fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel Aşamaları

Work and Travel Aşamaları, programa dahil ve birlikte çalışan olan bir çok kurum, kuruluş, devlet birimi olduğu için farklı  şekillerde ele alınır ve  gerçekleşir. Her yıl bu aşamalara uygulanmak üzere, yeni gelen kurallar, zorunluluklar olabilir. Bu yüzden takibi iyi yapan; deneyimli bir şirket ile çalışmak çok önemlidir.

Work and Travel Aşamaları

1. Başvuru ve Kayıt Öncesi Aşama
2. Başvuru Aşaması
3. İş yerleşim Aşaması
4. Vize aşaması
5. Seyahat planlaması
6. Oryantasyon Aşaması
7. Program Başlangıç Aşaması
8. Program Aşaması

Olarak Sıralanabilir. Her bir aşamada devreye girebilecek farklı kurumlar, farklı gereklilikler ve sorumluluklar vardır.  Acenteniz Armada Grandee tüm bu kurumlarla yıllardır profesyonel bir şekilde çalıştığı için, programın hiç bir aşamasında yabancılık çekmeyip, zorluk yaşamayacağınızı taahhüt ediyoruz!

Work and travel Başvuru Dönemi ve İlk Aşamalar

1. Başvuru Öncesi aşaması: Öğrencilerin work and travel programından haberdar olması ile başlar. Detaylı bilgi toplama, şirket seçimi için araştırma, bütçe ve kaynak planlaması, forum ve bilgi kaynağı taramaları ile devam eder.  Acentelerle iletişime geçme ve karar verme etaplarını içerir.

2. Başvuru aşaması: Ön kayıt ücretinin tahsil edilmesi, acentemiz tarafından uygunluğunuzun konrol edilmesi, İngilizce seviye tespit mülakatlarının yapılması ile başlar.  Bilgilerinizin sponsor kuruluşa iletilmesi, sözleşmelerin imzalanması, CV’nizin hazırlanması evrelerini ile devam eder. İşlemlerinizin neredeyse tamamını online şekilde yapacağınız için ofislerimizde bulunmanıza gerek yoktur.

3. İş Yerleşim Aşaması: Work and Travel Aşamaları arasında en keyifli aşamalardan biridir.  İngilizce seviyeniz, okulunuzun bitiş tarihi, istediğiniz lokasyon ve iş türüne bağlı olarak; sponsor tarafından düzenlenen etkinliklerle, işveren ile görüşmeniz, iş sözleşmesini temin etme aşamasıdır. İş yerleşim aşaması genel olarak Aralık ayından Mayıs ayına kadar devam eder.

Vize ve Seyahat Planlaması Aşamaları

4. Vize Aşaması: Ücretin tamamının ödenmesi, vize için gerekli evrak teminin Armada Grandee tarafından gerçekleştirilmesi ile başlar. Vize randevunuzun alınıp, vize başvuru formlarının doldurulması ile devam eder. Vize danışmanlığı ve sonrasında vize görüşmesine katılımınız ile sona erer. Üstün vize başarımız ile vizeden çekinmenize gerek yok, %96’lık vize başarı oranımızla hep yanınızdayız!
5. Seyahat Planlaması: İhtiyaçlarınızın belirlenmesi, havayolu firmasının seçimi, gidiş dönüş lokasyon ve tarihlerinizin kesinleşmesi ile başlar. Uçak bileti temini için danışmanlığımızla devam eder. Siz Amerika’dan dönüş biletinizi kullandığınızda sona erer. Tüm bu aşamalarda yılların deneyimine güvenebilirsiniz.

6. Oryantasyon aşaması: Öğrencilerimizin gitmeden önce, bilmesi gereken önemli hususları anlattığımız, isteyenlere SIMcard temin ettiğimiz, her türlü sorunuzu yanıtladığımız, son kontrolleri gerçekleştirdiğimiz, adaptasyonunuzun hızlı tamamlanması için gerekli bilgilerin sizlere aktarıldığı aşamadır. Online ve yüz yüze şekilde gerçekleşmektedir.

Programın Başlangıcı ve Sona ermesi

7. Program başlangıç aşaması: Amerika’ya gidişinizle birlikte ilk yapmanız gereken SEVIS kaydı, yerleşim, işverenle tanışma, konaklamanıza geçmeniz, Sosyal güvenlik kartına başvurmanız, ilgili birimleri arayarak veya mail göndererek bilgilendirme yapmanız gereken safhadır.

8. Program aşaması: İşinizde belirttiğiniz tarihlerde çalışmanız, para kazandığınız, eğlendiğiniz ve diğer 7 maddenin var olma nedenlerini tek tek yaşadığınız, gezdiğiniz, gördüğünüz, deneyimlediğiniz her şey bu aşamada!

Peki nereden başlayacaksınız?

Eğer programa uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, maddi olarak work and travel ücretlerini ödeyebilecek durumdaysanız ve diğer şartları yerine getirebiliyorsanız artık bizimle iletişime geçme vaktiniz gelmiştir. Tüm başvuru aşamasında sizlere rehberlik edecek danışmanınız atanacak ve resmi olarak işlemlerinize başlayacaksınız.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Work and Travel Aşamaları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!