fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulları

 

İtalya Dil Okulları, yabancı dil olarak İtalyanca öğrenmek isteyen öğrencilerin tercihidir. Her öğrenci İngilizce’nin yanına bir dil eklemek istiyor. Özellikle üniversite eğitimini ya da master eğitimini, sanat, tarih ve mimarlık gibi alanlarda yapan ya da yapmak isteyen öğrencilerin, İngilizceden sonraki ilk tercihi İtalyanca oluyor. İtalya Dil Okulları da dilin yerinde öğrenilmesi için en iyi tercihtir.

Güney Avrupa’nın incisi olarak bilinen İtalya çok köklü kültür, mimari ve sanat tarihine sahiptir. Özellikle Rönesans döneminden sonra İtalyanca dünya üzerindeki önemini hızla artırmıştır. Kısa sürede dünyada 60 milyondan fazla kişinin konuştuğu bir dil haline gelmiştir. Sanatçıların, mimarların, filozofların dili olarak bilinmektedir. Bu sebeple diğer dillerden farklı olarak kültür dili olarak da geçmektedir.

İtalya‘da Çalıştığımız Dil Okulları ve Lokasyonları

OkulLokasyon
Leonardo Da VinciRoma – Floransa – Milano – Siena
Florence AcademyFloransa
SprachcaffeFloransa – Calabria

İtalya Dil Okulları Şehirleri

İtalya Dil Okulları Şehirleriİtalyanca öğrenmek isteyen öğrencilerin ilk tercihi elbette dili yerinde öğrenmek olacak ve öğrenciler İtalya’ya gitmeyi düşünecektir. Dil okulu için özellikle tercih edilen şehirler vardır.

Roma: İtalya’nın başkenti olan Roma antik anıtları, Orta çağ kiliseleri, müzeleri ve ünlü çeşmeleriyle tarihi içinizde hissedeceğiniz büyülü bir Akdeniz şehridir. İtalya’da dil eğitimi için tercih edilebilecek en önemli opsiyonlar arasındadır.

Floransa: Rönesans’ın doğum yeri olarak bilinen Floransa kültürü ve mimarisiyle dünyaca ünlü bir turizm şehridir. Leonardo da Vinci ve Michelangelo bu mistik şehirde yetişmiş ünlü sanatçılardandır. İtalya’da sanat ve turizmle iç içe bir dil eğitimi almak isterseniz Floransa’da dil eğitimi sizin için çok güzel bir seçenek olacaktır.

Milano: Dünyaca ünlü moda, tasarım ve ticaret merkezi olarak bilinen Milano şehri İtalya’nın en hareketli şehirdir. İtalyanca eğitiminizi alabileceğiniz ve eğitim sonrasında hoşça vakit geçirebileceğiniz en eğlenceli şehirdir.

Siena: Siena İtalya’nın Toscana bölgesindedir. Siena şehir merkezi Unesco Dünya Kültür Mirasları listesinde yer alan tarihi bir yerdir. Siena yıl içinde çok fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde çok fazla sanat eseri, katedraller ve gezilip görülmesi gereken meydanlar vardır. Farklı bir kültüre sahip olan şehri keşfetmek son derece keyifli olmaktadır.

Calabria: Calabria bölgesi İtalya’nın özerklik verdiği 20 bölgesinden biridir ve Calabria şehri de bölgenin içinde bulunan 5 ilinden biridir. Şehir uçurumların kenarlarına inşaa edilen evleriyle dikkat çekmektedir ve hem kültürü hem de eğlenceleriyle keşfedilmesi gereken harika bir şehirdir.

İtalya’da Yaşam ve Konaklama

İtalya'da Yaşam ve KonaklamaTipik bir Akdeniz iklimine sahip olan İtalya hem eğitim hem de turizm cenneti olarak bilinmektedir. Sıcak havanın insanlar üzerindeki olumlu etkisini hemen fark etmek mümkündür. Sadece havasıyla değil, zengin mutfağıyla, festivallerle ve moda etkinlikleriyle insanları cezbetmektedir.

İtalya Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. İtalya’da dil eğitimi gören öğrenciler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir İtalya’da dil eğitimi alacak bir öğrenci için aile yanında kalmak aynı zamanda Amerikan kültürünü de yakından tanımak açısından önemli olacaktır.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. İtalya’da dil okuluna giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğini tercih etmişse, farklı ülkelerden gelen birçok yabancı öğrenciyle İspanyolcasını pratik etme imkânı bulabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, diğer milletlerden öğrencilerle beraber kalarak, İspanyolca dil gelişimlerine fayda sağlayabilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İtalya Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!