Work and Travel Sponsorumuz CIEE

Work and travel sponsorumuz CIEE hakkında detaylı şekilde bilgi sizlerle paylaşıyoruz. Sponsorumuzu yakından tanıtarak; görev, yetki, sorumlulukları; bizlerle ve sizlerle ilişkilerine yakından bakalım. CIEE şirketleri konusuna da kısaca değinelim.

Sponsor nedir? Neye sponsor oluyor?

Work and travel programı bir değişim programıdır. Vize türü “J” vizesidir. J türü vizeye başvuran adayların Amerika’da bir vize sponsoruna ihtiyacı vardır. Sponsorlar değişim programı katılımcılarını acenteleri vasıtasıyla kendileri belirler, iş imkanları ile buluşturur, programa katılan öğrencilerin de programlarını, gidişatlarını, sağlıklarını ve hukuki konularını takip ederler.*

Work and Travel programı ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından düzenlenir, sponsorlar tarafından icra edilir, acenteler tarafından son kullanıcı olan öğrencilere ulaştırılır.

Temsilcisi olduğumuz 1947 yılında kurulan Council on International Education Exchange kısaca CIEE Amerika’da Work and Travel ile birlikte daha birçok çeşitli 59a0cce03210a SummerMemory 300x225 - Work and Travel Sponsorumuz CIEEprogramın sponsoru ve Amerikan hükümetine karşı garantörü ve sorumlusu olarak faaliyet gösteren, alanındaki en büyük, güçlü, en fazla öğrenciye sponsor olan kar amacı gütmeyen kuruluşlardır.** C.I.E.E. 1961 yılından günümüze work and travel programı sponsorluğu yapmakta olup, günümüzde en fazla J-1 öğrencisine sponsor olma özelliği taşımaktadır.

Sizler daha Amerika’ya gitmeden önce sizlerle Armada Grandee vasıtasıyla irtibata geçen CIEE, Amerika’daki en büyük destekçinizidir. 24 Saat ulaşılma güvencesi, Türkçe destek hattı , müsaitseniz sizleri Amerika’da ziyaret etmeleri, her ay memnuniyetinizi ölçmek için gönderdikleri anketler, online oryantasyonları, en kapsamlı seyahat sağlık sigortası, düzenledikleri iş fuarları, anlaşmalı binlerce iş yerleri, size en yakın lokasyonlarda ücretsiz kültür ekinlikleri düzenlemeleri ve yarım yüzyıla dayanan değişim programları tecrübesiyle alanında gerçekten en etkin ve en güçlü sponsordur.

 

Sadece Work and Travel sponsorumuz CIEE ‘de

  • Connect USA programı ile yüzlerce öğrenciyi buluşturan, ücretsiz Amerikan kültürü etkinlikleri düzenlenen, işverenleriniz de katıldığı organizasyonları içeren kültürel faaliyettir.
  • Civic Leadership Summit programı ile geleceğin genç liderlerini A.B.D.’nde buluşturan, karşılıklı anlayışı geliştirmeye yönelik aktivitelerde  bulunulan ve tüm masrafları CIEE’nin üstlendiği bir etkinliktir.
  • 1000’lerce farklı iş seçeneği, work and travel programın yapıldığı her eyalette her şehirde CIEEile çalışan ve sizlerle görüşmeye hazır binlerce işveren. Work and travel programında en fazla öğrenci gönderen sponsor olan CIEE elbette en fazla iş ve etki alanına da sahip!
  • 24 saat acil durum erişim hattı ve katılımcıların Türkçe erişebilecekleri bir çağrı merkezi yalnızca CIEE’de.
  • Work and travel katılımcılarının sahip olabileceği en kapsamlı sağlık sigortası Aetna güvencesiyle CIEE’de.

 

CIEE şirketleri acenteleriNew York özgürlük anıtı 300x200 - Work and Travel Sponsorumuz CIEE

C.I.E.E. alanında en uzman ve profesyonel kadroya sahip acenteler ile çalışır tüm dünyada 100’ün üzerinde ülkede 100’ün üzerinde çalıştığı acente vardır. Armada Grandee C.I.E.E. Türkiye temsilcisidir.

 * https://j1visa.state.gov/participants/how-to-apply/sponsor-search/
** https://en.wikipedia.org/wiki/CIEE

 

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın