fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel Konaklama

Work and Travel Konaklama opsiyonları nelerdir? Nerede Kalınır, kim ayarlar?

Work and travel programında öğrencilerin iş konusundan sonra en çok kaygı duyduğu konu nerede kalacağı, konaklamanın nerede olacağı, kimin tarafından ayarlanacağı konusu.  Work and Travel Konaklaması denildiğinde akla gelmesi gereken yapı; tatil beldelerinde bulunabilecek, öğrenciye uygun olabilecek, eşyalı, herkese bir yatak düşecek şekilde olmasıdır.  Yapısı gereği work and travel programında tüm eyalet ve tüm işleri kapsayacak şekilde standart bir konaklama tarzı bulunmamaktadır. Konaklamalar genel olarak aşağıda sıralandığı gibi yapılmaktadır.

Bazı iş yerleri Work and Travel Konaklama ayarlaması yapmak için yukarıdaki verilen yerlerden bir veya bir kaçı ile anlaşma yapabilirken, bazı işyerlerinin kendilerine ait mülkleri bulunmaktadır. Diğer work and travel öğrencileri de sizlerle aynı yeri paylaşacağı için uluslararası bir ortam söz konusudur ve belli başlı kurallara uymak çok önemlidir. Bu kurallar

Work and Travel Konaklama Şartları

Armada Grandee ve CIEE, öğrencilere iş seçimi esnasında konaklamaya ait bir çok detay vermektedir. İş seçiminde verilen konaklama bilgileri her iş yerine, lokasyona göre değişiklik gösterebilmektedir. Çalışacağınız müddetçe kalınacak konaklamaların haftalık ücretleri genellikle tüm faturalar dahil 25-125 USD arasındadır. Çok nadir olarak bazı işverenler konaklamadan ücret talep etmemektedirler. Konaklamanızın ücreti işverenler tarafından maaş çeklerinizden düşürülerek tahsil edilir. Tüm konaklama türlerinde Türkiye’de olduğu gibi 1 veya 2 haftalık kira bedeli depozito olarak istenebilir. Depozitolar siz konaklamayı şartlarına göre teslim ettiğinizde geri ödenir.
İş seçimi aşamasında sizlerle paylaşacağımız bilgilerde; konaklama ücreti, depozito ücreti,  eşya durumu, yatak sayısı, oda sayısı, nevresim durumu, işe uzaklık, işe erişim opsiyonları, mutfak malzemeleri, banyo sayısı, cinsiyet dağılımı, milliyet dağılımı gibi bilgileri bulabilirsiniz.
Bunun yanı sıra; internet altyapısı, sosyal tesislere uzaklık, ısıtma soğutma sistemleri gibi bilgilerin tamamına erişerek konaklama konusunda önceden bilgi sahibi olursunuz.

Her detayı bileceksiniz!

Armada Grandee olarak öğrencilerimize Work and Travel konaklama opsiyonu hakkında merak ettiği her detayı sunuyoruz. Öğrenci konaklayacağı yerin iş yerine uzaklığı, konaklamanın içindeki imkanlar, eşyalar, kaç kişiyle kalınacağı, ücreti, depozitosu, internet erişimi gibi tüm bilgileri bilir ve sürpriz ile karşılaşma durumunu minimize eder. İşte aşağıda konaklamaya ait verdiğimiz detayları bulabilirsiniz:

Work and travel konaklama detayları

work and travel housing

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Work and Travel Konaklama, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!