Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel Deneyimleri

Bu programda dikkate alınması gereken en önemli yorumlar, programa dahil olan ve tamamlamış olan öğrencilerin yorumlarıdır. Work and travel katılımcılarından yorumları, facebook, instagram ve ekşi sözlük gibi platformlarda sık sık görebilirsiniz. Work and Travel deneyimleri,  iyi, kötü, detaylı, yüzeysel, bilgilendirici, abartılı, sade olabilir, fakat kabul etmek gerekir ki, hepsi kişiye özel ve hepsi çok değerlidir.  Bir öğrencinin yaşadığı deneyim aynı yere aynı zamanda giden başka bir öğrencinin deneyiminden tamamen farklı olacaktır.

Sizlerle daha önce Work and Travel ekşi sözlük yorumlarını paylaşmıştık, ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi de kendi gönderdiğimiz öğrencilerimizin work and travel yorumlar ve deneyimleri sizleri başbaşa bırakıyoruz. Bu yorumlardan bazıları yaptığımız anketlerde bazıları ise bizlere aktarılan deneyimlerden derlemelerdir.  Yazı çok uzun olacağı için 4 seri halinde yayınlanacaktır.

İçerik gizle

Öğrencilerimizin Work and Travel deneyimleri

work and travel collage

İnanın ki siz istemeseniz bile dilinizin gelişimi çok doğal ve mümkün çünkü başka çareniz yok

Her zaman yapmak istediğim bir programdı fakat cesaret edemiyordum. Ta ki kendimi John F. Kennedy havaalanında kendimi bulana kadar da bu fikrim devam etti.

Program nedir ya da ne değildir derseniz anlatacak çok şey var ama her şeyden önce bana veya bize neler katıyor orada durmak gerek. Zorlandığınız durumlar elbette oluyor çünkü ailenizden saatlerce, kilometrelerce uzaktasınız. Başınıza bir şey gelse kendi kendinizesiniz. Her şey her durum size bağlı çözüm yolu sizsiniz. Bunlar öz güveniniz açısından mükemmel durumlar ve bunun yanında bir de dil gelişimi imkânı var. İnanın ki siz istemeseniz bile dilinizin gelişimi çok doğal ve mümkün çünkü başka çareniz yok ve pratik yapma açısından ciddi anlamda katkı sağlıyor.

Gelelim seyahat kısmına… Tamamıyla sizin programladığınız üzere. Nerede, nasıl gezmek size kalmış ve çalışma sonrası güzel bir gezinti.Tarif bile edilemez.

Armada Grandee programa başlamamda çok yardımcı oldu vize görüşmeleri olsun, iş fırsatları olsun her yönden.

Merhaba arkadaşlar,

Amerika ya gitme amacım dilimi geliştirmekti ve gerçekten çok faydalı oldu. Amerika’ya gitmenin en uygun yolu ise bence Work and Travel programı. Armada Grandee programa başlamamda çok yardımcı oldu vize görüşmeleri olsun, iş fırsatları olsun her yönden. Armada Grandee şirketindeki danışmanıma çok teşekkür etmek istiyorum. Her zaman yardımcı oldu. Her sorumu açık bir şekilde cevapladı.  Öğrencilerle yakından ilgilenen çok iyi bir danışman.

Amerika’ya gitmeden önce biraz stresliydim. Sonuçta ilk defa gideceğim bir ülke acaba nasıl olacaktı, ne yapacaktım, ne yiyecektim, ne içecektim, insanlarla anlaşabilecek miydim, günler nasıl geçecekti? Aklımda bir sürü soru işareti vardı. Açıkçası ilk 2 hafta zorlandım çünkü kültür farkı vardı ve Amerikalılar çok hızlı konuşuyordu. Ancak alıştıktan sonra fark ettim ki efsane bir yaz olacak. Başka ülkelerden gelen bir sürü arkadaş edindim belki kısa bir süre içindi ama gerçekten oradaki insanlarla güzel bir bağ oluştu. İş kısmına gelirsek ben su parkında cankurtaran olarak çalıştım. Eh tabi biraz ıslandık. Yorucu bir işti bazı havuzlarda ayakta bekledik, bazı havuzlarda havuzun içinde bekledik. Yorucu olmasının yanında eğlenceliydi yani bence. Şunu söyleyebilirim hayatımda geçirdiğim en iyi yazdı. Eğer sorunuz olursa yardımcı olmak isterim.

BUĞRA AKSOY

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

bythebugra32@hotmail.com

Mükemmel bir yaz geçirmeme sebep olan Amerika…

Merhabalar,

Mükemmel bir yaz geçirmeme sebep olan Amerika… Düşlerimin gerçekleştiği, bitmeyecek dostluklar kurduğum ülke…

Ailem ile havaalanında ayrılmam sonucu başladı bu yolculuk. Üç buçuk ay tek başımaydım. Zorlu görüşmelerden geçtim. Stres yaptım belki de gidemem korkusuyla. Fakat uçağa ilk bindiğim andan itibaren heyecanımı hiç kaybetmedim. Çalıştığım lunaparkta çocuklarla ailelerle sohbet ettiğimde heyecanımı hep korudum. Sohbetler ettim farklı insanlarla. Mutlu oldum yeni yerler keşfettikçe. Tabii ki üzüldüm, özledim ama arkadaşlarım ailem gibi oldular. New York sokaklarında dolaştım sanatçı edasıyla. Siyasetçiydim belki Washington da. Her yeri yaşamaya çalıştım. Batı yakasına geçtim. Film sahnesinde hissettim kendimi Los Angelas’ta. Grand Canyon, Golden Gate fotoğraf gibiydi karşımda. Başlarken merakla beklediğim yolculuk “iyi ki merak etmişim” sözüyle sonlandı. Deneyimler vazgeçilmezdi benim için. Kültürler öğrendim. Yaşamlar öğrendim. Kendimi buldum en iyi ifadeyle.

Her şey için danışmanıma ve Armada Grandee’ye teşekkürler.

Muhammet Bekir Arslan

Kocaeli Üniversitesi

Amerikalılar iş hayatı ile eğlence hayatını o kadar uyumlu bir düzene sokmuş ki her biri çalışmaktan bunalmış değil de günlük hayatlarından zevk alan bireylere dönüşmüş.

Merhaba Arkadaşlar

Work &Travel programı ile hayatımda yaşadığım en güzel yazı geride bıraktım ve geriye dönüp baktığımda ne kadar çok anı, tecrübe ve arkadaş kazandığımı görüyorum. Programa katılmadan önce birçok önyargım ve endişem olmasına rağmen yine de katılım isteği gösterdim ve hayatımda ki en güzel yaz tatilini geçirmiş oldum.

Çalıştığım süre boyunca fiziksel açıdan birçok zorluk yaşadım ama orada kazandığım tecrübeler ve arkadaşlıklar paha biçilemezdi. Biraz da olsa bir ABD vatandaşı gibi yaşamak, çalışmak ve eğlenmek gerçekten deneyimlenmesi gereken bir tecrübe. İlk zamanlar ne kadar zor olsa da insan kolay bir şekilde çevreye adapte olabiliyor ve asıl eğlence o zaman başlıyor. Çalışmak deyince sakın gözünüz korkmasın çünkü Amerikalılar iş hayatı ile eğlence hayatını o kadar uyumlu bir düzene sokmuş ki her biri çalışmaktan bunalmış değil de günlük hayatlarından zevk alan bireylere dönüşmüş. Zamanla sizler de bu bireylerden biri oluyorsunuz ve kendinizdeki değişimi çok kısa bir sürede fark ediyorsunuz. Artık çalışma vakti bitince ise 3 ay zaman geçirdiğiniz arkadaşlarınızla göz yaşları ile ayrılıp yeni maceralar yaşamak adına seyahate çıkıyorsunuz.

Birçok aksilik yaşamama rağmen gerçekten harika bir seyahat dönemi geçirdiğimi söyleyebilirim. Dizilerde ve filmlerde gördüğüm yerlerde olmak bana gerçekten hiç unutmayacağım anılar bıraktı. Bu kısımda anlatabileceğim o kadar çok şey var ki. Lakin ben sadece hayatımda geçirdiğim en güzel günü kısaca size anlatacağım. Los Angeles’te Universal Studios’a a gittiğim gündü. Sizi öyle bir dünya ya sokuyorlar ki sanki birçok film in içinde bulunduğunuzu hissediyorsunuz. Bir anda bambaşka bir dünyada buluyorsunuz kendinizi ve inanın sonsuza dek orada kalmak istiyorsunuz. Sadece orada geçirdiğim 1 gün için bile onca zorluk değerdi.

Her ne kadar Amerika tarihinin en büyük kasırgasına yakalanmış olsam da, tüm travel planlarımı son dakika değiştirmek zorunda kalıp birçok zorluk yaşamış olsam da bu yaz tatilini en kısa şekilde şöyle özetleyebilirim.

Best Summer Ever!

Oğuzhan Turhan

Ömer Osman Oruç Work and travel deneyimleri

Herkese selamlar,

Öğrencilik döneminde herkese mutlaka tavsiye edeceğim bir deneyim.

Bu programa 2 defa Armada Grandee ile katılan birisi olarak Armada Grandee ekibine ve danışmanım Mevlük Akbıyık’a teşekkür ediyorum.

Work and travel yorumu

Work and travel bambaşka bir deneyim. Öğrencilik döneminde herkese mutlaka tavsiye edeceğim bir program. Yaz tatilinizi çok güzel bir şekilde değerlendirebileceğiniz bir fırsat. Evet zorlanacaksınız, evet bazı şeyler yolunda gitmeyecek, evet bazı tatsızlıklar yaşayacaksınız ama travel kısmına geçtiğiniz vakit çoğunu unutacaksınız. Aynı zamanda bu programda ayaklarınızın üzerinde durmayı öğreneceksiniz, zorluklarla nasıl başa çıkacağınız konusunda strateji geliştirebileceksiniz. Tabii bunun yanında çok güzel anlar da yaşayacaksınız. Geri döndüğünüzde çok güzel anılarınız olacak. Fazla uzatmadan, böyle bir fırsatınız varsa mutlaka değerlendirmenizi tavsiye ederim.

Faruk  Osman ORUÇ

Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Büşra Bıçkıcı Work and travel deneyimleri

İ-NA-NIL-MAZ bir yaz geçirdim.

Helloooo! Teşekkürler SWAT, teşekkürler Armada Grandee, teşekkürler CIEE diyerek başlamak istiyorum. İ-NA-NIL-MAZ bir yaz geçirdim. Dünyanın birçok ülkesinden arkadaşlarım, iş verenim, ev arkadaşlarım ve ailem oldu. Yeri geldi yoruldum, ama kazandığım para, yaptığım alışveriş, eğlendiğim anlar, gördüğüm şehirler bana tüm yorgunluğumu unutturdu.work and travel rüyası

Bu hayatta tek başıma yaptığım belki en cesurca ama “en iyi ki” dediğim şey oldu. Çok güzel insanlar tanıdım. Dizilerde ve filmlerde gördüğüm şehirlerde dolaştım. Hiç unutamayacağım ve tekrar tekrar yaşamak isteyeceğim anılarım oldu. İnsanın eline kaç kere gelir bu şans bilemem, ama şans zaten sana koşarak gelmez. Sen iste ve o şansa bir adım, at ama mutlaka dene.

Büşra Bıçkıcı

Dumlupınar Üniversitesi

Çağrı Şahal Work and travel deneyimleri

İşte tam da rahatlıkla en muhteşem anılarımdı diyebileceğim bir yazı geride bırakmanın hüzün verici mutluluğu içerisindeyim.

Tüm insanların hayatında “işte bu benim en muhteşem anılarımdı” diyebildiği zamanlar vardır. Nitekim bizler insan olarak hatıralarımızla yaşar, onlarla mutluluğun doruklarına ulaşırız. Aslında geçirdiğimiz güzel günlerdir bizi biz yapan.

Work and travel arkadaşlıkları

İşte tam da rahatlıkla en muhteşem anılarımdı diyebileceğim bir yazı geride bırakmanın hüzün verici mutluluğu içerisindeyim. “Macera dolu Amerika.” Dünyanın dört bir yanından tanışılan insanlar, öğrenilen yeni kültürler, tadına doyum olmayan yeni lezzetler ve daha nicesi…

Keşfedilmeyi hakeden bu dünyanın güzelliklerini daha da ertelememeniz dileğiyle…

ÇAĞRI ŞAHAL

 

Dilera İyielma Work and travel deneyimleri

Çok güzel arkadaşlıklar edinip MUHTESEM bir yaz geçireceksiniz.

Merhaba ben Dilara İyielma.Daha dün work and travel’a gitmek hayalimken, gidip geldim. Herkesin mutlaka denemesi,yaşaması gereken bir tecrübe. Ben arkadaşlarımla değil tek başına giden biriyim. Tek başınıza gitmek sizi korkutmasın, çünkü çok güzel arkadaşlıklar edinip MUHTESEM bir yaz geçireceksiniz.

Amerika’da işinizle evinizle ilgili yaşadığınız hiçbir zorluk sizi yıldırmasın. Çünkü yanınızda Armada Grandee var.İlk başvuru sürecimde çok korkup, endişelenip, tedirgin olmama rağmen her sorumu cevaplayan her konuda yanımda olan benim canım,güler yüzlü biricik danışmanım Tuğçe Baran’a ve Armada Grandee ailesine çok teşekkür ederim.

DİLARA İYİELMA

Kadriye Altınışık Work and travel deneyimleri

İyisiyle kötüsüyle çok anlamlı, çok özel üç ay geçirdim bu ülkede

Bu fotoğraflara baktığımda yüzümde kocaman bir tebessüm oluşuyor. İyisiyle kötüsüyle çok anlamlı, çok özel üç ay geçirdim bu ülkede. Ailemden ,ülkemden ilk defa ayrılırken aklımda bir sürü soru işareti vardı bu uzun soluklu yolculuğu tamamlayıp tamamlayamayacağıma dair. Amerika’ya gitmenin verdiği bir mutluluk bir de hüzün vardı açıkçası bende.Hüznümün sebebi ailemden ayrı kalacak olmam sevinmemin sebebi bir hayalimi gerçekleştiriyor olmaktı.

Amerika’ya geldiğim ilk iki hafta çok zorlandım,kültür şoku yaşadım. Yemekler tamamen farklı ve bütün yemekleri fast-food üzerine kurulu. İnsanları genellikle yardımsever. Çalışma hayatım çok yoğun geçti, nasıl geçtiğini hala anlamış değilim,sanki hiç yaşamamış gibi…Çalıştığım süre zarfında çok güzel arkadaşlıklar edindim,çok ama çok güzel anılar biriktirdim.Çalışmayı değil ama orada tanıştığım arkadaşlarımı çok özledim.Çalışmak gerçekten çok yorucu ve iş vereninizin size ayarladığı oteller genelde iyi olmuyor, tıpkı benim otelim gibi.

Travel kısmımda çok eğlendim. Newyork,Chicago,Las Vegas ve Los Angeles’ a gittim .Bu gezdiğim yerler arasında Universal Studio benim için muhteşemdi .Eğer bir gün yine Amerika’ya gidersem burası benim için yeniden bir durak olacaktır. Orada tanıştığımız Özbekistanlı bir aile vardı ve bize onların bir evladıymış gibi davrandılar ki zaten Newyork’a da onlarla beraber gittik. Bu aile bizim Amerika’daki en büyük şansımızdı diyebilirim. Tabi ki Amerika maceramın en büyük destekçisi canım arkadaşım Funda.O olmasaydı Amerika’da yaşadığım o kadar zorluğu nasıl atlatırdım bilmiyorum.Size tavsiyem oraya bir arkadaşınızla gitmeniz, böylece daha güçlü oluyorsunuz.Ve tabi ki Armada Grandee, benim danışman kurumum.Bu süreçte her prosedürü eksiksiz tamamlamamıza yardımcı oldular ve bizimle sürekli irtibat halindeydiler. Ne zaman bir problemimiz olsa hemen çözüme kavuşturdular. Aklımdaki tüm sorularıma cevap bulan Armada Grandee İzmir sorumlusu Tuğçe Ablam bu süreçte hep yanımızdaydı. Bu güzel Amerika macerası hayatımın en güzel anılarından biri olarak kalacak hatıramda, harika bir deneyim.

Her şey için çok teşekkürler!

Kadriye Altınışık

Nihat Akburak Work and Travel deneyimleri

Geriye tatlı bir yorgunluk, çok iyi bir iş deneyimi ve gezdiğimiz birçok yerden mutlu anılarımızı dondurduğumuz fotoğraflar kaldı.

Amerika’ya gitmeye karar verdiğimde tuhaf bir biçimde hiç heyecan duymuyordum. Ya da belgeleri toplamanın verdiği rahatsızlık heyecanın önüne geçmişti. Pasaport ,vize, skype görüşmesi derken elimde biletimle tek başıma Atatürk Havalimanı’nda beklerken buldum kendimi. İşte o anda başladı heyecan. Daha önce yurtdışına bile çıkmadan tek başıma Amerika’ya gidiyordum. Çok uzun bir yolculuktan sonra oraya varmıştım. Pek öyle ihtişamlı durmuyordu Ohio. Daha sonraki süreç  tamamen işe ve iş arkadaşlarıma alışmakla geçti. O döneme çat pat İngilizce diyorum. Sonlara doğru ise Amerikalılar kadar iyi çalışıp, onların jargonlarıyla konuşmaya başlamıştım. Kaynaştıktan sonraki ayrılma faslının verdiği buruklukla iş yerinden ayrılırken aslında en eğlenceli döneme giriyordum. “Travel”.

work and travel hayaliÇocukluktan beri izlediğimiz onca Hollywood filmi ve içlerinde gördüğümüz o devasa yapıların da etkisiyle heyecan tavan yapmıştı. İlk durağımız Cleveland. Lebron James’in oynadığı basketbol sahası,  Little Italy  ve bir beyzbol  maçını da görerek Los angeles’ a doğru yola çıktık. Melekler şehri, Amerika’da gördüğüm en güzel şehir. Sakin yaşamı , Hollywood’u ve sahilleriyle büyülü bir şehirle tanışmıştık. Sonraki durağımız günah şehri Las Vegas’tı. Gece eğlence konusunda bir numara olan ama gündüz tam bir ölü şehre dönen Las Vegas’tan ayrılırken artık sonralara doğru geldiğimizi hissediyorduk. Son durağımız New York’tu. Artık yol bulma konusunda uzmanlaşmış hissederken  New York’un karışık metro hattıyla karşılaştık. Manhattan’ı avucumuzun içi gibi öğrenene kadar gezdikten sonra şehrin vahası olan Central parka girdik. Insanların yüksek binalardan kaçıp nefes almak için geldiği parkın her yerinde müzik yapan ve  koşan insanlarla karşılaştık. İnsanlar doğaya geri dönmüşlerdi. Ve artık bitmişti Amerika macerası. Geri dönüş yolculuğu başlamıştı. Geriye tatlı bir yorgunluk, çok iyi bir iş deneyimi ve gezdiğimiz birçok yerden mutlu anılarımızı dondurduğumuz fotoğraflar kaldı.

 

 

NİHAT AKBURAK

Onur Kılınç Work and travel deneyimleri

Pişman olmayacaksınız.

Herkese merhaba,

Öncelikle şunu söyleyeyim. Yapın arkadaşlar, hiç düşünmeden. Pişman olmayacaksınız. Geri döndüğünüzde harika anılar biriktirmiş olacaksınız. Hatırlanmayan partiler, polis baskınları, dünyanın dört bir yanından kurulan arkadaşlıklar bunlardan sadece bir kaçı.

Work and travel beyzbol maçıBen yazımı Alabama’da geçirdim. Okyanus kıyısında sakin,sessiz bir yer. Yaş ortalaması biraz yüksek. Yaklaşık 300 WAT öğrencisi dışında neredeyse öğrenci yok denecek kadar az. En azından bizim kaldığımız-çalıştığımız yerde (Orange Beach). Yani her günü clublarda barlarda geçirebileceğiniz bir yer değil ancak keyifli bir yer. İşe housekeeping olarak başlayıp facilities technician (meydancının afili hali) olarak bitirdim. İlk haftalarda çok az kazanmamın haricinde neredeyse hiç bir sıkıntı çekmedim diyebilirim. Zaten işimi değiştirmemin sebebi de buydu. Güzel para kazanınca travel planlarını da gönül rahatlığıyla yapmaya başladım. Çocukluğumdan beri hayalim olan Amerika’yı 1 haftalık harika bir tatille de sonlandırdım. Daha anlatacak çok şey var ancak bunlar kısa bir özeti.

Eğer WAT, iş veya Alabamayla ilgili sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Herkese iyi WATlar…

 

Onur Kılınç

 

Hayatta yapılması gerekenler kısmında ilk sırada olmalı bence.

Ömer Batuhan Gözüaçık Work and travel deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Batuhan Gözüaçık. 3.sınıftayken bu programa katılma kararı aldım. Amerika’ya gittikten sonra çok geç alınmış bir karar olduğunu anladım. Keşke 1. sınıftan beri yazlarımı bu şekilde değerlendirseymişim…

 

work and travel New yorck cityBen Alabama’da Orange Beach bölgesinde Brett Robinson şirketinde Housekeeper olarak çalıştım. Benim için zor olmadı. Turizm İşletmeciliği öğrencisiyim ama çok sevilerek yapılan iş değil. Hele ki ilk defa çalışacak arkadaşlar için gideceği işin sorumluluklarını ve o bölgeyi iyice detayına kadar araştırmalarını tavsiye ederim. Çünkü tamamen farklı bir kültür, oraya gidince şok geçirmemek için her şeyi araştırması gerekir.Hayatta yapılması gerekenler kısmında ilk sırada olmalı bence. Çok farklı bir tecrübe. Tabi ki gidilecek bölgeye, işe ve kazanca bağlı olarak güzel bir program geçirilebilir.

 

Zevkli kısmı ise güzel bir kazanç sağladıktan sonra Travel kısmında Amerika’da gezip eğlenip alışverip yapıp iyi bir yaz dönemi geçirmem en güzel kısmıydı. Bu yazıyı okuyanlara tavsiyem sadece neden bu programa katılmak istediklerini ve beklentilerini  düşünmeleri. Çünkü bu program insanların dünyaya bakış açılarını değiştirebilecek bir program. İyi bir yaz dönemi geçirmeniz dileğiyle.

