fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Amerika Yaz Okulları

Amerika Yaz Okulları

Amerika Yaz Okulları programına katılım için olan yaş ortalaması Avrupa ülkelerindeki yaz okulu programlarından farklıdır. Avrupa ülkelerinde 7 yaştan 18 yaşa kadar katılım sağlanabilen yaz okulu programına, Amerika’da genel olarak 10 – 18 yaş arasındaki öğrenciler katılabilir.

Amerika Yaz Okulu programlarında öğrenciler hem kendi yaş gruplarıyla hem de kendi İngilizce seviyelerine benzer öğrenciler ile hafta 20 ders eğitim alarak programı sürdürürler. Okulun ilk günü yapılan seviye tespit sınavının sonucuna göre öğrenciler sahip oldukları İngilizce seviyesindeki sınıflara yerleştirilir.

Amerika yaz okullarında öğrenciler sabah saatlerinde eğitimlerini alır ve sonrasındaki zaman zarfında tüm gün eğlence, gezi turları, sportif faaliyetler, müze keşifleri, kostüm partileri, karaoke geceleri gibi birçok aktiviteyi içinde barındıran sosyal faaliyetlerde bulunurlar. Bu faaliyetlerde öğrencilerin başında hep bir lider bulunur. Dolayısıyla öğrenciler her zaman kontrol altında ve güvenli bir ortamda olurlar.

Amerika Yaz Okulları Konaklama Çeşitleri

Amerika yaz okulu konaklama çeşiti hem aile yanı hem de yurt şeklindedir. Ancak Amerika’daki şehirlerin çok büyük olmasından kaynaklı, aile yanı konaklamaların okullara uzak olma ihtimali artar. Bu sebeple Amerika yaz okulu programına katılmak isteyen öğrencilere tavsiyemiz, Üniversite kampüsü içindeki okullarımızı tercih etmeleri olur. Çünkü bu tarz okulların konaklamaları yurt şeklindedir ve yurtlar da üniversite kampüsü içindedir. Öğrenciler yurtlarından okula yürüyerek gider ve bu da öğrenci için hem daha rahat hem de küçük yaş grupları için çok daha güvenli olur.

Bir başka alternatif ise Yatılı Okullar içinde organize edilen yaz okulu programlarıdır. Tıpkı üniversite kampüsünde olduğu gibi ‘Boarding School’ olarak adlandırılan yatılı okullarda, konaklamalar yurt şeklindedir ve eğitim alınan okula yürüme mesafesinde olur.

Amerika Yaz Okulu programlarında eğitim, konaklama, tam pansiyon yemek, aktiviteler, şehir içi ve şehir dışı gezileri paket program şeklinde sunulur ve hepsi paket ücrete dahil olur.

Amerika Yaz Okulu İçin Tavsiye Edilen Süre

Amerika Yaz Okulu programları, Amerika’nın doğusunda Boston, New York gibi şehirlerde olabilirken batısında San Francisco, San Diego ya da Los Angeles gibi şehirlerde olabiliyor.

Bilindiği gibi Amerika ile Türkiye’nin uçuş mesafesi en az 9-10 saat arasındadır. Öğrenciler ilk gittiklerinde Jetlag oldukları, yani vücudun gece gündüz ritmi bozulduğu için ilk günler biraz zorlanmaktalar. Kısa süreli giden öğrenciler tam her şeye alışmış ve eğitimden verim alır hale gelmişken dönmek zorunda kalıyorlar. Bu sebeple Amerika yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilere, istenilen verimi alabilmeleri için programa en az 4 hafta katılmalarını tavsiye ederiz.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.