Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurt Dışında Yaz Okulları

 

Yurt dışında yaz okulları, ebeveynlerin çocuklarına verebileceği en güzel hediyelerden biridir. Bu program sayesinde, öğrenciler hem eğlenceli bir yaz tatili geçirirler hem de dil becerilerini geliştirirler. Bunun ötesinde, yurt dışında farklı kültürlerden insanlarla bir arada olmak öğrencilerin öz farkındalığını arttırarak vizyon sahibi olmalarına hizmet eder. Diğer milletlerden aynı yaş aralığındaki insanları gözlemleme şansına erişirler. Türkiye’ye uzaktan bakabilmelerini sağlayacak bu kısacık süreçte hayat boyu unutamayacakları bir deneyim elde ederler. Erken yaşta yurt dışına giden çocukların daha sonra da yurt dışına gitmeye çalıştıkları ve orada edindikleri arkadaşlarıyla iletişim halinde oldukları gözlemlenmektedir. İletişimin çok kolaylaştığı bu internet çağında öğrenciler yabancı arkadaşlarıyla yabancı dilde konuşmaya devam etmektedirler. Dolayısıyla birkaç ay gibi görünen bu programın getirileri hayat boyu devam etmektedir. Her şeyden önce öğrenciler özgüvenlerini geliştirirler. Yaratıcılık, iletişim, takım çalışması, liderlik, problem çözme becerilerinin geliştirilmesi programın diğer hedeflerindendir.

Kimler Katılabilir?

Yaz okuluna 7-17 yaş aralığındaki bütün öğrenciler katılabilir. Öğrencinin hali hazırda sahip olduğu dil seviyesi, ilk gün yapılacak seviye tespit sınavının sonucuna göre belirlenir ve maksimum 15 kişilik sınıflara yerleştirilirler. Böylelikle öğrenci, kendi seviyesindeki sınıf arkadaşlarıyla eğitimini almaya başlar.

Eğitimin İçeriği Nedir?

Öğrenciler 2 ile 6 hafta arasında eğitim alabilmektedirler. Genellikle haftada 15 saate tekabül eden 20 derslik eğitimler verilir, bu rakam bazı okulların bazı şehirlerinde 23 saate kadar çıkabilmektedir. Bu noktada Genel ve Yoğun olarak iki program var diyebiliriz. Konuşma, yazma, dinleme ve dil bilgisinin öğretildiği bu kurslar öğlen saatlerinde bitmekte ve bundan sonra aktivite programları başlamaktadır. Bu aktivitelerin içerisinde tenis, yüzme gibi spor faaliyetleri, müze, tiyatro ziyaretleri, yakın şehirlere günübirlik geziler, oyunlar yer almaktadır. Öğrenciler sabah saatlerinde öğrendikleri dersleri, öğleden sonraki aktivitelerinde sosyalleşerek pratik etme şansı bulurlar.

Konaklama Seçenekleri

Yaz okullarında konaklama iki türlüdür. Aile yanı veya yurt seçeneği öğrencilere sunulur. Aile yanı seçeneğinde öğrenciler, okulun titizlikle seçtiği bir ailenin yanında kalırlar. Böylece ülkenin kültürünü yakından izleme şansına erişebilirler. Genellikle tek veya iki kişilik odada kalırlar. Sabah ve akşam yemekleri, aileler tarafından öğrenciye sunulmakta; öğle yemekleri ise okulda yiyebilmesi için yanına paket olarak verilmektedir.

Yurt seçeneğinde ise, öğrenciler derslerin ve aktivitelerin yapıldığı lise veya üniversitelerin kampüslerinde yer alan yurtlarda kalırlar. Tek kişilik oda seçenekleri olduğu gibi iki, üç, dört kişilik oda seçenekleri de mevcuttur. Tıpkı aile yanında olduğu gibi burada da üç öğün yemek verilir. Velilerin en çok üstünde durduğu güvenlik konusuna okul yetkilileri de çok önem vermektedir. Her iki konaklama seçeneğinde de öğrenciler 24 saat gözetim altındadır.

Hangi Ülkelere Gidilebilir?

Yaz okulu için en çok tercih edilen, ana dili İngilizce olan İngiltere, Amerika, Kanada, İrlanda gibi ülkelerin yanı sıra uzun süre İngiliz kültürünün etkisinde kalmış fakat ana dili İngilizce olmayan Malta, İngilizceye alternatif olarak Almanca, İspanyolca, Fransızca öğrenebilecekleri Almanya, İspanya, Fransa, İtalya gibi ülkelerdir. Armada Grandee olarak bu ülkelerdeki birçok dil okuluyla anlaşmamız mevcuttur.

Vize

Yaz okuluna gidecek öğrencilerin vizeye başvurması gerekmektedir. Gideceğiniz ülkeye göre eğitim danışmanınız vize evrak listesini size iletecek ve dosyanızın kontrolünü yapıp randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir. Armada Grandee olarak vize danışmanlığı hizmetini öğrencilerimize ücretsiz olarak sunmaktayız.

W-F 11:30 am

hands-typing-code-on-laptop


W-F 11:30 am

hands-typing-code-on-laptop

başa dön Armada Grandee Whatsapp
Merhaba!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba! Yurt dışı programlarınız hakkında bilgi almak istiyorum!
Powered by