Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Sertifika ve Diploma

Sertifika ve Diploma
Sertifika ve diploma Programları son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Bu programlar, hemen hemen her konuda ve ihtiyaca yönelik olarak hazırlanmakta ve mesleki ve eğitim bilgilerinizi İngilizce olarak kullanabilmenizi, mesleki anlamda kendinizi daha aktif hale getirmenizi sağlamakta.

Sertifika ve diploma programları, üniversite, kolej veya bazı özel eğitim kurumlarının bünyesinde verilmektedir. Yurt dışında uzun süren bir akademik eğitim yerine, kısa sürede mesleki bilgi kazandıran sertifika ya da diploma programlarına devam etmek, akademik eğitime yeterince zaman ayıramayanlar için en ideal çözümdür. Almak istediğiniz eğitime bağlı olarak 4 haftalık süren programlar olduğu gibi, bazı sertifika programlarının süresi ise 1 yıla kadar çıkabilmektedir. Programlarda ‘sertifika’ ve ‘diploma’ ayrımı genelde kursun alındığı süreye göre belirlenmektedir. 9 ay altı alınan eğitimlerde sertifika, 9 ay ve üstü süreyle alınan eğitimlerde diploma verilmektedir. Program süresi değiştiği için alınan ders içeriği ve konular da değişmektedir.

Sertifika ya da Diploma programlarının tercih edilmesindeki önemli faktörlerden birisi de, kabul sürecinin Master programlarına göre çok daha kısa sürmesidir. Bir sertifika ya da diploma programına en fazla bir ya da birkaç hafta içerisinde kabul alınabilmektedir.

Sertifika ve diploma programları eğitmenleri, konusunda tecrübeli, iş dünyasında deneyim sahibi, özel sektör temsilcileri veya üniversitelerde aktif olarak çalışan akademisyenlerden oluşmaktadır. Dersler büyük oranda interaktif olarak işlenmektedir. Pek çok sertifika programı, program esnasında veya sonrasında staj imkanı da sunmaktadır.

Üniversite öğrencileri, üniversite mezunları, yüksek lisans mezunları, belli bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları, kendi işini kontrol etmeyi hedefleyen iş adamları ve spesifik alanda uzmanlaşmak isteyen yöneticiler, sertifika ya da diploma programlarına katılanlar arasındadır.

Bazı Sertifika ve Diploma Programları

Programlar İçin Hizmetlerimiz

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak yurt dışında sertifika ve diploma programları noktasında öğrencilerimize en dürüst, kaliteli ve ilkeli danışmanlığı ücretsiz olarak vermekteyiz. Bilgi istek formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz!

başa dön Armada Grandee Whatsapp