fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Macaristan’da Yüksek Lisans

Macaristan’da Yüksek Lisans Eğitimi

Köklü ve prestijli üniversiteleri, ekonomik olarak uygun yaşam koşulları Macaristan’ta Yüksek Lisans eğitimi kariyerine yurt dışında eğitimler yön vermek isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir seçenektir.

Türkiye’ye yakınlığı ve her bütçeye uygun üniversite eğitimi seçenekleriyle ön plana çıkan Macaristan, yaklaşık 10 milyon nüfusa sahip bir ülkedir. Anadili Macarca olan ülkede 19 Devlet Üniversitesi, 6 Özel Üniversitesi ve 10 Devlet Koleji, 33 Özel koleji vardır. (Özel öğretim kurumlarının büyük bir kısmını, bağış ve yardım alan dini kurumlar oluşturmaktadır.) Birçok uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Macaristan’da yüksek lisans eğitimi için en popüler şehirler, Budapest, Debrecen, Pécs, Szeged’dir. Öğrencilik esnasında yarı zamanlı çalışma imkânı veren Macaristan yüksek lisans eğitimi sonrasında da uluslararası öğrencilere 1 yıl oturum ve çalışma izni vermektedir.

Neden Macaristan’da Yüksek Lisans Eğitimi?

Macaristan’da Yüksek Lisans Eğitim Kabul Şartları

Macaristan’da Yüksek Lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler, Türkiye’den aldıkları lisans diplomaları ile başvuru yapabilirler. İngilizce dilinde eğitim alacak öğrencilerden, İngilizce dil yeterliliği istenmektedir. Dil yeterliliği noktasında IELTS ya da TOEFL dil gibi sınavlara girerek dil yeterliliklerini vermeleri gerekir.

Dil yeterliliğini sağlayamayan öğrenciler, Macaristan’da Yüksek Lisans öncesi Hazırlık Eğitimi alabilirler.

Macaristan’da Eğitim, Yaşam ve Konaklama Maliyetleri

Macaristan’da Yaşam ve Konaklama Maliyetleri oldukça uygundur. Macaristan’da eğitim maliyetleri genel olarak 3.000 ile 7.000 Euro arasında değişiklik göstermektedir. Tıp, Eczacılık ve Diş Hekimliği gibi bölümler ise yıllık 10.000 Euro civarındadır. Bu açıdan düşünüldüğünde Macaristan’da eğitim almak ile Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde eğitim almak hemen hemen aynı oranda masraflıdır.

Macaristan üniversiteleri birçok öğrenciye yurt konaklama imkânı sunmaktadır. Yurtlar 3-4 kişilik odalardan oluşur ve aylık ücretler. 150-500 Euro arasında değişiklik gösterir. Bunun yanı sıra öğrenciler için bir diğer alternatif de paylaşımlı olarak ev kiralamak olacaktır. Kiralanacak evin aylık maliyeti, evin konumu, büyüklüğü ve eşyalara göre aylık kişi başı 250 Euro civarında olabilmektedir. Macaristan’da Yüksek Lisans eğitimine giden bir öğrenci eğer ev kiralayacaksa depozito, emlakçı komisyonu ve ilk aylık kira bedelini hesaba katarak yanında mutlaka 700 Euro civarında bir para bulundurmalıdır.

Macaristan’da öğrencilerin beslenme, ulaşım ve sosyal harcamalar için ayırmaları gereken miktar ise genellikle aylık olarak 200-250 Euro arasında değişiklik göstermektedir.

Macaristan’da Üniversite İçin Hizmetlerimiz

Armada Grandee, hem Türkiye’de hem de eğitim alacağınız ülkede vermekte olduğu akademik danışmanlık ve destek hizmetleri ile Macaristan’da Yüksek Lisans eğitimini size mümkün kılıyor ve sizin için bu süreci çok kolaylaştırıyor. Armada Grandee, ülkemizden ve dünyanın birçok ülkesinden öğrenciye, üniversite yerleştirme hizmetleri de dahil birçok alanda profesyonel akademik danışmanlık hizmetlerini ilgili ülkede yerleşik yerel partnerleri ile sunmaktadır. Armada Grandee, uluslararası öğrenci dolaşımını gerçekleştirmek için gerekli olan global bir servis ağına sahiptir ve bu servis ağı ile birçok ülkeden öğrencileri buluşturmakta ve öğrencilerin ihtiyacı olan hizmetleri uluslararası standartlarda vermektedir. Macaristan’da Yüksek Lisans İçin Hizmetlerimiz ile ilgili bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

Macaristan’da Yüksek Lisans ile İlgili Lokal Hizmetlerimiz

Türkiye’de iken Armada Grandee ofislerinde size verilecek akademik danışmanlık ve destek hizmetleridir.

Macaristan’daki Hizmetlerimiz

Macaristan’daki anlaşmalı servis sağlayıcılarımız tarafından size verilecek olan danışmanlık ve destek hizmetleridir.

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Macaristan’da Yüksek Lisans için danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Macaristan’da Master eğitimi ile ilgili olarak en kaliteli, şeffaf ve dürüst danışmanlık hizmeti noktasında bize ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.