford - York
ELC BristolBristol
Studio CambridgeCambridge
RegentBrighton - Cambridge - Edinburgh - Londra - Oxford - Scanbrit
The Language GalleryBirmingham - Londra - Manchester
LTC EastbourneEastbourne
The English StudioLondra
BellCambridge - London
Beet Language CentreBournemouth
LALLondra - Torbay
International HouseBristol - Londra - Manchester - New Castle
Capital School of EnglishBournemouth
Oxford House CollegeLondra (Oxford Street) - Londra (Richmand) - Oxford - Stratford Upon Avon
SprachcaffeBrighton - Londra
Anglo ContinentalBournemouth
ETC International CollegeBournemouth
Westbourne AcademyBournemouth
Interactive EnglishBrighton
Brighton Language CollegeBrighton
ELC Brighton & EastbourneBrighton - Eastbourne
Delfin School of EnglishLondra
Malvern HouseLondra
SpeakUp LondonLondra
Islington Center for EnglishLondra
Oxford English AcademyOxford
Wimbledon School of EnglishLondra
Manchester Central School of EnglishManchester
New College GroupLiverpool - Manchester
Cambridge Law StudioCambridge
Liverpool School of EnglishLiverpool
LilaLiverpool
Lewis School of EnglishSouthampton
The London School of EnglishLondra
Rose of YorkLondra
Torquay International SchoolTorquay
TwinLondra
Southbourne School of EnglishBournemouth
Riviera English SchoolTorquay
InlinguaCheltenham - Edinburgh - Londra

İngiltere Dil Okulları Şehirleri

Yurtdışında dil eğitimi düşünen herkesin ilk aklına gelen ülke İngiltere’dir. İngiltere dil okulları şehirleri, alternatif olarak çok fazladır. İngiltere’nin kuzeyinden güneyine, doğusundan batısına bir çok şehirde kaliteli dil eğitimi alma imkanı bulunmaktadır.

Eğitim alacak olan kişiler çok yönlü düşünerek gideceği şehre karar verebilir. Herkesin bütçesine, zevkine ve ilgisine uygun şehir alternatifi bulunmaktadır. Zincir okul olarak isimlendirilen ve İngiltere’nin birçok şehrinde şubesi olan dil okullarının yanı sıra çok fazla şehirde butik dil okulu da bulunmaktadır. Butik dil okullarının bir kısmı maliyet açısından daha uygun olabilmektedir.

Dil eğitimi almak sadece okuldan konaklamaya, konaklamadan okula gitmek demek değildir. Öğrencilerin, ders saatleri dışında organize edilen sosyal aktivitelere katılımı dil gelişiminde büyük etki yaratır. Bu sebeple öğrencilerin zevklerine ve kişisel yapısına uygun bir şehir tercihinde bulunmaları İngilizce gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Türkiye’de yapmakta zorlanılan İngilizce konuşma pratiğini, ana dili İngilizce olan İngiltere’nin her şehrinde yapma imkanına sahip olunur.

 

** Büyük bir şehirde olmak isteyen, müze gezmeyi, yemyeşil parklarda kitap okumayı seven kişiler için Londra

** Hem tarihi hem de modern yapıya sahip bir üniversite şehrinde olmak isteyenler için Oxford

** Tarihi yerleri ve binaları seven, yemyeşil üniversite kampüslerini görmek isteyenler için Cambridge

** Deniz kenarında eğitim alıp aynı zamanda tatil yapmak isteyen, bulunduğu şehrin yaşam maliyetlerinin uygun olmasını isteyenler için Bournemouth ya da Brighton

** Sakin bir İngiliz şehrinde olmak isteyenler için Eastbourne

** Futbol hayranları için Manchester ya da Liverpool iyi birer tercih olabilir.

Londra: Londra gezilecek yerler bakımından çok zengin bir şehirdir. Birçok müze ve sanat galerisi olan şehirde yapılacak o kadar çok aktivite var ki, Londra’ya giden öğrenciler asla sıkılmadan vakit geçirir. Londra’ya gidip Big Ben, Parlamento Binası, Tower Bridge, London Eye, Greenwich Gözlem Evi görmeden dönülmez. Gündüzleri Hyde Park, Green Park, Regent’s Park, Richmond Park gibi birçok görkemli parkta rahat vakit geçirip, kitap okuyup, spor yapabilecekken geceleri de Londra’nın hareketli gece hayatında eğlenebilirsiniz.

