fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları

Avustralya Dil Okulları hakkında size bilgi verirken, gelin size öncelikle Avustralya ile ilgili bilgi verelim. Avustralya 24 milyon nüfusa sahip, yaşam standartları yüksek, suç oranı çok düşük ve dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir. İngiliz Ekonomist dergisinin hazırladığı 2017 Küresel Yaşanabilirlik Raporu’nda, Avustralya’nın Melbourne şehri üst üste yedinci kez ‘en yaşanılası şehir’ seçilmiştir.

Neden Avustralya’da Dil Eğitimi ?

İklim şartları, doğal güzellikleri, yaşam kalitesi ve uygun yaşam maliyetleri düşünüldüğünde öğrenciler Avustralya’ya çok kolay uyum sağlamaktadır.

Avustralya’da Dil Eğitimi alırken Çalışma İmkanı var mı ?

Avustralya Dil Okulları’na gitmek isteyen öğrenciler için en güzel haber ise çalışma izninin olmasıdır. Avustralya’da çalışma izni ile öğrenciler eğitim alırken haftada 20 saat çalışıp, hem dillerini geliştirip hem de para kazanabilirler. Aslında bir diğer değişle Work and Study gibi bir program deneyimi elde edebilirler.

Avustralya Dil Okulları için hangi şehirlere gidebilirim ?

Avustralya Dil Okulları Şehirleri

Avustralya Dil Okulları ŞehirleriSydney: Avustralya’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir ve ülkenin en büyük şehridir. Avustralya Dil Okulları için en çok tercih edilen şehirlerdendir. Şehrin iklimi yılın her sezonunda ziyaret etmeye uygundur. Yılın yaklaşık 300 gününden fazlası güneşlidir ve kış aylarında da çok soğuk değildir. Şehir çeşitli iş olanakları ve gelişmişliği sebebiyle çok fazla göz almıştır. Bu sebeple çok kültürlü bir yapısı vardır. Birçok yurtdışı dil okulunun Sydney’de merkezi bulunmaktadır. Sydney dil okulları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Melbourne: Avustralya Dil Okulları için Sydney’den sonraki en popüler şehridir ve dünyanın en yaşanılası şehri seçilmiştir. Sydney’e kıyasla daha sakin bir şehirdir. Yaz aylarında çok sıcak bir iklime sahip olurken kış aylarında da soğuk çok fazla hissedilmektedir. Ancak Avustralya’da dil okulu düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen şehirdir. Melbourne dil okulları alternatifleri oldukça fazladır.

Brisbane: Avustralya’nın üçüncü büyük şehridir. Şehir Brisbane Nehri boyunca kurulmuştur. Yaz aylarında nemli bir sıcaklık olurken kış aylarında kuru ama ılıman bir hava vardır. Ekonomisinde beyaz yaka endüstrisi şehir merkezinde konuşlanmıştır. Turizm Brisbane ekonomisinde önemli bir yere sahiptir. Avustralya Dil Okulları için sıcak bakan öğrenciler tarafından tercih edilen şehirlerdendir. Brisbane dil okulları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Perth: Avustralya’nın Batı Avustralya eyaletinin başkentidir ve ülkenin dördüncü büyük şehridir. Şehrin büyüklüğüne göre genel nüfusu az kalmaktadır ve bu sebeple insan gücüne ihtiyaç duyulan bir şehirdir. Avustralya Dil Okulları’nda eğitim alacak öğrencilerin çalışma izinlerini kullanarak iş bulabilme imkanları yüksektir. Perth dil okulları hakkında bilgi için size yardımcı olabiliriz.

Gold Coast: Avustralya’nın Queensland eyaletinin güneydoğusunda ve Brisbane’nin güneyindedir. Yazlar sıcak ve nemli, kışlar ise ılıktır. Gold Coast küçük bir plaj şehri iken elli yıl içinde nüfus bakımından Avustralya’nın altıncı büyük şehri haline gelmiştir. Bu şehrin ekonomisinin hızla büyümesine en çok yardımcı olan turizmdir. Gold Coast dil okulları hakkında detaylı bilgiye bizi arayarak ya da bilgi istek formumuzu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Adelaide: Adelaide Güney Avustralya Eyaleti’nin başkentidir ve ülkenin en kalabalık 5. şehridir. İklimi çok güzel olan şehirde suç oranı çok düşüktür. Yaşam maliyetleri bakımından uygun olan şehir kültürel nitelik olarak da çok zengindir.

Avustralya’da Yaşam ve Konaklama

Avustralya’da Yaşam ve KonaklamaAvustralya, Güney Yarım Küre’de bulunduğu için mevsimler ve geçişleri Türkiye’dekinin aksinedir.

Başkenti Canberra, en büyük şehri ise Sydney’dir. Sydney ülkenin her açıdan merkezi olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir.

Avustralya Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Avustralya dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Avustralya Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!