fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel 2024 Ücretleri

Work and travel 2024 Ücretleri

2023 sezonunun tamamlanması nedeniyle öğrenciler artık work and travel 2024 ücretleri nedir, tüm masraflar ne kadar olacak diye sormaya başladılar. Armada Grandee 2024 yılı için henüz ücretler/şartlar belirlenmedi. Kısa bir süre için geçerli indirimli ücretler üzerinden kayıt olmak için bize ulaşabilirsiniz.

Work and travel fiyatı; programa katılmak, programı sunan kuruluşların hizmetlerinden faydalanmak, yurt dışına çıkmak için gerekli belgeleri, seyahat işlemlerini tamamlamak için ödenecek ücretlerden oluşur. Ödeme planları, work and travel fiyat ve taksitlendirme gibi konularda bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Work and Travel 2024 program ücreti 3.350 Amerikan dolarıdır. Bunun içinden 500 dolarlık kısmı kayıt aşamasında ödenir. Tüm detayları, indirim olanakları ile nereye, ne zaman, ne kadar, ne için ödeyeceğinizi sizler için anlaşılır bir biçimde yazdık.

Şirketten şirkete değişen program ücreti bir şirketin kalitesini göstermez, satış politikası, giderleri, çalışan sayısı gibi farklılıklardan dolayı Work and Travel 2024 ücretleri şirketten şirkete %10’luk bir fark gösterebilir.

2024  Work and Travel program maliyetleri

NEREYENE İÇİNNE ZAMANNE KADAR
Work and Travel I. Aşama ÜcretiArmada Grandee’yeProgramınızı resmi olarak başlatmak ve başvurularınızın yapılması içinKayıt kararı verdiğinizde$ 500
Work and Travel Ücreti 2. 3. 4.  aşamaArmada Grandee’yeYasal çalışma belgesi, Sağlık Sig. Vize evraklarının temini ve
Vize randevusu danışmanlığı için,
İş yerleşimi yapıldıktan sonra istenilen tarihte$ 2850
SEVIS ÜCRETİArmada Grandee’yeS.E.V.I.S sistemine kaydınızın yaptırılması ve dekontu içinİş yerleşimi yapıldıktan sonra istenilen tarihte$ 35
VİZE RANDEVU ÜCRETİABD Elçilik Banka HesabınaJ-1 Vize görüşmesine katılabilmeniz içinProgram Ücreti ve SEVIS ödendikten hemen sonra$ 185
PASAPORT ÜCRETİDevlet veya Özel bankalaraYurt dışına çıkışta kullanabileceğiniz geçerli pasaport içinHerhangi bir zaman790 TL
UÇAK BİLETİ ÜCRETİSeyahat AcentesineGidiş ve Dönüş seyahat biletleri içinİş yerleşimi yapıldıktan sonra istenilen tarihte$ 750-1000
Toplam$ 4000 – $4900

Şirketiniz sizden topladığı ücretleri gerekli kurumlara göndererek, işlemlerinizin eksiksiz olarak gerçekleşmesini sağlar.
Work and Travel ücretleri, masraflar ve giderler belirli kategorilere ayrılmaktadır. Work and travel fiyatı ve detaylı ödeme planları için gerekli bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Work and Travel ücretleri başvuru aşamasında ve çoğunlukla vize görüşmesi aşamasına geçmeden öğrenci tarafından acentesine ödenir. Ödeme planlarının, taksitlendirme ve vadelerin  ne şekilde olacağı hususunda öğrenci ve acente arasında yapılan sözleşmeler esas alınır. Work and Travel ücretleri, programın düzenleyicisi Amerika olduğu için Dolar – USD cinsinden yapılmaktadır. TL cinsinden ödemelerde günlük kur esas alınmaktadır.

Esas Work and Travel ücretleri

Work and travel ücretleri ikiye ayrılır. İlki Work and travel programına katılmanız için, işlemlerinizin tamamlanması, iş sözleşmesi alabilmeniz, sağlık sigortası yapabilmeniz, sevis sistemine kayıt olabilmeniz için ödemeniz gereken work and travel ücretleridir.

