fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere Dil Okulları

İngiltere Dil Okulları

İngiltere dil okulları, İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen kişilerin en çok rağbet ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

İngiltere Dil Okulları
; köklü geçmişleri, başarılı eğitim ve öğretim sistemleri, modern müfredatları ile tüm dünyanın İngilizce öğrenmek için tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir. İngilizce öğrenmek ya da var olan dil seviyesini ileri taşımak isteyen herkesin ilk aklına gelen seçenektir.
İngiltere, Birleşik Krallığı meydana getiren 4 ülkeden (İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda, İngiltere) en büyük ve en gelişmiş olanıdır.

Özellikle eğitim konusunda da dünyadaki sayılı ülkeler arasındaki yerini almıştır. İngiltere her zaman dil eğitimi için öğrencilerin en favori ülkeleri arasındadır. Armada Grandee 20 yıldır, onlarca İngiltere dil okulunun Türkiye’de resmi temsilciliğini yapmaktadır.

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngilizcenin doğduğu yer olarak bilinen İngiltere, yurtdışı dil eğitimi için tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Dil eğitimi sırasında günlük yaşamda çok rahat pratik yapma imkanı sunmaktadır. Yemek yerken, alışveriş yaparken hatta yolda yürürken bile sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda yaşamak, İngilizce’nizi geliştirmenize yardımcı olacaktır. Dil eğitiminizi İngiltere’de tamamladıktan sonra Oxford Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, Imperial College London, Exeter gibi dünyada ün yapmış, ilk yüz Üniversite arasında yer alan çok kaliteli üniversitelerde eğitiminize devam edebilirsiniz.

İngiltere’de Dil eğitimi araştırması yaparken öğrencilerin en önem verdikleri kriterlerden birisi de yüksek kalitede eğitim alma imkanıdır. İngiltere dil okullarının British Council tarafından denetleniyor olması kurumların kalitelerini artırmasını sağlamıştır. Ayrıca öğretmelerin sahip oldukları Delta, Celta gibi sertifikalar sayesinde dersler çok daha verimli geçmektedir.

İngiltere’nin coğrafi konumu nedeniyle Avrupa’nın göbeğinde yer alması, Avrupalı öğrenciler tarafından tercih sebeplerinden biridir.

Ayrıca ülkemizden kolay ulaşım sağlanması, ülkemize olan yakınlığı sebebiyle de Türk öğrencilerin yoğun talep gösterdiği ülkelerin başında gelir. Hiçbir ülke için vize garantisi olmamakla birlikte, İngiltere’den alacağınız vizenin bir başka ülkeden vize almayı kolaylaştırdığı bilinen bir gerçektir.

İngiltere’de Çalıştığımız Dil Okulları ve Lokasyonları

OkulLokasyon

Kaplan International English

Bath – Bournemouth – Cambridge – Edinburgh – Liverpool – Londra (Covent Garden) – Londra (Leicester Square) – Manchester – Oxford – Torquay

EC English

Brighton – Bristol – Cambridge – Londra – Manchester – Oxford

LSI (Language Studies International)

Brighton – Cambridge – Londra (Merkez) – Londra (Hampstead)

St Giles

Brighton – Cambridge – Canterbury – Londra

Kings Education

Bournemouth – Brighton – Londra – Oxford

Oxford International

Brighton – Londra (Greenwich) – Oxford

Eurocentres

Bournemouth – Brighton – Cambridge – Londra Merkez – Londra (Greenwich Eltham)

CES (Centre of English Studies)

Edinburgh – Harrogate – Leeds – Londra – Oxford – Worthing

British Study Centres

Brighton – Edinburgh – Londra (Merkez) – Londra (Hampstead) – Manchester – Oxford – York

