Yüksek Lisans

Yüksek Lisans

Üniversite eğitimi kişilere, profesyonel hayatlarını ne şekilde ilerletecekleri noktasında bir temel oluşturmaktadır. Fakat, gelişen ve değişen dünyada çoğu zaman, tek başına üniversite eğitimi yetersiz kalır. Eğitimine farklı bir yön vermek isteyen, bir alanda uzmanlık kazanmak isteyen kişiler için yüksek lisans eğitimi almak elzemdir. Yurtdışında Yüksek Lisans eğitimi de rekabetçi iş dünyasında bir adım önde olmak isteyen adaylar için oldukça uygun bir seçenektir. Hem farklı bir ülkenin kültürünü yaşamak hem dil becerilerini en üst düzeye çıkarmak hem de kariyerine yön vermek isteyenler Yurtdışında Yüksek Lisans ile bu hedeflerini gerçekleştirebilirler.

Yurtdışında Master yapmak isteyen adayların ilk olarak yapması gereken, hangi dilde ve ülkede eğitim almak istediğini belirlemektir. Bazı ülkelerde, bazı programlar ön plana çıkmaktadır. Örneğin, MBA yapmak isteyen bir aday için Amerika ya da İngiltere uygun bir seçenekken, Mühendislik Yüksek Lisansı Almanya’da iyi bir seçenek olabilir. Ülke kararını veren aday, o ülkedeki üniversiteleri iyi araştırmalı ve üniversitenin şartlarını sağlayıp sağlamadığını bilmedir. Başvuru şartlarını sağlayan aday, son başvuru tarihlerini de göz önünde bulundurarak başvurusunu yapabilir ve sonucunu beklemeye başlar.

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Yurtdışında Master programı için Amerika, Kanada, İngiltere, Almanya, Avusturya, Polonya ve Macaristan noktasında öğrencilerimize hizmet vermekteyiz. Karmaşık başvuru süreçleri, evrak ve belge toplama telaşesine girmeden bizimle hızlı ve kolay bir şekilde başvurularınızı yapabilirsiniz. Her bütçeye ve hedefe uygun bir yüksek lisans programı için bizimle iletişime geçebilir ve kariyer hedefinize bir adım daha yaklaşabilirsiniz.

Yurtdışında Yüksek Lisans Noktasında Verdiğimiz Hizmetler

  • Uygun ülke ve bölüm araştırması yapılması.
  • Başvuru süreci yönetimi.
  • Kabullerin getirilmesi.
  • Vize süreci ve yönetimi.
  • Sağlık sigortası, uçak bileti, konaklama ve ulaşım noktasında danışmanlık.
  • Yurtdışında eğitim alırken de acil durum desteği.

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Yurtdışında Master eğitimi ile ilgili hizmet verdiğimiz ülkelere ait bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

Hizmet Verdiğimiz Ülkeler

Almanya’da Yüksek Lisans

Avrupa’nın en gelişmiş ülkelerinden olan Almanya, eğitim konusunda da kökleri 1300’lü yıllara dayanan kurumsallaşmış üniversiteleriyle, öncü ülkelerden biridir. Alman Üniversiteleri Avrupa’nın en prestijli üniversiteleri arasında yer almaktadır ve yabancı öğrencilerin sayısı her geçen yıl artmaktadır. Siz de Almanya’da ücretsiz yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Detaylar
Amerika’da Yüksek Lisans

Dünya’nın en iyi üniversitelerinin olduğu ABD’de üniversite eğitimi almak hayal değil. En fazla uluslararası öğrenci ağırlayan ülkelerden olan ABD’de üniversite eğitimi alarak kariyerinize yön verebilir ve rüya ülkede kendinizi geliştirebilirsiniz.

Detaylar
Avustralya’da Yüksek Lisans

Dünyanın önde gelen 100 üniversitesinden 8’i Avustralya üniversiteleridir. Her yıl eğitime yapılan yeni yatırımlarla beraber Avustralya yurt dışında üniversite okumak isteyenler için de cazip bir yer haline gelmiştir.Dünyanın en mutlu ülkelerinden olan Avustralya’da yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Detaylar
Avusturya’da Yüksek Lisans

Prestijli ve kaliteli eğitimiyle, Avusturya’da 22’si Devlet üniversitesi ve 12’si de Özel üniversite olmak üzere 34 tane üniversite vardır. Türkiye’ye 3 saat uzaklıkta bulunan Avusturya’da Vienna, Salzburg, Innsbruck ve Graz gibi şehirler uluslararası öğrenci populasyonu açısından oldukça önemlidir. Siz de Avusturya’da yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Detaylar
İngiltere’de Yüksek Lisans

Londra, Cambridge, Oxford, Exeter, Liverpool ve Manchester gibi popüler şehirlere sahip olan İngiltere 65 milyon civarında nüfusuyla toplamda 100’ün üzerinde üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın önde gelen üniversitelerinde siz de yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz.

Detaylar
Macaristan’da Yüksek Lisans

Macaristan’da Yüksek Lisans eğitimine başlamak için GRE ya da GMAT gibi sınavlara girmenize gerek yoktur. Lisans diplomasına sahip olan adaylar Macaristan’da yüksek lisans eğitimine başlayabilirler.

Detaylar
Kanada’da Yüksek Lisans

Eğitime yatırım yapan bir ülke olarak Kanada yabancı öğrencilerin de uygun yaşam koşulları, güvenlik, yüksek eğitim kalitesi gibi kriterler düşünüldüğünde tercih etmek istedikleri ülkelerin başında ilk sıralarda yer almaktadır. Kanada’da yüksek lisans eğitimi almak size yeni fırsatlar sunacaktır.

Detaylar
Polonya’da Yüksek Lisans

Polonya’da Yüksek Lisans eğitimine başlamak için GRE ya da GMAT gibi sınavlara girmenize gerek yoktur. Lisans diplomasına sahip olan adaylar Polonya’da yüksek lisans eğitimine başlayabilirler.

Detaylar
Bize Ulaşın
Bize Ulaşın