fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Work and Travel Self Başvuru

Daha önce work and travel programına katılan ve işyerinden bir sonraki yaz dönemi için iş teklifi almış öğrenciler programa “independent-Self” olarak katılabilirler ve iş sözleşmesi temini, iş görüşmesi, iş fuarları aşamalarını geçerek, vize işlemlerine başlayabilirler.  Work and travel self  başvuru işlemlerine başlayabilmek için başvurudan önce muhakkak bir iş sözleşmesi temin etmiş olmanız gereklidir! Temin edeceğiniz iş sözleşmesi hangi sponsorun iş sözleşmesi ise yalnızca o sponsor ile çalışan acenteler ile işleminizi yaptırabilirsiniz. CIEE boş iş sözleşmesini buradan indirebilirsiniz. 

Armada Grandee her yıl 220 üzerinde öğrencinin self işlemlerini yapmaktadır.

Self programda dikkat edilmesi gereken en önemli husus başvuru tarihidir. Yoğun talep nedeni ile her sene Work and Travel Self başvuru için son tarihler daha erkene çekilmektedir. 2020 Senesi için tarihi 15 Şubat 2020’dir.

İş teklifi elinde olan bir öğrencinin programa katılabilmesi için iş sözleşmesi yeterli değildir. Program sponsoru CIEE‘nin iş sözleşmesini doğrulaması ve iş yerinin uygunluğunu denetlemesi(vetting), güvenlik soruşturması yapması gerekmektedir.

Work and Travel Self Kayıt işlemleri için başka neler gerekli?

Self başvuru ile full(normal) başvuru arasında tek fark, Self başvuruların iş sözleşmelerini kendileri temin edip, konaklamalarını kendilerinin bulmasıdır. Başvurular ve yapılan işlemler tamamen aynıdır ve herhangi bir şekilde farklı bir prosedür veya sözleşme uygulanmaz. Elçilik dahi sizlerin iş sözleşmesini kendinizin temin ettiğini bilmez ve bununla ilgilenmez. Uygunluğu J-1 sponsorluğu tarafından onaylanan bir iş yeri olması yeterlidir.

Work and Travel Self Başvuru yapacak öğrencilerin en çok dikkat etmesi gereken husus Kontenjan ve son kayıt tarihidir!

Self başvurularına ayrılan yasal çalışma belgesi sayısı her sene çok daha kısıtlı, zor ulaşılır, ve çok çabuk tükenen bir kontenjana sahiptir. Henüz work and travel yapmadan bir iş sözleşmesi ayarlayarak Self Programa başvuran öğrenciler ise maalesef çok çok daha zor bir şekilde kontenjan bulmakta veya bulamayıp programa katılamamaktadır. Öğrencilerimize tavsiyemiz, kayıtlarını dönmeden başlatmalarıdır.

Konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye, yardıma, danışmanlığa  ihtiyacınız varsa veya başvurunuzu başlatmak isterseniz bize ulaşmanız yeterli. Whatsapp hattımızdan, site üzerinde bilgi formundan, ofislerimizden veya telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Work and Travel Self Başvuru, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!