ELC Bristol

Bristol

Studio Cambridge

Cambridge

Regent

Brighton – Cambridge – Edinburgh – Londra – Oxford – Scanbrit

The Language Gallery

Birmingham – Londra – Manchester

LTC Eastbourne

Eastbourne

The English Studio

Londra

Bell

Cambridge – London

Beet Language Centre

Bournemouth

LAL

Londra – Torbay

International House

Bristol – Londra – Manchester – New Castle

Capital School of English

Bournemouth

Oxford House College

Londra (Oxford Street) – Londra (Richmand) – Oxford – Stratford Upon Avon

Sprachcaffe

Brighton – Londra

Anglo Continental

Bournemouth

ETC International College

Bournemouth

Westbourne Academy

Bournemouth

Interactive English

Brighton

Brighton Language College

Brighton

ELC Brighton & Eastbourne

Brighton – Eastbourne

Delfin School of English

Londra

Malvern House

Londra

SpeakUp London

Londra

Islington Center for English

Londra

Oxford English Academy

Oxford

Wimbledon School of English

Londra

Manchester Central School of English

Manchester

New College Group

Liverpool – Manchester

Cambridge Law Studio

Cambridge

Liverpool School of English

Liverpool

Lila

Liverpool

Lewis School of English

Southampton

The London School of English

Londra

Rose of York

Londra

Torquay International School

Torquay

Twin

Londra

Southbourne School of English

Bournemouth

Riviera English School

Torquay

Inlingua

Cheltenham – Edinburgh – Londra

Stafford House

Brighton – Cambridge – Canterbury – Londra

İngiltere Dil Okulları Hangi Şehirlerde?

İngiltere Dil Okulları Şehirleri

İngiltere’de dil okulları neredeyse tüm şehirlerde bulunmaktadır fakat en fazla talebin geldiği ve en popüler olanlar: Londra, Oxford, Cambridge, Bournemouth, Brighton,’dır.

Eğitim alacak olan kişiler çok yönlü düşünerek gideceği şehre karar verebilir.

Herkesin bütçesine, zevkine ve ilgisine uygun şehir alternatifi bulunmaktadır. Zincir okul olarak isimlendirilen ve İngiltere’nin birçok şehrinde şubesi olan dil okullarının yanı sıra çok fazla şehirde butik dil okulu da bulunmaktadır. Butik dil okullarının bir kısmı maliyet açısından daha uygun olabilmektedir.

Dil eğitimi almak sadece okuldan konaklamaya, konaklamadan okula gitmek demek değildir. Öğrencilerin, ders saatleri dışında organize edilen sosyal aktivitelere katılımı dil gelişiminde büyük etki yaratır.

Bu sebeple öğrencilerin zevklerine ve kişisel yapısına uygun bir şehir tercihinde bulunmaları İngilizce gelişimlerine katkı sağlayacaktır. Türkiye’de yapmakta zorlanılan İngilizce konuşma pratiğini, ana dili İngilizce olan İngiltere’nin her şehrinde yapma imkanına sahip olunur.

Büyük bir şehirde olmak isteyen, müze gezmeyi, yemyeşil parklarda kitap okumayı seven kişiler için Londra Hem tarihi hem de modern yapıya sahip bir üniversite şehrinde olmak isteyenler için Oxford Tarihi yerleri ve binaları seven, yemyeşil üniversite kampüslerini görmek isteyenler için Cambridge Deniz kenarında eğitim alıp aynı zamanda tatil yapmak isteyen, bulunduğu şehrin yaşam maliyetlerinin uygun olmasını isteyenler için Bournemouth ya da Brighton Sakin bir İngiliz şehrinde olmak isteyenler için Eastbourne Futbol hayranları için Manchester ya da Liverpool iyi birer tercih olabilir.

 • Büyük bir şehirde olmak isteyen, müze gezmeyi, yemyeşil parklarda kitap okumayı seven kişiler için Londra,
 • Hem tarihi hem de modern yapıya sahip bir üniversite şehrinde olmak isteyenler için Oxford,
 • Tarihi yerleri ve binaları seven, yemyeşil üniversite kampüslerini görmek isteyenler için Cambridge,
 • Deniz kenarında eğitim alıp aynı zamanda tatil yapmak isteyen, bulunduğu şehrin yaşam maliyetlerinin uygun olmasını isteyenler için Bournemouth ya da Brighton,
 • Sakin bir İngiliz şehrinde olmak isteyenler için Eastbourne,
 • Futbol hayranları için Manchester ya da Liverpool iyi birer tercih olabilir.

En Popüler Dil Okulu Şehirleri

Londra: Londra gezilecek yerler bakımından çok zengin bir şehirdir. Birçok müze ve sanat galerisi olan şehirde yapılacak o kadar çok aktivite var ki, Londra’ya giden öğrenciler asla sıkılmadan vakit geçirir.

Londra’ya gidip Big Ben, Parlamento Binası, Tower Bridge, London Eye, Greenwich Gözlem Evi görmeden dönülmez. Gündüzleri Hyde Park, Green Park, Regent’s Park, Richmond Park gibi birçok görkemli parkta rahat vakit geçirip, kitap okuyup, spor yapabilecekken geceleri de Londra’nın hareketli gece hayatında eğlenebilirsiniz.