 

Ömer Batuhan Gözüaçık

 

Selin Demir Work and travel deneyimlerini paylaşıyor

hayalimdeki yerleri görmeme fırsat veren Work and Travel programına hiç düşünmeden katılmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Merhaba arkadaşlar,

Ben Selin Demir Pamukkale üniversitesi İngilizce iktisat 3.sınıf öğrencisiyim. Work and Travel programına katılmak belki de hayatımda aldığım en güzel kararlardan biriydi. Her anlamda hayatıma artılarıyla,geçirilen en güzel yaz olmasıyla ve ayrıca her anlamda yanımızda olan karşılaşılabilecek bütün sorunlara karşı temkinli ve anlayış çerçevesinde bana ve grup arkadaşlarıma yol gösterici olan İzmir Armada Grandee ekibine ve sevecenliliğiyle bizi her zaman en iyi şekilde yönlendiren danışmanımız Tuğçe hanıma sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Sosyal,kültürel,kişisel gelişimimi en güzel şekilde tamamlamamı; hayalimdeki yerleri görmeme fırsat veren Work and Travel programına hiç düşünmeden katılmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Tüm arkadaşlarıma en güzel, en eğlenceli bir yaz diliyorum

 

Her şey gönlünüzce olsun!

SELİN DEMİR

 

Sevkan Arslan Work and travel deneyimleri

work and travel deneyimleri kesinlikle alışverişi de kapsıyor: “Ucuza alışverişin tam olarak hakkını verdik.”

Work and travel programını ilk duyduğum gün en yakın arkadaşımı arayıp ona da anlattım.Tesadüfen o da duymuştu ve çok ani bir kararla gitmeye karar verdik. İyi ki bu kararı almışız. Bu yaz benim en dolu dolu geçen yazımdı. Work and travel programının bize birçok getirisi oldu. Amerikalılarla üç ay çalıştık ve çalışmanın ne demek olduğunu anladık. Kendi evimizi idare etmeyi öğrendik. Dilimizi geliştirdik. Farklı ülkelerden birçok arkadaş edindik. En güzel kısmı da travel yapmaktı. New York ve Washington’a gittik Veeee tabii ki olmazsa olmaz alışveriş… Ucuza alışverişin tam olarak hakkını verdik. Tabii ki bu programın zor tarafları da vardı. Bazen o kadar yoruluyorduk ki, yemek yemeden uyuduğumuz geceler oldu, ama şu anda o günleri bile özlüyorum. İş arkadaşlarımı çok özlüyorum. Artık Amerika’da da bir ailem var. Kısacası Work and Travel programı benim iyikilerimden… ve her öğrencinin kesinlikle katılması gereken bir program ve yaşaması gereken bir deneyim olduğunu düşünüyorum.

 

Sevkan Arslan

Gazi Üniversitesi

 

Bahriye Begüm Ültan Work and travel deneyimleri

Work and travel deneyimleri farklılıklar gösterebilir: Her günüm birbirinden farklıydı.

Merhaba arkadaşlar,

Lake George’a gelmem daha dün gibi, inanamıyorum. Ve tam 21 gün sonra bu macera sona erecek. Buraya gelmeden önce hem dil öğrenmek, hem hayallerimden birini gerçekleştirmek, hem de tecrübe kazanmak için USA’ye gitme düşüncesi kafama yerleşmişti. Fakat güvenebileceğim bir şirket bulmalıydım. Karşıma ARMADA GRANDEE çıktı. Benim girdiğim sınav ve mülakatlarımdaki ilgi ve alaka, vize almam sırasında girdiğim stresler de hep yanımda olmaları, güler yüzlü ve sabırlı olmaları bana daima güven ve cesaret verdi. Ben doğru adresteydim.

Work and travel hatırası

Amerika’da bulunduğum süre zarfında çok zor günler geçirdim diyemem. Her günüm birbirinden farklıydı. İş arkadaşlarım, kaldığım mekan, festivaller ve tabii ki de alışveriş yaptığım yerler.. Hepsi de hayalimin üstünde çıktı. Türkiye’ye döndüğüm zaman bavulumda ve aklımda dolusuyla anılarım olacak.

 

Benim bu güzel yerleri görmemi sağlayan ve harika bir deneyim yaşamama yardımcı olan ARMADA GRANDEE başta olmak üzere Danışmanım İPEK HANIM’A sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

 

Bahriye Begüm Ültan

 

 

 

 

başa dön Armada Grandee Whatsapp
Merhaba!
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!