fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel Erken Başvuru

Work and Travel Erken Başvuru

Work and travel erken başvuru, istenilen iş türü, konaklama, bölge seçimi için çok önemlidir.  Work and Travel programı, Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenen bir kontenjanla sınırlıdır. Work and Travel erken başvuru yapmanın amacı var olan kontenjandan faydalanabilmektir.  Ülkemizden her yıl yaklaşık 7500 öğrenci programa katılabilmektedir. Her dönem artan başvuru sayısı, kayıtların ve kontenjanların çok daha hızlı dolmasına neden olmaktadır. Yıllar öncesinde Mayıs ayında dahi öğrenci kaydı alınabilirken günümüzde bu durum çok istisnai bir durum olarak görülmektedir. Work and Travel programı için en uygun kayıt dönemleri Eylül, Ekim, Kasım aylarıdır.

Kontenjan haricinde her sene A.B.D. elçilik ve konsolosluğunun yoğun work and travel vize dönemini belirli aylara koyması, uçak biletlerinin gidişe yakın tarihte fiyatlarının artması da erken kaydın önemini her sene daha önemli hale getirmektedir.

Work and travel programı her sene çok daha fazla kısıtlamaya, daha dar bir zamanda başvuru tamamlatmaya, daha kısa zamanda vize işlemlerinin tamamlanmasına doğru itilmektedir.

Erken Başvuru Tarihleri

Work and travel programında kayıt tarihleri her yıl Temmuz ayında başlamaktadır. Erken başvuru olarak nitelendirilen başvurular en geç Eylül ayına kadar yapılan başvurulardır. Armada Grandee olarak 2022 yılında Kasım ayının ilk haftası kontenjanlarımız doldu. Fakat her sene artan ilgi ve talep nedeniyle her sene daha da geriye çekilmektedir. 2023 Summer Work and Travel Programı için ise Aralık ayından önce kontenjanlarımızın dolacağını tahmin ediyoruz.

Work and Travel Erken Başvuru avantajlarından bazıları:

Kontenjana takılmayın: Her sene daha erken tamamlanan kayıt kaygısı içerisine girmemiş olursunuz
Uygun iş seçimi: İsteklerinize taleplerinize en uygun işi bulmak çok daha kolay.
Vize işlemleri: Sıkışık döneme kalmadan derslerinizle çakışmadan esnek tarihlerde vizenizi alın
Uygun Uçak Bileti:  İşinize erken yerleşmeniz, seyahat planlarınızı çok erkenden yapabilmenizi sağlar
Hizmet Ücreti: Belirlenen tarihten önce kayıt yapan öğrenciler, indirimden yararlanabilirler.
Zaman Plan kolaylığı: Erkenden işinizi alın, ikinci dönem ne vize ile ne uçak bileti ile uğraşmayın. Zamanınız size kalsın.

Work and Travel Başvuru İçin neler gerekli?

✔  Öğrenci işlerinden veya e-devletten güncel öğrenci belgesi
Danışmanın ile İngilizce seviye tespiti yap
Kimlik Bilgilerini ilet!
✔ Online Paneline giriş yap ve işlemlerini online tamamla!
Kimlik Bilgilerini ilet!

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Work and Travel Erken Başvuru, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!