Oxford: İngiltere’nin en güzel tarihi ve modern yapısına sahip şehirlerden biri olan Oxford, dünyaca ünlü ve eğitim kalitesi tescillenmiş Oxford Üniversite’sine ev sahipliği yaptığı için tam bir öğrenci şehridir.

Farklı kültürlerin bir arada huzurla yaşadığı şehirlerden biridir. Gezilip görülecek, eğlenecek birçok mekana sahiptir. Oldukça fazla dil okulunu da içinde barındıran şehir eğitim için tercih edilebilecek şehirlerin başında gelmektedir.

Cambridge: Cam Nehri tarafından ikiye bölünen şehir, yemyeşil doğası ile göz alıcıdır. Cambridge Üniversitesinin kampüsleriyle, tarih kokan şehir dil okulu öğrencileri için büyüleyicidir.

King’s College, Trinity College ve Queen’s College gibi gezilmesi gereken eğitim yerleri haricinde öğrenciler mutlaka Cam Nehri’nde bir tur yapmalıdır. Şehri gezerken göreceğiniz binalardan, şehrin yapısından tarihin kokusunu hissedersiniz.

Bournemouth: Ülkenin en güvenilir sahil şehirlerinden biri olan Bournemouth, İngiltere dil okulları açısından da çok zengindir. Dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler arasındadır. Deniz kenarında olması, maliyetlerin daha uygun olması, Londra’ya olan yakınlığı ve mimarisinin güzelliğiyle öğrenciler için cazip hale gelmektedir.

Avrupa’nın en güzel sahillerinden birine sahip olan Bournemouth temiz İngiliz aksanı ile de dikkat çeker.

Brighton: Brighton İngiltere’nin güneyindeki en popüler şehirlerden biridir. Sahil kenarındaki bu şehir Londra’ya 1 saat uzaklıktadır. Son derece eğlenceli ve hareketli olan şehirde yaz aylarında birçok festival düzenlenir.

Dil okulları bakımından da zengin bir portföye sahip olan şehir, öğrencilerin ilk tercihleri arasında yerini almıştır.

İngiltere'de dil eğitimi alan bir öğrencimiz

Giden Öğrencilere Kulak Verin

burada gerçekten İngilizce öğrenme açısından çok verimli 6 ay geçirdim, geldiğimde intermediate (orta) olan seviyem bitime geldiğimde Advanced (ileri) olmuştu. Bu gelişimi tescillemek için de İngiltere de IELTS sınavına girdim ve iyi bir skor elde ettim. Bunun haricinde burada çeşitli ülkelerden onlarca arkadaşım oldu. Brighton renkli gece hayatı olan bir şehir olduğu için özellikle eğlenmeyi seven arkadaşlarımız için doğru bir tercih, diğer bir avantajı da Londra’ya trenle sadece 50 dakika uzaklıkta olması. Son olarak şunu söyleyebilirim yurt dışında eğitim, insanlarla iletişim halinde olunduğu için sadece dil açısından değil aynı zaman da sosyal ve kültürel anlamda da gelişimi sağlıyor. Ben gittim ve gördüm herkese tavsiye ediyorum.Halim Karakuş

Bristol: Avon Nehri’nin kenarında kurulmuş bu şehir dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için çok uygundur. Londra gibi büyük bir şehirdir ancak Londra kadar göçmen almamıştır. Bu sebeple İngiliz nüfus daha fazladır. Ulaşımın kolay olması öğrencilerin Londra ya da diğer şehirlere gezmeleri için kolaylık tanır. Çok kaliteli dil eğitimi veren dil okulları mevcuttur.

Brunel’s SS Great Britain ismindeki buharlı yolcu gemisi, Bristol Katedrali ve Geogian House isimli tarihi ev mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Manchester: Hem futbol takımı ile ünlü olan şehir hem de çok önemli bir endüstri ve sanayi şehridir. Şehir ‘Arı’ ile özdeşleşmiştir çünkü çok çalışkan insanların yaşadığı bir şehirdir.

Dil okulları açısından da tercih edilen bir şehir olan Manchester’da, biraz aksanı ağır bir dil kullanarak konuşulur. Mali olarak öğrencilerin rahat ettiği, çok pahalı olmayan bir şehirdir.

