fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Camp USA


NEden Armada Grandee?


En iyi fiyat garantisi ile, en kaliteli yurt dışı çözüm ortaklarımızın programlarını sizlere sunmaya; eğitim ve değişim programlarında Türkiye’nin öncü kuruluşu kalmaya kararlıyız.

23 Yıllık Tecrübe…


23 yıldır, Türk gençlerinin global dünyada yerini alması için aynı heyecanla yelken açıyoruz.

Profesyonel Danışmanlık Anlayışı…


Türkiye’nin en deneyimli ve profesyonel ekibine sahibiz.

Hep Aynı HEYECANLA…


Binlerce katılımcının hayatına dokunuyor, hayallerini gerçekleştiriyoruz. 

0
+

Yıllık Deneyim

0
+

Katılımcı

0
+

Çözüm Ortağı

0

Şehre Hizmet

Camp USA Nedir?

CIEE Camp Exchange USA bir yaz işinden daha fazlası! Yeni insanlarla tanışmak ve yeni yerler keşfetmek için fırsatlarla dolu, heyecan verici bir kültürel keşif yolculuğu. Bu J-1 vize programı aynı zamanda ABD Dışişleri Bakanlığı Değişim Ziyaretçi Programının da bir parçası. J-1 vizesi bir turist vizesi değildir. Camp USA, Amerikan kültürünü keşfetmek ve insanlarla kalıcı bağlantılar kurmak  ve zengin ve anlamlı bir deneyim sunmak üzere tasarlanmıştır.

CampUSA, katılımcıların yaz aylarında Amerika’daki çocukların katıldığı kamplarda gözetmenlik ve eğitmenlik yapmasına olanak sağlayan programdır. Program Amerika’daki kamplarda gerçekleşir ve her eyalette sayısız kamp bulunmaktadır. Çok eski bir Amerikan geleneği olan kamplarda 6-17 yaş arasında farklı alt kültürlerden bir çok çocuk bulunur. Büyüklükleri değişebilmekte ve farklı tarzlarda kamplar bulunmaktadır. Bu kamplar şu şekilde sınıflandırılabilir:

• Standart özel veya devlet kampları

• Dini kamplar

• Özel ihtiyaç kampları(fiziksel engelli/mental engelli)

• Kız İzci Kampları

• Erkek İzci Kampları

• Yetenek kampları(spor, sanat, müzik, satranç v.b.)

Katılımcılar kendilerine uygun olan kampları seçmekte özgürdürler. 

Yeni arkadaşlar edinirken, Amerikan geleneğinin bir parçası olacaksınız ve güven, bağımsızlık ve tecrübe kazanırken, unutulmaz bir yaz geçirme imkanı elde edeceksiniz!

Kamp Lideri olarak, 9-10 haftalık eğitici ve eğlenceli açık hava etkinlikleri ve türlü macera ve oyunlarla  her yaştan çocuğa rehberlik edecek ve harika bir yaz geçireceksiniz.

Sizi nasıl bir görev bekliyor

Camp USA Başvuru Şartları

CampUSA başvuru şartları Amerika’da kamp danışmanı olarak çalışabilmeniz için gerekli şartları belirtmektedir. Bu şartlar aşağıdaki gibi sıralanabilir:

• 19-23 yaş aralığında olmak

• En az Upper-Intermediate seviyede İngilizce becerisine sahip olmak

• Çocuklarla iyi anlaşabilmek ve bu konuda kendine güvenmek

•  Çocuk psikolojisine uyum sağlayabilmek

• Kamp ortamını ve şehir dışı yaşantıyı sevmek

•  Fiziksel olarak yoğun tempoda çalışabilmek

•  Vize için pasaport sahibi olmak 

Camp USA için tavsiyelerimiz

 

• Bir kültürel uyum dönemi için hazırlıklı olmalısınız.  İlk başta, yeni bir yerde olmak büyük olasılıkla heyecan ve mutluluk verecektir. Ancak, ayarlama yapmaya başladığınızda, bu heyecanın yıpranması normaldir. Bu sizi endişeli, sinirli ya da ev sahibi gibi hissetmenize neden olabilir. Yeni bir rutin geliştirmek ve kendine güvenmek için kendinize zaman verin.

• Esnek olun. Sinirli olmak, yanlış yönlendirilmek veya hayal kırıklığına uğramaktan kaçınmak için beklentilerinizi, zamanlamanızı ve görünümünüzü mümkün olduğunca açık ve esnek tutun.

