İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiliz Üniversitelerin kökenleri 1096 yılında kurulan Oxford, 1209 yılında kurulan Cambridge ve 1411 yılında kurulan St. Andrews’e dayanmaktadır. Şu anda Britanya’da eğitim kalitesi dünya çapında olan 140 civarında üniversite ve yüksek öğrenim kurumu vardır. İngiltere’deki yüksek öğrenim kurumları Higher Education Funding Council ve Quality Assurance for Higher Education tarafından denetlenmektedir. Köklü üniversiteleri ve eğitim kalitesiyle İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi yapan adaylar lisans eğitimlerini çok daha ileriye götürürler ve kariyerlerine büyük bir artı katarlar.

Neden İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi?

 • İngiltere’de Master programları genellikle 1 yıl sürmektedir. Türk öğrenciler yalnızca Full Time programlara başvuru yapabilirler ve vize alabilirler. 1 yıllık eğitim, 3 eğitim dönemi ve 1 tez dönemi olmak üzere ayrılır. Öğrenciler 9 aylık sürede eğitim alırken kalan 3 aylık sürede de bitirme tezi yazarlar. İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitiminin 1 yıl sürmesi öğrencilere hem vakit hem de maliyet açısından kazanç demektir.
 • İngiltere’de üniversiteler uluslararası öğrencilere yüksek kalitede tüm dünyada geçerliliği olan yüksek lisans programları sunmaktadır.
 • İngiltere’de Yüksek Lisans Eğitimi esnasında öğrenciler yarı zamanlı olarak çalışma hakkına sahiptir.

İngiltere’de Yüksek Lisans Başvuru Koşulları Nelerdir?

 • Türkiye’de 4 yıllık bir üniversiteden mezun olan öğrenciler İngiltere’de master yapma hakkına sahip olabilirler.
 • Akademik başarı İngiliz Üniversitelerinden kabul almak açısından çok önemlidir. Bir üniversiteden kabul alabilmek için öğrencinin minimum 2.0 ve üzerinden not ortalamasına sahip olması gerekmektedir. Fakat birçok tanınmış üniversite 3.0 ve üzerinde ortalama isterler.
 • İngiltere’de master yapabilmek için öğrencilerden İngilizce dil yeterliliği beklenir. Birçok üniversite 6.5 minimum IELTS skoru ile master programına kabul verir.

Pre-Master Programı Nedir?

İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak isteyen fakat Akademik başarısı bir master programına kabul almak için yetersiz olan öğrencilere pre-master ismi verilen, master hazırlık programına dahil olabilirler. Bu programın amacı öğrenciyi akademik olarak alanı üzerine yeterli hale getirmektir. Bu programa lisans mezunu herkes katılım sağlayabilir. Programı tamamlayan öğrenciler, programa katıldığı üniversitede ya da başka bir üniversitede master yapabilirler.

Bu programların süresi 3, 6 ya da 9 ay olabilir.

İngiltere’de Pre-Master kurslarında öğrencilere master programında ihtiyacı olacağı akademik hazırlık eğitimi ile birlikte İngilizce eğitimi de verilmektedir. Üniversitelerin Master Programlarına başvuru esnasında istedikleri şartlardan bir tanesi IELTS sınavında başarılı olmak ve en az 6.0-6.5 puan almaktır. Pre-Master kursları İngilizce eğitiminin yanı sıra öğrencinin bu sınavlardan da başarılı olması için hazırlanmıştır.

İngiltere’de Pre-Master eğitimi sonucunda öğrenci bir sertifika alır ve bu sertifika dünyanın pek çok ülkesindeki üniversiteler tarafından tanınır. Bu bakımdan öğrencinin seçip yapacağı geniş bir okul seçeneği olacaktır.

Eğer İngilizce ve akademik düzeyiniz düşük ise ve İngiltere’de iyi bir üniversiteden kabul almak istiyorsanız bu tarz bir Pre-Master kursuna katılmanızı tavsiye ediyoruz.

İngiltere’de Master Başvuru Dönemleri

İngiltere’de Üniversiteler için belli bir başvuru dönemi bulunmamaktadır. Ne kadar erken başvuru yapılırsa öğrenciler o kadar avantajlı olurlar. Bu sebeple araştırma yapmaya erken başlamak ve başvuruları erken yapmak önemlidir.

İngiltere’de Master İçin Hizmetlerimiz

 • Bütçe analizi yaparak üniversite ve bölüm araştırması
 • Başvuru ve kabul süreci yönetimi
 • Vize işlemleri ve süreci yönetimi
 • Konaklama ve ulaşım hakkında danışmanlık
 • Ülke, şehir ve üniversite oryantasyonu
 • Acil durum desteği
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak İngiltere’de Yüksek Lisans için partnerlerimiz aracılığıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız. İngiltere’de Master eğitimi ile ilgili olarak en kaliteli, şeffaf ve dürüst danışmanlık hizmeti noktasında bize ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın