fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dubai Dil Okulları

Dubai Dil Okulları

Dubai Dil Okulları

Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biri Dubai’dir. Dubai Birleşik Arap Emirlikleri’nin en fazla nüfusa sahip emirliğidir. Ticari ve kültürel bir merkez haline gelen Dubai, kozmopolit bir şehirdir. Dubai ekonomisi Petrol sanayisinin yanı sıra turizm, havayolları, gayrimenkul ve mali hizmetler alanında önemli gelir kalemlerine sahiptir.

Geçmişte çöl olduğuna inanmak oldukça güç olan bu güzel şehir, dünyanın en büyük alışveriş merkezine ve en yüksek binasına ev sahipliği yaparak dikkat çekmektedir.

Dubai’de Dil Eğitimi

Dubai’de dil eğitimi almak için eğitim durumunuzun hiçbir önemi yok. İngilizcesini geliştirmek isteyen herkese kapıları açık olan en güzel lokasyonlardan biridir Dubai. Hem modern bir hayatın içinde olup hem de çöl safarisi yapabileceğiniz, gösterişli ve yüksek binaların arasında büyüleneceğiniz bir yerdir. Dubai’de dil eğitimi için önerdiğimiz en güzel aylar Eylül başından Mayıs sonuna kadardır. Kış ayları sert geçen ülkemizden Dubai’ye giderek yaza devam edebilirsiniz.

Dubai Orta Doğu’da yer almasına rağmen İngilizce konuşabilen insanların oranı %85’ten fazladır. Şehirde kendi dilini konuşan yerel halk sadece %17 oranındadır. Geriye kalan nüfus birçok farklı milletten çalışmaya, gezmeye ve okumaya gelen kişilerden oluşmaktadır.  Şehirde tabelaların hepsi hem Arapça hem İngilizcedir.

Dubai’de İngilizce eğitim alabileceğiniz çok kaliteli eğitim verip fark yaratan dil okullarımız mevcuttur. Hem eğitim alıp hem de sosyal yaşamda pratik yapmaya devam edebileceğiniz en güzel lokasyonlardan biri Dubai’dir.

Neden Dubai’de Dil Eğitimi ?

Dubai’de dil eğitimi almanın en güzel avantajlarını aşağıda görebilirsiniz;

Dubai’de Yasal Çalışma İzni

8 hafta ve üzeri dil eğitimi almayı planlayan herkese Dubai’de yasal çalışma izni verilmektedir. Eğitim alan kişilere ek gelir imkanı tanıyan ve yaşam maliyetlerini karşılamasında yardımcı olan bu kural çok güzel bir fırsattır. Part time çalışma izni haftada 20 saattir. Ancak daha uzun süreli eğitim almak isteyen kişiler için fırsatlar çok daha güzeldir. Kimi zaman 16 hafta kimi zaman 24 hafta (zaman zaman kurallar değişmektedir) eğitim alacak kişiler için 1 yıllık oturum izni alınabilmektedir.

Dubai’de eğitim alırken 1 yıllık oturum izni başvurunuzu ve bütün işlemlerinizi eğitim aldığınız okul yapmaktadır. Oturum izninizi aldığınızda, eğitiminiz bittikten sonra arda kalan aylarda Dubai’de kalmaya devam edebilir ve full time çalışma imkânı elde edersiniz.

Eğitim aldığınız okul CV hazırlamanızda yardımcı olurken, zaman zaman iş ilanlarının duyurularını da yapmaktadır. Kısa zaman içinde iş bulmanız ise pek tabi İngilizce seviyenize bağlıdır. İngilizceniz geliştikçe daha yüksek maaşlı iş bulma imkanınız da artmaktadır. Dubai’de saatlik ücretler ortalama 15-20 USD arasındadır.

Eğitiminizi tamamladıktan sonra tam zamanlı bir iş bulabilirsiniz ve bulduğunuz bu iş yeriniz sayesinde oturum izninizi uzatarak Dubai’de çalışmaya ve yaşamaya devam edebilirsiniz.

Dubai Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenci vizesi almak birçok ülke için çok da kolay olmazken Dubai’de dil eğitimi alacak olmanın en güzel yanlarından biri de vize için sizin hiçbir işlem yapmıyor olmanızdır. Hiçbir işlem yapmıyor olmanızın yanı sıra hesaplarınızda para göstermenize de gerek yoktur. Kaydolduğunuz yani eğitim alacağınız okul sizin için vizeye başvuru yapıp vizenizi almaktadır. Bunun için ihtiyaç olan belgeler yalnızca aşağıdaki gibidir;

 

Dubai Dil Okulları Konaklaması

Dubai dil okulları konaklaması lüks bir otel konforundadır. Dubai dil okulları sizin için öğrenci yurtları ayarlamaktadır ancak bu yurtlar Türkiye’de alışık olduğumuz yurtlardan çok farklı, lüks oteller gibidir. Tek kişilik ve çift kişilik oda opsiyonları olan bu yurtlar 7/24 güvenlikli, gym, yüzme havuzu, oyun alanları, sinema salonları ve mutfakları olan wifi bağlantısı da sunan yerlerdir.

Genelde okullara 20-30 dk olan bu yurtlardan okula ücretsiz transferler sağlanmaktadır. Ücretsiz transferler okul tarafından belli saatler için organize edilmiştir. Ders saatlerinize geç kalmayacağınız şekilde ayarlanmıştır.

Bu yurtların yanı sıra siz kendiniz de konaklama organize edebilirsiniz. Uzun süreliğine giden kişiler yurtlarda belli bir süre kaldıktan sonra kendilerine uygun farklı opsiyonlar da bulabilir ve yurttan taşınabilir ya da Türkiye’den ayrılmadan önce de konaklama opsiyonları araştırabilirsiniz.

Dubai’de Yaşam

Dubai’de yaşam güvenli, konforlu, kaliteli ve keyiflidir. Eğitim aldığınız süre boyunca sıkılmayacağınız, her zaman yapabilecek bir sosyal aktivitenizin olacağı bir şehirdir. Yaşam maliyetleri öğrenci hayatına uygundur. Çalışma izninin olması öğrenci hayatınıza güzel bir destektir. Öğrenci yaşamına uygun kiralık evler, odalar ve restoranlar bulmanız çok kolaydır. Bu görkemli şehirde yaşamak size keyif verecek.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.