• Kendinize ve başkalarına karşı sabırlı olun. Hemen uyum sağlamanızı beklemeyin.

• Kendinizi ve etrafınızdaki her şeyi merak edin. ABD ile kendi ülkeniz arasındaki farkları düşün. Programınızdan en iyi şekilde adapte olmanın, öğrenmenin, büyümenin ve yararlanmanın en iyi yolu budur.

CampUsa

Camp USA Kazanç

Kampta 9-10 hafta çalışma karşılığında cep harçlığı kazanabilirsiniz. Bu miktar kamplara, yeteneklerinize ve çalışacağınız süreye göre değişebilmektedir. Kamplar genel olarak çalışma müddetinizin sonunda 1000 USD ila 2000 USD arasında bir ödeme yapacaklardır. Bu miktarın ne kadar olacağını işvereninizle iş görüşmesi yaptığınızda size bildirecektir. 

Dünyanın en büyük değişim programları sponsoru olan CIEE ile birlikte yaptığımız bu programda işverenler genel olarak 63 gün çalışmanız karşılığında 2.000$ cep harçlığı veriyorlar. 63 Gün sonrası her gün için ise 35$ ücret alacağınıza ekleniyor. 

Bazı kamp işletmecilerimiz ise bu miktardan daha az veya daha fazla verebilmektedir. Dahası sizlerden kampta çalıştınığını müddetçe konaklama ücreti alınmayacak ve yiyecek içeceğe ücret ödemeyeceksiniz. Amerika’da yaşamın en pahalı iki gider kalemi olan konaklama ve yiyecek içecek masrafından kamplarda çalışarak muaf olabilirsiniz. 

Cep harçlığı alacağınız, yiyecek içecek ve konaklamaya ücret ödemeyeceğiniz bu programda yanınızda giderken ilk ihtiyaçlarınızı ve seyahatinizi karşılayabilecek bir parayı yanınızda götürmenizi tavsiye ediyoruz.

Camp USA Ücretleri

CampUSA ücreti katılımcılar arasında en fazla merak uyandıran konuların başında geliyor. CampUSA programına katılabilmeniz için sizlere inanılmaz ve rakipsiz bir ücret sunuyoruz. Program ücreti sadece 700 USD! Evet, doğru okudunuz 700 USD program ücreti. Program ücretinin yanında Elçiliğe ödeyeceğiniz 185 USD vize görüşme ücreti ve 35 USD S.E.V.I.S. Ücreti bulunuyor. Vizenizi aldıktan sonra uçak biletinizi temin ederek programa katılabilirsiniz. Hepsi bu kadar!

Başka Sorunuz var mı?

Elbette olabilir…

Lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin. Deneyimli danışmanlarımız sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyacaktır. 

Hayır, bu programa katılmak için üniversite okuyor veya mezun olmanız gerekmiyor. 

Evet, uçak bileti amsrafı katılımcıya aittir. Deneyimli danışmanlarımız en uygun uçak bileti bulma konusunda sizlere yardımcı olacaklardır. 

Aşağıda yer alan bilgi istek formunu doldurunuz. Size özel bir danışman ataması gereçekleştireceğiz, sürecin tamamında sizlere rehberlik ederek yol göstereceklerdir. 

Hayır, tüm başvuru süreciniz online olarak yapılmaktadır ve ofislerimize gelmenize gerek yoktur. Fırsatınız olursa ziyarete bekleriz. 

Programın kesin bir tarihi bulunmamaktadır. Kamplar genel olarak Haziranın ilk haftası ile Ağustos ayının son haftasında aktif olarak çalışmaktadır. 

Program sınırlı kontenjanla sizlere sunulmaktadır. Kayıtlarımıza başladıktan kısa bir süre sonra kontenjanlar tükenmekte ve daha fazla başvuru alamamaktayız. Bu nedenle en kısa sürede işlemlerinize başlamanızı tavsiye ediyoruz. 

Binlerce Camp Usa katılımcımızdan biri olun, bu eşsiz deneyimi siz de yaşayın!

Camp Usa düşünüyor musunuz? Biz size ulaşalım!


Form DoldurunBilgileriniz bizimle güvende! Aydınlatma metnini okumak için lütfen tıklayın. 

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Camps Usa, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!