fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi


Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince part-time çalışabilirsiniz. Dubai’de dil okuluna gitmenin bir diğer avantajı ise oturum izni alabiliyor olmanız. Gelin başlıklar altında detayları inceleyelim.

Dubai’de Dil Eğitimi

Dubai’de dil eğitimi alma fikri ilk zamanlar Türk öğrenciler tarafından tuhaf karşılanıyordu.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı bir şehirde Arapça konuşulur ve İngilizce gelişmez ön yargısı taşıyorlardı. Dubai’de ortalama %17-18 oranında Arap yaşıyor ve geriye kalan nüfus diğer birçok ülkeden okumaya, çalışmaya gelen insanlardan oluşuyor.

Şehirde vergi ödenmiyor olması birçok beyaz yakalının çalışmak için rotasını Dubai’ye çevirmesini sağlıyor. Hal böyle olunca Arapçadan çok bütün dünyanın ortak dili olan İngilizce konuşuluyor. Hiç Arapça duymadan yaşamınızı Dubai’de sürdürme ihtimaliniz çok yüksek. Sadece tabelaları hem Arapça hem de İngilizce göreceksiniz. Etrafınızdaki herkes İngilizce konuşuyor olacak. Bu sebeple dil eğitimi için düşünülebilecek en güzel şehirlerden biri Dubai’dir. Muhteşem kalitede eğitim veren dil okullarımızda her geçen gün İngilizcenizi nasıl geliştiriyor olduğunuzu göreceksiniz.

Dubai’de dil eğitimi için yaz aylarından çok Eylül- Mayıs arasındaki ayları öneririz. Çok sıcak bir iklime sahip olması yaz aylarında biraz zorlayıcı olabiliyor. Kapalı alanlar klimalı ve sıcağı kesinlikle hissetmezsiniz ancak dışarı çıkıp sosyalleşmek biraz zorlaşır.

Eylül- Mayıs arasındaki aylarda ise muhteşem bir hava oluyor. Her an rahatlıkla denize girebilir ve gezebilir ya da çalışabilirsiniz. Gelin şimdi Dubai’de Çalışma İzni kimlere veriliyor ona bakalım.

Dubai'de İngilizce Kursu

yurtdışında eğitim almak

Yurtdışında Dil Eğitimi Alırken Çalışabileceğiniz 5 Ülke

Dubai’de Çalışma İzni

Dubai’de 8 hafta ve üzerinde dil eğitimine giden öğrencilere yasal olarak haftada 20 saatlik part-time çalışma izni veriliyor. Bu demek oluyor ki Dubai’de çalışma izni alabilmek için 2 aylığına dil eğitimine gitmeniz yeterli. Ancak İngilizce seviyeniz düşükse 8 haftalık bir eğitim hem size yetmeyecektir hem de düşük seviyede İngilizce ile iş bulmanız zorlaşacaktır. Bu sebeple bütçeniz elverdiği sürece ne kadar uzun dil eğitimi alırsanız o kadar iyi bir İngilizceye sahip olursunuz ve doğru orantılı olarak o kadar iyi iş imkanlarına sahip olursunuz. Dubai’deki avantajlar BİTMEDİ! Gelin daha da güzel bir başlığa göz atalım.

Dubai’de Oturum İzni

Öğrencilerimize sunulan imkanlar Dubai’de her geçen gün artıyor. Muhteşem bir haberimiz var. Dubai’de 24 hafta dil eğitimi alan öğrencilere 1 yıllık oturum izni veriliyor. Bu öğrencilerimiz için muhteşem bir fırsat çünkü 6 ay Dubai’de dil eğitimi alırken haftada 20 saat part-time çalışmanızın yanı sıra, 1 yıllık oturum izniniz olacağı için, 6 aylık dil eğitiminiz bittiğinde geriye kalan 6 ay Dubai’de yaşamaya devam etme hakkı yanı sıra full-time çalışma izniniz olacaktır. Son zamanlarda sadece yeni mezun değil, sadece öğrenci değil birçok iş adamı/iş kadını, mühendis, mimar ve daha fazla meslek grubundan beyaz yakalı Dubai’de dil eğitimi, çalışma izni ve oturum izni programını değerlendiriyor. Gelin siz de bu mutlu insanlardan biri olun. Bizimle iletişime geçerseniz çok daha detaylı bilgilendirme yapabiliriz.

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.