Oxford: İngiltere’nin en güzel tarihi ve modern yapısına sahip şehirlerden biri olan Oxford, Oxford Üniversite’sine ev sahipliği yaptığı için tam bir öğrenci şehridir. Farklı kültürlerin bir arada huzurla yaşadığı şehirlerden biridir. Gezilip görülecek, eğlenecek birçok mekana sahiptir. Oldukça fazla dil okulunu da içinde barındıran şehir eğitim için tercih edilebilecek şehirlerin başında gelmektedir.

Cambridge: Cam Nehri tarafından ikiye bölünen şehir, yemyeşil doğası ile göz alıcıdır. Cambridge Üniversitesi’nin kampüsleriyle, tarih kokan şehir dil okulu öğrencileri için büyüleyicidir. King’s College, Trinity College ve Queen’s College gibi gezilmesi gereken eğitim yerleri haricinde öğrenciler mutlaka Cam Nehri’nde bir tur yapmalıdır. Şehri gezerken göreceğiniz binalardan, şehrin yapısından tarihin kokusunu hissedersiniz.

Bournemouth: Ülkenin en güvenilir sahil şehirlerinden biri olan Bournemouth, dil okulları açısından da çok zengindir. Dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler arasındadır. Deniz kenarında olması, maliyetlerin daha uygun olması, Londra’ya olan yakınlığı ve mimarisinin güzelliğiyle öğrenciler için cazip hale gelmektedir. Avrupa’nın en güzel sahillerinden birine sahip olan Bournemouth temiz İngiliz aksanı ile de dikkat çeker.

Brighton: Brighton İngiltere’nin güneyindeki en popüler şehirlerden biridir. Sahil kenarındaki bu şehir Londra’ya 1 saat uzaklıktadır. Son derece eğlenceli ve hareketli olan şehirde yaz aylarında birçok festival düzenlenir. Dil okulları bakımından da zengin bir portföye sahip olan şehir, öğrencilerin ilk tercihleri arasında yerini almıştır.

Bristol: Avon Nehri’nin kenarında kurulmuş bu şehir dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için çok uygundur. Londra gibi büyük bir şehirdir ancak Londra kadar göçmen almamıştır. Bu sebeple İngiliz nüfus daha fazladır. Ulaşımın kolay olması öğrencilerin Londra ya da diğer şehirlere gezmeleri için kolaylık tanır. Çok kaliteli dil eğitimi veren dil okulları mevcuttur. Brunel’s SS Great Britain ismindeki buharlı yolcu gemisi, Bristol Katedrali ve Geogian House isimli tarihi ev mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Manchester: Hem futbol takımı ile ünlü olan şehir hem de çok önemli bir endüstri ve sanayi şehridir. Şehir ‘Arı’ ile özdeşleşmiştir çünkü çok çalışkan insanların yaşadığı bir şehirdir. Dil okulları açısından da tercih edilen bir şehir olan Manchester’da, biraz aksanı ağır bir dil kullanarak konuşulur. Mali olarak öğrencilerin rahat ettiği, çok pahalı olmayan bir şehirdir.

Liverpool: Çok önemli bir liman şehri olan Liverpool, İngiltere’nin en misafirperver insanlarının yaşadığı şehir olarak da bilinir. Tıpkı Manchester gibi futbol takımı ile ünlüdür, ancak Liverpool spor kadar müzikle de anılmaktadır. The Beatles grubunun müzesi birçok turisti şehre çekmektedir. Dil okulu için de çok tercih edilen şehirlerden biridir. Mali uygunluk arayan öğrencilerin tercih sebebidir.

İngiltere’de Yaşam ve Konaklama

Türkiye ile aynı yarım kürede bulunan İngiltere’nin neredeyse her gününün yağmurlu olduğu doğrudur. Ancak havasının kapalı olmasının insanların üzerinde negatif bir etkisi yoktur. Aksine insanlar çok enerjik ve çok canlıdırlar. Sanat, müzik ve moda gibi konularda çok aktif olmaları sebebiyle şehirler oldukça hareketlidir. Yüksek eğitim seviyesi sayesinde de insanların oldukça yardımsever ve nazik olduğu bilinmektedir. İngiltere’de en sık duyacağınız iki kelime ‘Thank you’ ve ‘Sorry’ olacaktır.

İngiltere Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. İngiltere dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın