fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Amerika’da Yüksek Lisans

Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi

Yurtdışında eğitim denildiği zaman ilk akla gelen ülkelerden birisi dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan Amerika Birleşik Devletleridir. Amerika’da Yüksek Lisans yapmak için öğrenciler çok dikkatli bir şekilde araştırma yapmalıdır. Amerika’da Yüksek Lisans yapabileceğiniz 4.000 üzerinde yüksek öğretim kurumu bulunmaktadır. Bu kurumlar arasından seçim yaparken öğrenciler giriş koşullarını ve maliyet analizini en doğru şekilde yapmaya gayret göstermelidir.

Neden Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi?

Amerika’da Master Kabul Şartları Nelerdir?

Amerika’da Master için istenilen giriş şartları üniversitelere göre değişiklik göstermektedir. Master eğitimi birçok bölümde 2 sene sürer. Genelleyerek yazacak olursa Amerika’da Master için öğrencilerden aşağıdaki şartlar beklenmektedir.

Bu şartları sağlayan adaylar Amerika Birleşik Devletlerinde Yüksek Lisans eğitimi için başvuru yapabilirler. Başvuruyu desteklemek adına öğrenciler iş tecrübesi, staj ve sertifikalar da ekleyebilirler.

Amerika’da Master Ücretleri ve Başvuru Dönemleri

Amerika’da Master maliyetleri üniversiteden üniversiteye farklılık göstermektedir. Üniversitelerin yıllık eğitim ücreti 10.000 USD’den başlayıp 80.000 USD’ye kadar çıkabilmektedir. Öğrenciler araştırmalarını yaparken mutlaka maliyet hesabını da iyi yapmalıdır. Ayrıca, başarılı öğrenciler için Amerikan Üniversitelerinde burs imkanı da vardır.

Amerika’da üniversiteler genellikle 2 başlangıç dönemi sunarlar. Öğrenciler başlangıç yapmak istedikleri tarihten en az 6 ay önce başvuruları için hazırlanmaya başlamalıdır.

Amerika’da Yüksek Lisans İçin Hizmetlerimiz

Armada Grandee Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak Amerika’da Yüksek Lisans için partnerlerimiz aracılığıyla ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Amerika’da Master eğitimi ile ilgili olarak en kaliteli, şeffaf ve dürüst danışmanlık hizmeti noktasında bize ulaşabilirsiniz. Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.
başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.