fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Amerika Dil Okulları

Amerika Dil Okulları ve Dil Eğitimi

Amerika Birleşik Devletleri, farklı milletler ve ırklardan birçok insanın bir arada yaşadığı bir ülkedir. Kültürel çeşitlilik en üst düzeydedir. Dünyanın en büyük ekonomisine sahiptir. Bunun yanında, eğitimde de her zaman öncü bir ülke olmuştur. Bunlar düşünüldüğünde, Amerika Dil Okulları, yurt dışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en uygun seçeneklerden biridir.

Amerika dil okullarında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler birçok farklı şehir seçeneğine sahiptir. New York, Boston, Chicago, San Francisco, Los Angeles, San Diego bu şehirlerin başında gelir ve bu şehirlerde birçok dil okulu vardır. Öğrenciler hem bu şehirlerde İngilizce dil eğitimi alabilir hem de turistik olarak birçok gezi ve seyahat yapabilir.

Öğrenciler İngilizcenin en yaygın aksanlarından biri olan Amerikan aksanını Amerika’da dil eğitimi alarak öğrenebilir. Eğitimde kendini sürekli geliştiren ve yenileyen Amerika Birleşik Devletleri, yurt dışında üniversite, yüksek lisans ve sertifika programlarıyla ilgili olarak da öğrencilere çeşitli imkanlar sunar. Birçok öğrenci Amerika’da dil eğitimi sonrasında da eğitimine farklı seçenekler ile devam edebilir.

Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak, öğrencilere gelecek planları için de olumlu etki yapacaktır. Öğrencilerin öz geçmişlerine Amerika’da dil eğitimi aldıklarını eklemeleri yalnızca İngilizce dil gelişimi noktasında değil, aynı zamanda da yapacakları iş başvurularında avantaj sağlayacaktır. Kültürel çeşitliliğin fazla olması da Amerika’da Dil Eğitimi almanın yanı sıra, öğrencilere hayatlarının sonuna kadar unutamayacakları bir kültürel deneyim katacak ve onların vizyonunu geliştirmesine katkıda bulunacaktır.

Milli parkları, doğal alanları, şehir yaşantısı, turistik lokasyonları ve farklı şehirlerde dil okulları seçenekleriyle Amerika Birleşik Devletleri yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için en uygun ülkelerden birisi olacaktır. Amerika Dil Okulu fiyatlarında da indirimli fiyatlar devam etmektedir.

Amerika’da Dil Eğitimi Alırken Çalışma İzni

Amerika’da dil eğitimi alırken maalesef çalışma izni veren programlar bulunmamaktadır.

Amerika Dil Okulu Vizesi

Amerika Dil Okulu Vizesi ile ilgili burayı tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Amerika’da Ulaşım

Dil Eğitimi aldığınız şehirde konaklamanızın konumuna göre bisiklet, otobüs, tramvayla veya yürüyerek ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Amerika’da Yaşam Masrafları

Amerika’da dil eğitimi alırken ayda ne kadar para harcayacağınız sizin yaşam biçiminize ve eğitim aldığınız lokasyona göre değişiklik gösterebilir. Dil Eğitimi Departmanımızdan danışman arkadaşlarımız size bu konuda detaylı bilgi vereceklerdir.

Amerika Dil Okulları Şehirleri

Amerika Dil Okulları ŞehirleriNew York Dil Okulları: Amerika Dil Okulları için popüler şehirlerden New York, kültürel çeşitlilik açısından oldukça zengin bir şehirdir. Ekonomi, sanat, medya, teknoloji ve eğitim kenti olan New York öğrenciler için yurt dışında dil eğitimi noktasında birçok farklı opsiyon sunmaktadır.

Şehir beş bölgeden oluşur ve bu bölgeler şu şekilde sıralanabilir; the Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens ve Staten Island. Bir dünya şehri olan New York, öğrenciler için yalnızca İngilizce dil eğitimi açısından değil, aynı zamanda da dil okulunda öğrendiklerini günlük hayatta uygulayabilecekleri bir yer olması açısından da önemlidir.

New York’un büyüleyici şehir hayatı, gökdelenleri, çok kültürlülüğü, turistik birçok kısmı yurtdışında dil eğitimi alacak öğrenciler için büyük avantaj sağlamaktadır. New York dil okulları İngilizce dil eğitiminin yanında Amerika deneyimini de sonuna kadar yaşamak isteyen öğrenciler için en uygun seçeneklerden biridir.

Boston Dil Okulları: Amerika Dil Okulları için yine en çok tercih edilen şehirlerden Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeydoğusunda yer alan ve Massachusetts eyaletinin en büyük kenti olan Boston, öğrenci ve üniversite kenti olarak tanımlanabilir. Dünya çapında ün yapmış Harvard ve MIT (Massachusetts Institute of Technology) gibi üniversiteler bu şehirde bulunmaktadır.

Amerika’nın en varlıklı bölgelerinden birisi olan Boston, tam bir eğitim kenti olmasıyla yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için de oldukça avantajlıdır. Şehir gelişmiş bir toplu taşıma ağına sahiptir. Öğrenciler dil eğitiminin yanı sıra şehirde birçok aktivite imkanına da sahiptir. Boston dil okulları, öğrenci sayısının fazla olması, tiyatroları, sanat galerileri, müzeleri ve turistik alanlarıyla öğrencilere yurtdışında dil okulu deneyiminin yanı sıra, kültürel olarak da çok fazla imkân sunmasıyla dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler arasındadır.

