Yeni Zelanda Dil Okulları

Yeni Zelanda Dil Okulları

Başkenti Wellington olan Yeni Zelanda kar kaplı dağ manzaralarıyla büyüleyici bir görüntüye sahip bir ada ülkesidir. En büyük ve en kozmopolit şehri olan Auckland, Yeni Zelanda’da dil okulu düşünen öğrenciler için de en popüler şehridir. Yüzüklerin Efendisi sinema filminin katkısıyla da Yeni Zelanda dil eğitimi için popülerliği artmaya başlamıştır.

Yeni Zelanda Dil Eğitimi için Neden Seçilmeli?

** Yeni Zelanda’da dil okulu düşünen öğrenciler için en büyük avantaj anadilinin İngilizce olmasıdır.

** Öğrenciler için Yeni Zelanda’da part time çalışma izni Öğrenciler için bir nevi Work and Study programıdır.

** Mükemmel bir doğaya sahiptir.

** Yüksek eğitim kalitesine sahip bir ülkedir.

** Ekonomik dil eğitimi seçenekleri mevcuttur.

** Yaşam standartları yüksek bir ülkedir.

** Yaşam masrafları ve eğitim maliyetleri düşünüldüğünde, anadili İngilizce olan Amerika, İngiltere gibi ülkelere kıyasla daha uygun ücretlidir.

Yeni Zelanda Dil Okulu Şehirleri

Auckland: Yeni Zelanda dil okulları için en çok tercih edilen şehir ülkenin kuzey adasında bulunan Auckland’dır. Ülke nüfusunun en fazla olduğu şehirdir ve ülke ekonomisinin kalbidir, ticaret ve endüstri merkezidir. Geniş kumsalları ve limanlarıyla şehrin takma adı ‘Yelkenliler Şehri’dir.

Çalıştığımız Yeni Zelanda Dil Okulları ve Lokasyonları

OKULLOKASYON
Kaplan International EnglishAuckland
Embassy English Auckland
LSI (Language Studies International)Auckland

Yeni Zelanda’da Yaşam ve Konaklama

Yeni Zelanda birçok milletten insanın güvenle bir arada yaşadığı bir ülkedir. Yaşam maliyetleri çok yüksek değildir ve öğrencilere çalışma izni verildiğinden, öğrenciler kazandıkları parayla yaşam giderlerini ortalama olarak karşılayabilmektedir. Yeni Zelanda Güney Yarım Küre’de bulunduğu için mevsimler ve geçişleri Türkiye’dekinin aksinedir.

  • İlkbahar– Eylül, Ekim, Kasım
  • Yaz– Aralık, Ocak, Şubat
  • Sonbahar– Mart, Nisan, Mayıs
  • Kış– Haziran, Temmuz, Ağustos

Yeni Zelanda Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Yeni Zelanda dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın