Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’da Yüksek Lisans

Yurtdışında eğitim denildiği zaman ilk akla gelen ülkelerden birisi dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan Amerika Birleşik Devletleridir. Amerika’da Yüksek Lisans yapmak için öğrenciler çok dikkatli bir şekilde araştırma yapmalıdır. Amerika Birleşik Devletlerinde 4.000 üzerinde yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Bu kurumlar arasından seçim yaparken öğrenciler giriş koşullarını ve maliyet analizini en doğru şekilde yapmaya gayret göstermelidir.

Neden Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi?

 • Amerikan Üniversitelerinin eğitim kaliteleri ve uluslararası tanınmışlıkları yüksektir. Dünyanın en büyük ve önde gelen üniversitelerini barındıran Amerika Birleşik Devletlerinde üniversiteler gerek fiziki koşullar gerekse eğitim kalitesi açısından dünyanın en iyileri arasındadır. Sürekli değişim ve ilerleme gösteren üniversiteler, birçok öğrenci için muhteşem bir kariyerin kapılarını açacak fırsatlar sunarlar.
 • Çok kültürlü yapısıyla dikkat çeken Amerika Birleşik Devletleri, üniversitelerinde de kültürel çeşitliliği korumaya gayret gösterir. Farklı kültürel yapılardan ve geçmişlerden birçok öğrenci Amerikan üniversitelerinde eğitim almaktadır. Bu da öğrencilerin kendilerini kültürel bağlamda geliştirmelerine katkı sağlamaktadır.
 • Amerikan üniversiteleri yabancı öğrenciler için çok iyi imkanlar sunar. Yabancı öğrencilerin geldikleri ortama kolayca adapte olabilmeleri adında üniversiteler öğrencilere dil eğitimi desteği, seminerler ve atölyeler vasıtasıyla yardımcı olur.
 • Amerikan Üniversiteleri, eğitimlerini tamamlayan öğrenciler için Amerika’da iş tecrübesi edinebilmeleri açısından STEM (Science, Technology, Engineering, and Mathematics)  bölümlerinden mezun olanlar için 24 aylık staj hakkı (OPT) tanır. Öğrenciler eğitim süreli boyunca da hafalık 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkına sahiptirler.
 • Amerikan Üniversiteleri teknolojik gelişmeleri yakından takip eder ve öğrencilere her zaman son teknoloji ile donanmış sınıflar ve laboratuvarlar sunar.
 • Amerika’da Yüksek Lisans Giriş Şartları Nelerdir?

Amerika’da Master Kabul Şartları Nelerdir?

Amerika’da Master için istenilen giriş şartları üniversitelere göre değişiklik göstermektedir. Master eğitimi birçok bölümde 2 sene sürer. Genelleyerek yazacak olursa Amerika’da Master için öğrencilerden aşağıdaki şartlar beklenmektedir.

 • En az 4.0 üzerinde 2.75 ve üzeri bir lisans mezuniyet ortalaması.
 • TOEFL’dan 90 ve üzerinde bir puan.
 • Belirli bölümler için GRE (Graduate Record Examination) ya da GMAT (Graduate Management Admission Test) sınav sonuçları.
 • Maddi yeterlilik. Amerika’daki üniversiteler öğrencinin ya da sponsorunun yıllık eğitim, yaşam ve konaklama masraflarını karşılayabileceğini bir banka mektubu aracılığıyla kanıtlamasını ister.

Bu şartları sağlayan adaylar Amerika Birleşik Devletlerinde Yüksek Lisans eğitimi için başvuru yapabilirler. Başvuruyu desteklemek adına öğrenciler iş tecrübesi, staj ve sertifikalar da ekleyebilirler.

Amerika’da Master Maliyetleri ve Başvuru Dönemleri

Amerika’da Master maliyetleri üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Üniversitelerin yıllık eğitim ücreti 10.000 USD’den başlayıp 80.000 USD’ye kadar çıkabilmektedir. Öğrenciler araştırmalarını yaparken mutlaka maliyet hesabını da iyi yapmalıdır. Ayrıca, başarılı öğrenciler için Amerikan Üniversitelerinde burs imkanı da vardır.

Amerika’da üniversiteler genellikle 2 başlangıç dönemi sunarlar. Öğrenciler başlangıç yapmak istedikleri tarihten en az 6 ay önce başvuruları için hazırlanmaya başlamalıdır.

Amerika’da Yüksek Lisans İçin Hizmetlerimiz

 • Bütçe analizi yaparak üniversite ve bölüm araştırması
 • Başvuru ve kabul süreci yönetimi
 • Vize işlemleri ve süreci yönetimi
 • Konaklama ve ulaşım hakkında danışmanlık
 • Ülke, şehir ve üniversite oryantasyonu
 • Acil durum desteği
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Amerika’da Yüksek Lisans için partnerlerimiz aracılığıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Amerika’da Master eğitimi ile ilgili olarak en kaliteli, şeffaf ve dürüst danışmanlık hizmeti noktasında bize ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın