fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Almanya Dil Okulları

Almanya Dil Okulları

Almanya Dil Okulları

Almanya Dil Okulları özelikle Almanya’da Üniversite okumak isteyen öğrencilerin ve aynı zamanda Türkiye’de Otomotiv Mühendisliği, Makine Mühendisliği gibi bölümler okuyup bu alanlarda Almanya’da Yüksek Lisans yapmak isteyen öğrencilerin tercih ettiği dil okullarıdır.

Almanya Dil Okulları: Avrupa’da en çok konuşulan dil Almancadır ve Almanya, Almancanın ana vatanıdır. Bu yüzden her yıl binlerce öğrenci dil eğitimi için Almanya’yı tercih etmektedir.

Almanya, Orta Avrupa’da yer alan, kuzeyde Danimarka, doğuda Polonya ve Çek Cumhuriyeti, güneyde Avusturya ve İsviçre, batıda ise Fransa ve Lüksemburg, Belçika ve Hollanda devletleri ile sınır komşusudur. 80 milyondan fazla nüfusa sahip Almanya, Rusya’nın ardından Avrupa’nın en fazla nüfusa sahip ikinci ülkesidir. Almanya’nın genelinde ılıman bir iklim görülür. Her mevsim bol yağış alır. Kışları çok soğuk geçmez, yazları ise çok sıcak değildir. Doğu bölgelerinde daha çok karasal iklim özellikleri görülmektedir.

Almanya’da Çalıştığımız Dil Okulları ve Lokasyonları

OkulLokasyon
Deutsch in Deutschland (DID)Berlin – Münih – Frankfurt – Hamburg
German Language School (GLS)Berlin

Eurocentres

Berlin
GoAcademyDüsseldorf

Almanya Dil Okulları Şehirleri

Almanya Dil Okulları ŞehirleriBerlin: Almanya’nın başkentidir. Avrupa’nın New York’u gibi tabirler duyabilirsiniz. Tertemiz parkları, yüzyıllık binaları, müzeleri, restoranları, şehrin ortasından geçen nehriyle büyülü bir ortam yaratmaktadır. Öğrenciler tarafından en çok tercih edilen lokasyondur. Her bütçeye hitap etmesi açısından yaşaması kolaydır. Birçok dil okulu barındırır.

Münih: Almanya’nın üçüncü büyük şehridir ve Almanya’nın tüm güneydoğusunu kapsayan en büyük eyaleti olan Bayern’in başkentidir. Kültürel ve tarihi zenginlik bakımından Berlin’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Almanya’nın en güçlü üretim gücüne sahip olan Münih, işsizlik oranının en düşük olduğu şehirlerden biridir. Bunun yanında Münih deyince aklınıza ‘Octoberfest’ gelmelidir. Alman rahatlığını en iyi gözlemleyeceğiniz yerlerden biri olan Münih, Bira Bahçeleri, Geleneksel Deri Pantolon gibi aktiviteleriyle, Bavyera müziği eşliğinde misafirlerine büyülü bir atmosfer yaratmaktadır.

Düsseldorf: Almanya’nın en kalabalık 7. Büyük şehridir ve uluslararası iş ve finans merkezlerindendir. Modanın da kalbi bu şehirde atmaktadır. İtalya için Milano neyse, Almanya için de Duesseldorf böyledir. Eğlence hayatı renklidir. Ulaşımın kolay olması da şehre gelen misafirlere büyük kolaylık sağlamaktadır.

Frankfurt: Almanya’nın ticaret ve finans merkezi olarak kabul edilmektedir. Avrupa Merkez Bankası’na ev sahipliği yapmaktadır. Goethe’nin doğum yeri olduğu için Goethe Üniversitesi burada yer almaktadır. Gece hayatının da hareketli olduğu Frankfurt önemli bir ulaşım merkezidir.

Almanya’da Yaşam ve Konaklama

Almanya'da Yaşam ve KonaklamaAlmanya dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Almanya’da yaşam standartları oldukça yüksektir. Kaliteli eğitimiyle birçok milletten bünyesine öğrenci çekmektedir. Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapmaktadır. Dolayısıyla Almanya Dil Okulu öğrencilerine her milletten, başarılı, vizyon sahibi öğrencilerle tanışma ve arkadaşlık kurma fırsatı verir.

Almanya genel olarak çok temiz ve güzel bir ülkedir. Büyük yeşil parkları, tarih kokan binalarıyla her yaştan insanı cezbetmektedir. Mutfak açısından da her damak zevkine uygun yemek çeşidi sunar. Ayrıca Türk öğrencilerin yabancılık çekmemesi için gidebileceği Türk marketleri ve restoranları da diğer ülkelere nazaran fazladır.

Almanya Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Almanya Dil Okulları’nda öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Almanya Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!