Liverpool: Çok önemli bir liman şehri olan Liverpool, İngiltere’nin en misafirperver insanlarının yaşadığı şehir olarak da bilinir. Tıpkı Manchester gibi futbol takımı ile ünlüdür, ancak Liverpool spor kadar müzikle de anılmaktadır.

The Beatles grubunun müzesi birçok turisti şehre çekmektedir. Dil okulu için de çok tercih edilen şehirlerden biridir. Mali uygunluk arayan öğrencilerin tercih sebebidir.

İngiltere’de Yaşam

İngiltere’de Yaşam ve Konaklama

Türkiye ile aynı yarım kürede bulunan İngiltere’nin neredeyse her gününün yağmurlu olduğu doğrudur. Ancak havasının kapalı olmasının insanların üzerinde negatif bir etkisi yoktur. Aksine insanlar çok enerjik ve çok canlıdırlar.

Sanat, müzik ve moda gibi konularda çok aktif olmaları sebebiyle şehirler oldukça hareketlidir. Yüksek eğitim seviyesi sayesinde de insanların oldukça yardımsever ve nazik olduğu bilinmektedir. İngiltere’de en sık duyacağınız iki kelime ‘Thank you’ ve ‘Sorry’ olacaktır.

İngiltere Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. İngiltere dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

Neden İngiltere’de Dil Eğitimi ?

avrupada İngilizce kullanım haritası

 • İngiltere’de dil eğitimi  almak için en önemli neden: dili en uzun süredir en doğal olarak kullanan ülke olmasıdır. İngilizce’nin doğduğu, geliştiği ve yayıldığı kaynak İngiltere’dir. Ana dili İngilizce olan ülkeler olsa da İngiltere’de farklı lehçe ve orijinal dil kullanımıyla diğer ülkelerden belirgin farklar gösteriyor.
 • İngilizce günümüzde İngiltere, Amerika Birleşik devletleri, Kanada, Avustralya, İrlanda Güney Afrika ülkelerinin resmi veya en yaygın dili olarak kullanılmaktadır. Dünya’da 400 milyon insanın ana dili olmasına rağmen, 1 milyarla 1.6 milyar arasında insanın İngilizceyi anladığı ve konuştuğu düşünülmektedir. Dili en doğru ve amacına uygun şekilde öğrenmek için İngiltere en doğru seçenek.
 • İngilizce iş Dünyasının ise 1950’lerden sonra resmi dili olmuş, İnternet’in halklar ve milletler arasındaki mesafeleri kapatmasıyla ortak bir dile olan ihtiyaç daha da artmış, siyasal üstünlükleri nedeniyle İngilizce bu konuda ön plana çıkmıştır. Osmanlı son dönemlerinde mekteplerde İngilizce yerine Fransızca  öğretilirdi, Fransızca eğitim için öğrenciler belirli dönemlerde tahsil için Fransa’ya giderlerdi. Cumhuriyetin ilk yıllarında da devlet yabancı dil tahsili için öğrencileri yurtdışına çıkmaya teşvik etmiştir. Günümüzde ise bilinçli ve geleceğini düşünen her birey kaliteli bir dil eğitiminin sunduğu fırsatları biliyor ve iyi bir eğitim için kendisine yatırım yapıyor.
 • İngilizce, dünya eğitim sisteminde büyük bir yer oluşturmuştur, İngilizce becerisi yüksek kişileri daha fazla ve daha iyi iş imkanlarına erişebildiği bir gerçektir. Bilim dili olarak bir çok ülkede kabul gördüğünden Master ve doktora yapan bir çok akademisyenin ileri derecede İngilizce bilmesi gerekmektedir.
 • Gün geçtikçe daha da yakınlaşan insanlar arasında anlaşma konusunda en etkili yöntem dildir. Ortak bir dil ile gezginler ve turistler çok daha iyi şekilde anlaşabilmekte, birbirleriyle daha rahat ve konforlu iletişim kurabilmektedir.
 • Yazılım ve teknoloji alanında gelişmeler İngilizce’ye paralel olarak devam etmektedir, günümüzde bir çok teknik terim, ifade, öncelikle İngilizce olarak sunulmaktadır. Yenilikleri takip edebilmek, dünya ile iletişimde olabilmek ve global dünyada yer edinmek isteyen kişi ve kurumların İngilizce seviyelerini ileri düzeye getirmeleri gerekmektedir.
 • İngiltere’de dil eğitimi alırken sosyal yaşamın gereği olan aktiviteler İngilizce’nizi pekiştirme fırsatları bulunur.

