fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Malta Yaz Okulları

Malta Yaz Okulları

 

Malta Yaz Okulları Yurt dışında yaz okuluna gitmek isteyen öğrencilerin bir diğer tercihi de Malta ülkesidir. Güney Avrupa’da, Orta Akdeniz’de yer alan Malta, Schengen bölgesi içerisinde bir ada ülkesidir. Resmi dili hem İngilizce hem de Maltacadır. Yaz aylarında oluşan turist yoğunluğu ile birlikte dünyanın dört bir yanından İngilizce dil eğitimi için Malta’ya gelen öğrencilerin yarattığı canlılıktan dolayı Malta ülkesi yaz okulu anlamında fazlasıyla tercih edilmektedir. Ayrıca diğer ülkelere nazaran Türkiye’ye en yakın konumda bulunan Malta, yurtdışında yaz okullarının en ekonomik tercihi olması bakımından da yaz okulu öğrencilerinin uğrak noktası haline gelmektedir.

Öğrencilerin Haziran ve Eylül ayları arasında, 2 ila 6 hafta ile değişen sürelerde eğitim alabildikleri Malta’da yaz okulları dil okullarının kendi kampüslerinde veya yine dil okullarının kendilerine ait lüks ya da ekonomik otellerinde yer almaktadır.

Yaş aralığı 7 ile 17 olan öğrencilerin katılabileceği yaz okullarında güvenlik oldukça büyük önem arz eder. Öğrenciler 24 saat eğitmenler ve gözetmenler eşliğinde olup, aktivitelerinde de grup liderleri tarafından yönlendirilmektedirler.

Malta’da yaz okuluna giden öğrenciler ülkeye indikleri andan itibaren okul gözetimi altındadır. Öğrenciler hava limanından yetkili kişi tarafından karşılanır ve kalacağı yere kadar bırakılır. Program bitiminde ise aynı şekilde öğrencilerin güvenli bir şekilde dönüş uçağına bindiğinden emin olunur.

Malta’da yaz okuluna giden öğrencilerin haftalık programları şu şekildedir; sabahtan öğleye kadar kendi seviyelerine göre sınıflarda İngilizce eğitimlerini alırlar. Öğle yemeklerinden sonra da grup liderleri rehberliğinde sportif, kültürel, ve sosyal faaliyetler ile günü tamamlarlar. Böylelikle sabahları okuma, yazma, dinleme, konuşma olarak teorik anlamda eğitimlerini alan öğrenciler, aynı zamanda öğleden sonra da öğrendiklerini aktivitelerde pratiğe dökme imkanı yakalarlar. Hafta sonları ise yakın şehirlere tam gün süren turlar düzenlenir.

Yaz okullarında konaklama iki türlüdür. Aile yanı veya yurt seçeneği öğrencilere sunulur. Aile yanı seçeneğinde öğrenciler, okulun titizlikle seçtiği bir ailenin yanında kalırlar. Böylece ülkenin kültürünü yakından izleme şansına erişebilirler. Genellikle tek veya iki kişilik odada kalırlar. Sabah ve akşam yemekleri, aileler tarafından öğrenciye sunulmakta; öğle yemekleri ise okulda yiyebilmesi için yanına paket olarak verilmektedir.

Yurt seçeneğinde ise, öğrenciler derslerin ve aktivitelerin yapıldığı dil okullarının veya üniversitelerin kampüslerinde yer alan yurtlarda kalırlar. Tek kişilik oda seçenekleri olduğu gibi iki, üç, dört kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Tıpkı aile yanında olduğu gibi burada da üç öğün yemek verilir. Velilerin en çok üstünde durduğu güvenlik konusuna okul yetkilileri de çok önem vermektedir. Her iki konaklama seçeneğinde de öğrenciler 24 saat gözetim altındadır.

Malta’da En Çok Tercih Edilen Okullar

Malta Öğrenci Vizesi

Malta, Schengen bölgesinde yer alan bir ülkedir. Dolayısıyla yeşil pasaportlu öğrenciler vize başvurusu yapmadan 90 güne kadar Malta’da dil eğitimi alabilirler. Malta yaz okuluna gidecek olan bordo pasaportlu öğrencilerin ise vizeye ihtiyaçları vardır. Armada Grandee olarak yaz okulu öğrencilerimize ücretsiz vize danışmalığı sunmaktayız.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.