Work and Travel I. Aşama ücreti: Öğrencinin acenteye başvurusunu yaparak, kayıt işlemlerine başladığı zaman tahsis edilir. Bu ücretin ödenmesine istinaden öğrenci artık work and travel katılımcı aday statüsündedir ve işleri inceleyebilir, işverenlerle görüşebilir ve iş akdine imza atabilir. Bu ücret genel olarak acentelerde 500-750 USD arasındadır. Armada Grandee’de 500 Dolardır.

Work and Travel II. III. IV. aşama ücretleri: Programın kayıt ücreti haricinde kalan ve vizeye kadar muhakkak ödenmesi gereken esas ücretidir. Bu ücretler ödendikten sonra  yasal çalışma belgesi, sağlık sigortası, vize mektubu, onaylanmış iş sözleşmesi gibi programa katılımı sağlayabilecek nitelikte belgeler kısa süre içerisinde Amerika’daki sponsor kuruluş tarafından acenteye iletilir. Öğrenci de vize alıp, programa resmi olarak katılabilir. Bu ücret genel olarak acentelerde 2800 – 3600 dolar arasındadır. Armada Grandee’de 2850 Dolardır. Work and travel fiyatı denildiğinde kayıt ücreti ile birlikte bu program ücretinin toplamı anlaşılmalıdır.

SEVIS ücreti: Değişim statüsünde Amerika vizesine başvuracak öğrencilerin I-901 ücretini ödemeleri gerekir. Bu ücret acenteye work and travel ücreti ile birlikte ödenir ve makbuzu sponsor tarafından acenteye iletilir. Bu SEVIS ödendi makbuzu olmadan, katılımcı vizeye giremez, hatta vize randevusu dahi alınamaz çünkü katılımcı SEVIS sistemi üzerinde görünmeyecektir. SEVIS ücreti 2024 yılı için 35 dolardır.

Diğer Work and travel ücretleri neler?

Work and Travel programında aşağıda sıralanan ve Armada Grandee tarafından sağlanmayan hizmetlerde belirli ücretlere tabidir.

Uçak Bileti Ücreti

Vize alınmadan önce veya vize alındıktan sonra Amerika’da katılımcının çalışacağı lokasyona ulaşım için Uçak Bileti satın alması gerekmektedir. Uçak biletleri gidiş ve dönüş olarak alınmalıdır. Tek yön alınan biletler, Amerika’ya giriş esnasından sıkıntı yaratabileceği gibi, gidiş dönüş biletlerden de yarı yarıya ucuz değildir! Bir çok değişkene göre farklılık gösterebilen uçak biletleri fiyatları 750-1.000 dolar arasında değişebilmektedir.

Pasaport ücretleri

Pasaport defter bedeli ve harç bedelleri aşağıda belirtilmiştir. Öğrenci pasaportu almak isteyenler Harç bedelinden muaf tutularak sadece pasaport defter bedeli öderler. Pasaportunuz zaten hazırsa bu ücretleri ödemeniz gerekmez. Work and travel fiyatı içerisinde bulunmayan ek bir ücrettir.

Cep harçlığı

Work and travel 2024 ücretleri içerisinde dikkat edilmesi gereken, ihmale gelmeyecek, bütçenizi planlarken muhakkak göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer gider de cep harçlığıdır. Amerika’da acil durumlar için; maaşınızı alacağınız güne kadar yaşam masraflarınız, konaklama gibi hayati giderlerinizi karşılayacağınız miktardır. Bu miktarı Armada Grandee en az 800 USD olarak hesaplamanızı tavsiye etmektedir.

Fiyatlar, ödeme detayları, taksit ve vade seçenekleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Work and Travel program için ödeyeceğiniz ücret neleri kapsıyor?

Work and travel ücreti: Armada Grandee’nin Başvuru Sahibi ve Katılımcılara kayıt gününden Vize randevusuna katılana kadar verdiği tüm hizmetler 4 kategoride toplanır. Bu kategorilerin her biri bir aşamayı temsil eder ve hepsi birlikte “aracılık hizmeti” olarak anılır.  Aracılık Hizmeti, sponsor kuruluşa yapılacak olan başvuru için Armada Grandee’nin Başvuru Sahibine vereceği aşağıda başlıkları verilmiş her türlü danışmanlığı kapsar.

Süreç Takibi en önemli başlıklardan biridir

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşağıdaki gibi sınıflandırılabilir:

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Work and Travel 2021 Ücretleri, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!