İngiltere’de Dil eğitimi almanın avantajları?

 • İngiltere’de dil eğitimi veren kuruluşlar ise oldukça köklü bir eğitim sisteminden geliyorlar. Bu yüzden eğitim teknikleri ve müfredatları herkes tarafından kabul görüyor.
 • İngiltere sayı bakımından dünya’da en fazla dil okuluna ev sahipliği yapan ülke. Çeşitlilik rekabeti, rekabet ise kaliteyi artırıyor ve fiyatları aşağıya çekiyor
 • Öğrettiği şeyi doğuştan bilen sertifikalı öğretmenleri sayesinde dil eğitimi profesyonel bir seviyede seyrediyor.
 • İngiltere dil eğitimi veren kuruluşlar EnglishUK tarafından denetlenir ve kalite kontrolleri yapılır. Yeni bir dil okulu açmak istendiğinde yerine getirilmesi gereken şartları yine EnglishUK belirler. Sürekli denetimde olan okulların kalite standartları çok yüksektir.
 • İngiltere kıta aşırı ülkelere nazaran Türkiye’ye daha yakındır ve aktarmasız uçuşlar gerçekleştirilebilir.
 • İngiltere’de dil eğitimi sunan kurumlar en kapsamlı programları sunarlar; her amaca yönelik istenilen sürede eğitim imkanı bulunmaktadır.
 • İngiltere’de dil eğitimi alırken sosyal hayatınızda da İngilizce ile içli dışlı olacağınız için öğrendiklerinizi tatbik imkanı bulabilirsiniz

İngiltere Dil Okulları Hakkında Yorumlarımız

 

Türkiye’de İngiliz dili eğitimi anaokulunda başlamakta, ilk ve orta öğretim kurumlarında zorunlu olarak verilmekte, yüksek öğrenim de ise tamamı İngilizce olan bölümlerimiz bulunmaktadır.

Fakat sık sık eğitim sisteminin değişmesi, eğitimci değişmesi, müfredat değişimi nedeniyle; kaliteli ve etkin bir eğitim verilememesi sebebiyle öğrencilerimiz İngilizce diline yeterince hakim olamayarak mezun olmaktadır. Hatta yıllardır eğitim alan öğrenciler İngilizce anlayamamakta, konuşamamaktadır. “Anlıyorum ama anlatamıyorum”,”derdimi anlatacak kadar biliyorum” gibi klişeler gelişmiş olup İngilizce eğitimin yetersizliği yüzünden yüz binlerce öğrenci ek İngilizce eğitim ile gerekli İngilizce seviyesine ulaşmayı hedeflemektedir.

Daha acı olan ise, öğrencilere sürekli aldatıcı bir çalışma metodu sunularak; belirli bir sınavı, belirli bir puanı alması üzerine kurulu bir İngilizce öğretim sistemi oluşturulmuş ve dayatılmış ve herkes bunu olağan karşılamaktadır.

Sık sık gördüğümüz 75 puan garantili sınav tekniği sistemi, hazırlık atlatma garantili İngilizce eğitimi, YDS garantili eğitim veren kuruluşlar türemiştir.

İngilizce’den daha çok test mantığını kavratarak algoritma üzerinden başarı hedefleyen bu kuruluşlar kendi açılarından ticari bir başarı gösterse de durum ülkemiz için hiç de iyi olmamıştır. İngilizce dil eğitimi yerine İngilizce test çözme yeteneği gelişen fakat anlayamayan, yazamayan, yorumlayamayan, konuşamayan on binlerce insanımız bulunmaktadır. Bir o kadar da özel ders ile İngilizce seviyesini yükseltmeye ve becerilerini geliştirmeye çalışan insanımız olduğu bir gerçek.

Cazip fiyatları ve kaliteli okullarıyla bir daha İngilizce eğitimine ihtiyaç duymayacağınız şekilde dili gerçekten öğrenmek için İngiltere dil okullarında İngilizce eğitim almanızı öneriyoruz. Bu tür bir eğitimi Türkiye’de veren kurumların sayısında artış olup sistem oturana kadar global dünyanın gereklerini yerine getirecek ve dünya ile iletişimimizi devam ettirecek kalifiye öğrenci, akademisyen, iş insanı, girişimcilerimize özellikle tavsiye ediyoruz.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İngiltere Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!