Chicago Dil Okulları: Amerika Birleşik Devletleri’nin nüfus bakımından en büyük 3. Şehri olan Chicago, Michigan Gölü kenarında, Illinois eyaleti içerisinde yer almaktadır. Şehir hayatının yanı sıra park ve bahçelerin çokluğuyla da ünlü olan Chicago, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için uygun olabilecek şehirlerden biridir.

Chicago; merkez, kuzey, batı ve güney olmak üzere dört bölümden oluşmaktadır. Şehir içi ulaşımı toplu taşıma ile oldukça rahat olan Chicago, blues ve jazz müzikle iç içe geçmiş bir şehirdir. Öğrenciler Amerika’da dil eğitimi almalarının yanı sıra, şehrin caz barlarını ziyaret edebilir, müzelere ve halk kütüphanelerine uğrayabilir ve yurtdışında dil eğitimlerini muhteşem bir kültürel deneyimle birleştirebilirler.

Şehrin merkez, kuzey ve batı kısımları kültürel aktivitelerin bol olduğu kısımlar olmasına rağmen güney kısmı suç oranının yüksek olması sebebiyle tehlikeli olarak görülebilir.

Los Angeles Dil Okulları: Amerika’nın en kalabalık ikinci şehri olan Los Angeles, California eyaleti içerisinde ve Amerika’nın batısında yer alır. Melekler Şehri diye de tabir edilen Los Angeles, öğrencilere Amerika deneyimini en üst düzeyde sunacak lokasyonlardan biridir.

Amerika’da film endüstrisinin başkenti olarak da görülebilecek şehir öğrencilere birçok turistik gezi imkânı sunmaktadır. Universal Studios ve Disneyland’e ev sahipliği yapan şehir dil okulları açısından farklı opsiyonlar sunmaktadır.

Los Angeles’te dil eğitimi öğrenciler için İngilizce dil eğitiminin yanı sıra Melekler Şehri’nin büyüleyici atmosferini de sunmaktadır.

San Diego Dil Okulları: Önemli bir turizm merkezi olan San Diego, California eyaletinin nüfus bakımından 2. Büyük şehridir. Meksika ile sınırı olan şehir denizcilik alanında da büyük bir öneme sahiptir.

Kaliforniya Üniversitesi, San Diego Eyalet Üniversitesi, San Diego Üniversitesi gibi üniversiteleri de içerisinde bulunduran San Diego, öğrenciler için birçok farklı dil okulu opsiyonu da sunmaktadır.

San Diego’da dil eğitimi öğrencilere hem İngilizce dil eğitimi hem de tatil tadında bir deneyim sunmaktadır.

San Francisco Dil Okulları: California’nın kuzeyinde bulunan San Francisco Amerika Birleşik Devleti’nin önemli bir körfez şehridir. Şehir Amerika’da dil eğitimi alacak öğrenciler için birçok sanatsal, kültürel ve turistik aktiviteler sunmaktadır.

Şehir restoranları, kültürel aktiviteleri, düzgün yapılandırılmış şehir mimarisi, demokratik ve liberal yapısı ile San Francisco yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler için oldukça önemli bir şehirdir.

Öğrenciler San Francisco’da dil okuluna giderek hem İngilizce öğrenebilir ve geliştirebilir hem de Amerika deneyimini en güzel haliyle yaşayabilir.

Miami Dil Okulları: Atlas Okyanusu kenarında bulunan Miami, açık hava, kum ve Latin Amerika etkisiyle Florida eyaletinin en büyük ikinci kentidir. Kentin en önemli geçim kaynağı turizmdir.

Miami’de İngilizcenin yanında yaygın olarak da İspanyolca konuşulmaktadır. Miami’de dil okuluna gitmek ve İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için bu bir dezavantaj gibi görünmesine rağmen yurtdışında yalnızca dil eğitimi değil aynı zamanda da farklı bir kültürel deneyim yaşamak isteyenler için güzel bir lokasyon olarak görülebilir.

Öğrenciler Miami’de dil okuluna giderek hem yurtdışında dil eğitimlerini alabilir hem de Atlas Okyanusu’nun keyfini çıkarabilir.

Amerika’da Yaşam ve Konaklama

Amerika'da Yaşam ve KonaklamaGeniş bir coğrafya üzerine kurulmuş olan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşam koşulları bölgeden bölgeye farklılık göstermektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi Amerika’da da büyük şehir merkezleri diğer bölgelere göre daha pahalıdır.

Amerika’da toplu taşıma imkanları maalesef şehir merkezleri dışında gelişmemiştir. Birçok insan ulaşımını kişisel araçları vasıtasıyla sağlamaktadır. Gıda masrafları kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Amerika’da dil eğitimine giden öğrenciler konaklamasını aile yanında yapmıyorsa, yeme içme masraflarından kendileri sorumlu olacak demektir. Her gün dışarıda yemek yiyen bir öğrenci ile kendi yemeğini kaldığı yerde yapan bir öğrencinin yeme içme masrafları arasında ciddi anlamda farklılık olacaktır.

Amerika Dil Okullarına gidecek öğrenciler için farklı konaklama opsiyonları bulunmaktadır.

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Amerika’da dil eğitimi alacak bir öğrenci için aile yanında kalmak aynı zamanda Amerikan kültürünü de yakından tanımak açısından önemli olacaktır.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencinin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunmaktadır. Yurt konaklamaları yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. Amerika’da dil okullarına giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğini tercih etmişse, farklı ülkelerden gelen birçok yabancı öğrenciyle İngilizcesini pratik etme imkanı bulur.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, diğer milletlerden öğrencilerle beraber kalarak, İngilizce dil gelişimlerine fayda sağlayabilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Amerika Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!