Armada Grandee - Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Bize Ulaşın

0850 480 46 76

WhatsApp

0533 4 065 065

Çalışma Saatlerimiz

09:00 - 18:30

Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları

Amerika Birleşik Devletleri, farklı milletler ve ırklardan birçok insanın bir arada yaşadığı bir ülkedir. Kültürel çeşitlik en üst düzeydedir. Dünyanın en büyük ekonomisine sahiptir. Bunun yanında, eğitimde de her zaman öncü bir ülke olmuştur. Bunlar düşünüldüğünde, Amerika Dil Okulları, yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun seçeneklerden biridir.

Amerika dil okullarında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler birçok farklı şehir seçeneğine sahiptir. New York, Boston, Chicago, San Francisco, Los Angeles, San Diego bu şehirlerin başında gelir ve bu şehirlerde birçok dil okulu vardır. Öğrenciler hem bu şehirlerde İngilizce dil eğitimi alabilir hem de turistik olarak birçok gezi ve seyahat yapabilir.

Öğrenciler İngilizcenin en yaygın aksanlarından biri olan Amerikan aksanını Amerika’da dil eğitimi alarak öğrenebilir. Eğitimde kendini sürekli geliştiren ve yenileyen Amerika Birleşik Devletleri, yurt dışında lisans, yüksek lisans ve sertifika programlarıyla ilgili olarak da öğrencilere çeşitli imkanlar sunar. Birçok öğrenci Amerika’da dil eğitimi sonrasında da eğitimine farklı seçenekler ile devam edebilir.

Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak, öğrencilere gelecek planları için de olumlu etki yapacaktır. Öğrencilerin öz geçmişlerine Amerika’da dil eğitimini aldıklarını eklemeleri yalnızca İngilizce dil gelişimi noktasında değil, aynı zamanda da yapacakları iş başvurularında avantaj sağlayacaktır. Kültürel çeşitliliğin fazla olması da yurt dışında dil eğitimi almanın yanı sıra, öğrencilere hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları bir kültürel deneyim katacak ve onların vizyonunu geliştirmesine katkıda bulunacaktır.

Milli parkları, doğal alanları, şehir yaşantısı, turistik lokasyonları ve farklı şehirlerde dil okulları seçenekleriyle Amerika Birleşik Devletleri yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için en uygun ülkelerden birisi olacaktır.

Amerika’da Çalıştığımız Dil Okulları

OKUL LOKASYON
Kaplan International EnglishBerkeley - Boston (Fenway) - Boston (Harvard Square) - Chicago - Golden West College - Los Angeles (Westwood) - Los Angeles (Whitter) - Miami - New York (Empire State) - New York (Soho) - Philadelphia - Portland - San Diego - San Francisco - Santa Barbara - Seattle (Downtown) - Seattle (Highline College) - Washington DC
EC EnglishBoston - Los Angeles - Miami - New York - San Diego - San Francisco - Washington DC
LSI (Language Studies International)Boston - New York - San Diego - San Francisco (Berkeley)
St Giles InternationalNew York - San Francisco
Kings EducationBoston - New York - Los Angeles (Hollywood) - Los Angeles (Marymount) - New Jersey - Wisconsin (Fox Valley)
Stafford House InternationalBoston - Chicago - San Diego - San Francisco
ELS International50+ Lokasyon
FLS InternationalBoston (Boston Commons) - Boston (Fisher College) - Los Angeles (Cal State University) - Los Angeles - (Citrus College) Los Angeles (Saddleback College) - New Jersey (Saint Peter's University) - Philadelphia (Chesnut Hill College)
TALK English SchoolsAtlanta - Aventura - Boston - Fort Lauderdale - Miami - Mimai Beach - San Francisco
EurocentresLos Angeles - Miami - New York - San Diego - Santa Barbara
Oxford House CollegeBoston - Miami - New York
California Language AcademyLos Angeles - San Diego
Connect EnglishSan Diego
Manhattan LanguageNew York
NESEBoston
OHLABoca Raton - Miami - Orlando
CWCLos Angeles
NYLCNew York

Amerika’da Yaşam ve Konaklama

Geniş bir coğrafya üzerine kurulmuş olan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşam koşulları bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika’da da büyük şehir merkezleri diğer bölgelere göre daha pahalıdır. New York, Los Angeles ve San Francisco Amerika Birleşik Devletleri’nde en pahalı şehirler olarak gösterilebilir.

Amerika’da toplu taşıma imkanları maalesef şehir merkezleri dışında gelişmemiştir. Birçok insan ulaşımını kişisel araçları vasıtasıyla sağlamaktadır. Gıda masrafları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Amerika’da dil eğitimine giden öğrenciler konaklamasını aile yanında yapmıyorsa, yeme içme masraflarından kendileri sorumlu olacak demektir. Her gün dışarıda yemek yiyen bir öğrenci ile kendi yemeğini kaldığı yerde yapan bir öğrencinin yeme içme masrafları arasında ciddi anlamda farklılık olacaktır.

Amerika Dil Okullarına gidecek öğrenciler için farklı konaklama opsiyonları bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Amerika dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Amerika’da dil eğitimi alacak bir öğrenci için aile yanında kalmak aynı zamanda Amerikan kültürünü de yakından tanımak açısından önemli olacaktır.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Amerika’da dil okullrına giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğini tercih etmişse, farklı ülkelerden gelen birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkânı bulabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, diğer milletlerden öğrencilerle beraber kalarak, İngilizce dil gelişimlerine fayda sağlayabilirler.

 

 

 

 

 

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın