fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İngiltere Yaz Okulları

İngiltere Yaz Okulları

 

İngiltere Yaz Okulları; Yurt Dışında yaz okulu deyince ilk akla gelen ülkelerden biri kesinlikle İngiltere’dir. Bunda İngilizcenin ana vatanı olması, Türkiye’ye yakın olması, dünyanın en güzel, en popüler şehirlerini içinde barındırmasının etkisi büyüktür. İngiltere’de yaz okulu için en çok tercih edilen şehirler Londra, Oxford, Cambridge, Brighton ve Bournemouth’tur. Fakat daha sakin ve İngiliz kültürünün daha baskın hissedildiği Canterbury, Hastings, Bath, Bristol gibi şehirler de tercih edilebilir. Yoğun tarih kokan şehirleri, yemyeşil parkları ve doğal güzellikleriyle İngiltere, dünyanın en güzel ülkelerinden biri kabul edilmektedir.

Öğrencilerin Haziran ve Eylül ayları arasında, 2 ila 6 hafta ile değişen sürelerde eğitim alabildikleri İngiltere’de yaz okullarının çoğu lise veya üniversitelerin kampüslerinde yer almaktadır. Fakat şehir merkezinde ve sosyal alanlara yakın olan dil okulları da mevcuttur. Kampüslerde yer alan okullar daha çok tercih edilmektedir. Çünkü öğrenciler kampüse ait kütüphane, tenis kortu, yüzme havuzu gibi sosyal ve spor tesislerden yararlanabilmektedirler.

İngiltere yaz okulları içinde verilen dil eğitimi haftada 20 derstir. Bazı okullarda bu rakam 30 derse çıkabilmektedir. Uzman öğretmen kadrosuyla verilen bu eğitimlerde öğrencilerin yabancı dilde anlama, dinleme, okuma ve yazma becerileri geliştirilmeye çalışılır.

Öğrenciler sabah saatlerinde başlayıp öğleden sonra sona eren kurslarını tamamladıktan sonra aktivite programları başlar. Grup liderleri rehberliğinde öğrenciler oyunlar oynar, spor yapar, günlük kısa gezilere katılırlar. Hafta sonları ise genelde yakın şehirlere tam gün süren turlar düzenlenir.

7-17 yaş grubu öğrencilerin katılabileceği yaz okullarında güvenlik çok önemlidir. Öğrenciler 24 saat gözetiminde olup, aktivitelerinde de grup liderleri tarafından yönlendirilmektedirler.

Yaz okullarında konaklama aile yanı veya yurt şeklindedir. Aile yanı seçeneğinde, okulun özenle seçtiği ailelerle çalışılır. Sabah kahvaltısı, akşam yemeği ve öğlen yemeği şeklinde sunulan öğünlerden öğlen yemeği okulda yemesi için öğrencinin yanına paket olarak verilir. Yurtlar ise genelde derslerin ve aktivitelerin yapıldığı alanda yer alır. Tek, çift, üç veya dört kişilik oda seçenekleri mevcuttur.

İngiltere’de En Çok Tercih Edilen Okullar

İngiltere’de en çok tercih edilen yaz okulları aşağıdaki gibidir;

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.