fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya’da Yüksek Lisans

Almanya’da Master eğitimi, Teknik Üniversitelerinin kalitesi, yaşam koşulları ve Avrupa’nın en büyük ekonomisi olması sebebiyle Almanya, eğitim noktasında öğrencilerin sıkça tercih ettiği ülkelerden biridir. Almanya’da Yüksek Lisans yapmak isteyen uluslararası öğrenciler de devlet üniversitelerinde tıpkı Alman öğrenciler gibi uygun miktarda harç ücreti ödeyerek eğitim alabilirler.

Almanya’da üniversitelerin kökleri 1300’lü yıllara dayanmaktadır. Prestijli üniversitelerde kaliteli eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler Almanya’yı eğitim noktasında tercih etmektedir. Amerika, İngiltere, Avustralya, Çin ve Kanada’dan sonra en fazla uluslararası öğrenci sayısına sahip olan Almanya’da uluslararası öğrencilerin sayısı her geçen yıl giderek artmaktadır.

Neden Almanya’da Yüksek Lisans Eğitimi?

Almanya’da Yüksek Lisans Başvuru Koşulları Nelerdir?

Almanya’da Şartlı Kabul Sistemi Nedir?

Şartlı kabul, öğrencinin dil yeterliliği dışında başvurusunun onaylandığı anlamına gelir. Almanya’da bazı üniversiteler öğrenciye dil yeterliliğini kanıtlaması halinde kabul vereceğine dair bir şartlı kabul belgesi gönderir. Öğrenciler TesDaf ya da DSH sınavlarından yeterli skoru almasıyla asıl kabule başvuru yapabilir. Almanya’daki birçok üniversite şartlı kabul noktasında öğrenciden A1 ya da A2 düzeyinde Almanca yeterlilik sertifikası isteyebilir.

Almanya’da Yüksek Lisans Ücretleri

Almanya’da Yüksek Lisans eğitimi uluslararası öğrencilere de ücretsizdir. Öğrenciler dönemlik olarak harç ücreti ödeyerek eğitim alabilirler. Dönemlik harç ücretleri 150 – 650 EURO arasında değişiklik gösterir. Alman hükumeti öğrencinin yaşam ve konaklama masraflarını karşılayabilecek düzeyde görmesini ister ve vize başvurusu öncesinde “bloke hesap” denilen bir işlem yapmasını talep eder. Öğrenci bloke hesabında aylık minimum 720 EURO bulundurmalıdır. 12 aydan hesap edilince öğrenci 8640 EURO bir meblağı bloke ettirmek durumundadır. Öğrenci bu parayı Almanya’ya vardıktan sonra aylık olarak 720 EURO şeklinde geri alır.

Almanya’da Master İçin Hizmetlerimiz

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Almanya’da Yüksek Lisans için danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Almanya’da Yüksek Lisans eğitimi ile ilgili olarak en kaliteli, şeffaf ve dürüst danışmanlık hizmeti noktasında bize ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.