fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Fransa Dil Okulları

Fransa Dil Okulları

 

Fransa Dil Okulları Fransızca öğrenmek için tercih edilen ilk alternatiftir. Ülkemizde birçok farklı alanda ihtiyaç duyulan bir dil olan Fransızca, diğer dillerde olduğu gibi en iyi şekilde ana dil olarak konuşulduğu yerde öğrenilmektedir. Günümüzde Fransızca 33 ülkede resmi dil olarak kabul edilir.

Fransa ülkesi, ana kara toprakları Batı Avrupa’da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olmakla birlikte Andorra, Belçika, Almanya, İtalya, Lüksemburg, Monako, İspanya, İsviçre ile komşudur. Oldukça ileri ve gelişmiş bir ekonomiye sahip olan Fransa, gelişmiş ülkeler sınıfında yer aldığı gibi Avrupa ülkelerinin de lideri konumundadır. Yönetimde yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlet olan Fransa, İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi‘nde açıklanan ilkelere göre yönetilir. Avrupa ile ekonomik bağları hayli sağlam olan bu ülke, bir yandan da Avrupa kıta ekonomisinin daha güvenli ve güçlü olması adına mücadele veren ülkelerin en başında geliyor.

Fransa‘da Çalıştığımız Dil Okulları ve Lokasyonları

OkulLokasyon
LSI (Language Studies International)Paris
EurocentresParis – Amboise – La Rochelle
SprachcaffeParis – Nice
Riviera French InstituteCannes – Nice

Fransa Dil Okulları Şehirleri

Fransa Dil Okulları ŞehirleriParis: Fransa’da dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen şehir elbette başkent Paris’tir. Özellikle Avrupa’da sanatın, kültürün, edebiyatın, modanın kalbinin attığı şehir olarak bilinen Paris diğer taraftan da aşıklar kenti olarak ün kazanmıştır. Her günü dolu dolu yaşayan, hareketli ve capcanlı bir kent olan Paris’te Dil Eğitimi almak gerçekten oldukça heyecan vericidir.

Bu göz kamaştırıcı kentte görülecek sayısız yer bulunmaktadır. Paris’in simgesi haline gelmiş Eyfel Kulesi dışında birçok ünlü sanat eserine ev sahipliği yapan Louvre Müzesi, mimari harikası Notre Dame Katedrali, Pantheon, Orsay Müzesi, ünlü Champs-Élysées (Şanzelize) Caddesi, Sainte Sapeline, Pompidou Merkezi, Versay Sarayı ve Bahçeleri ve Les Invalides kesinlikle hayran kalacağınız yerler arasındadır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki Paris, sanatçıların ve edebiyatçıların da kentidir. Düzinelerce ünlü ressam, yazar, şair, heykeltıraş, mimar, modacı, hatta sanatçı Paris sokaklarının havasını solumuştur. Siz de Paris’te Fransızca dil eğitiminizi alırken, aynı zamanda Picasso, Salvador Dali, Victor Hugo, Edith Piaf, Vincent Van Gogh, Balzac, Voltaire ve daha birçok tarihe adını yazdırmış onlarca kişinin evlerini ve müzelerini ziyaret edebilir, Fransız tarihini ve kültürünü hissedebilirsiniz.

Nice: Fransa’nın en ünlü turizm merkezlerinden birisi olan Nice kenti ülkenin en büyük beşinci şehridir ve muhteşem zenginlikte mimari ve kültüre sahiptir. Denize kıyısı olan, masmavi sularıyla Akdeniz kıyılarında parıldayan Nice, Paris’ten sonra en çok ziyaret edilen şehirdir. Nice şehrine Fransızca dil eğitimi için giden bir öğrenci, bir yandan güzel Fransa sahillerinin tadını çıkartırken, diğer yandan şehrin tarihi güzelliğiyle de büyülenmemesi neredeyse imkansızdır. Ayrıca deniz her noktada temiz olduğundan şehir merkezinde bile rahatlıkla denize girilebilir. Nice şehri iklim bakımından da kış aylarında çok soğuk olmamakla birlikte yaz aylarında da bunaltıcı olmaz. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda da Fransa’da dil eğitimi noktasında Nice şehri öğrenciler için oldukça cazip bir seçenek haline gelir.

Fransa’da Yaşam ve Konaklama

Fransa'da Yaşam ve KonaklamaFransa, dünyanın en çok turist akınına uğrayan ülkeler arasında ilk sıralarda yer alır. Özellikle Paris kenti eşsiz müzeleri, tarih kokan sokakları, yemek ve şarap kültürü, kendine özgü atmosferiyle dünyanın en fazla ziyaret edilen şehirleri arasındadır. Paris başta olmak üzere Fransa’nın en çok ziyaret alan diğer şehirleri ise Nice, Lyon, Marsilya, Toulouse, Bordeaux, Nantes, Cannes, Strasburg’dur.

Fransa’nın resmi dili Fransızcadır. Ayrıca yetmişin üzerinde dil ve lehçe de kullanılmaktadır. Para birimleri Euro’dur.

Ülkenin kuzeyinde ılıman iklim, güneyinde ise Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir.

Her ülkenin kendilerine özgü örf ve adetleri olduğu gibi Fransızlar da kendilerine has bir kültüre sahiptir. Fransa’da dil eğitimi için bulunduğunuz süre içinde Fransızlara ve geleneksel dillerine olabildiğince saygı göstermeniz beklenir. Çok iyi Fransızca bilmeseniz de elinizden geldiği kadar çaba sarf etmeniz, özellikle halka açık yerlerde yüksek sesle konuşmamanız ve insanların rahatsız olacağı konulardan bahsetmemeniz kendileri için oldukça büyük önem arz eder. Ek olarak Fransa bahşiş vermenin zorunlu olduğu bir ülkedir. Oran ise genelde %10-%15 arasındadır.

Fransız mutfağı ise günümüzde adından oldukça söz ettirmektedir. Yurtdışında dil eğitimi için Fransa’yı tercih eden öğrenciler Orta Çağlara kadar uzanan Fransız mutfağını, dünya çapında bilinen ve ün kazanmış krem brule, kruvasan, baget ekmeği gibi birçok tadı yerinde tatma imkanına sahip olur. Ayrıca ülkenin şarap üreticisi olmasından kaynaklı, mutfaklarında en önde gelen ürünler peynir ve şaraptır. Ülke her yıl özen ile hazırlamış olduğu şaraplarını ihraç eder ve bu ihracat ülkenin ekonomisine büyük ölçülerde katkı sağlar. Şarap ile beraber günümüze kadar gelmiş olan 1000’den fazla peynir çeşidi bulunur, en ünlü peynirleri Rokfor, Camembert ve Brie’dir.

Fransa Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Fransa dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Ek olarak, aile yanı konaklamalarda ailelerin göçmen nüfustan dolayı kökenlerinin farklı olabileceği ama İngilizceyi anadilleri gibi konuştukları kesinlikle unutulmamalıdır.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Fransa Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!