fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

 

Malta, Akdeniz’in ortasında, Sicilya Adası’nın hemen altında bulunan bir adadır ve Malta, Gozo ve bu iki adanın arasında yer alan Comino Adası ile beraber 3 adadan meydana gelmektedir. Ülkeye Akdeniz ikliminin hakim olması sebebiyle öğrenciler kış aylarında da rahatlıkla Avrupa’nın o çetin soğuğundan etkilenmeden eğitimlerini tamamlayabilirler. Malta dil okulları, uygun maliyetleri, kaliteli dil eğitimi ve muhteşem lokasyonuyla dil okulları arasında en popüler seçenekleri sunuyor. Malta’da dil eğitimi almanız, ömür boyunca bir daha İngilizce eğitimine ihtiyaç duymayacağınız anlamına gelir.

Malta’da İngilizce Dil Eğitimi

Ülkedeki hemen herkes kendi yerel dilleri olan “Maltese” (Maltaca) ve İngilizce konuşmaktadır. Malta’nın uzun yıllar sömürge altında olması İngilizcenin ön plana çıkmasında etkin bir rol oynamıştır. Dil okulları sayısının fazla olması, yumuşak iklimi, turistik plajları, eğlenceli gece hayatı Malta’yı yabancı özellikle Türk öğrenciler arasında daha da çekici bir hale getirmiştir. Her yıl binlerce öğrenci bu ada ülkesine dil eğitimi almak için akın etmektedir.

Malta dil okulları tercihi yapacak öğrenciler kurs saatleri sonrasında deniz ve güneşin tadını çıkarabilecekleri plajlarda vakit geçirebilirler. Malta’nın sıcak ve cana yakın ortamı, öğrencilerin kolayca kaynaşmasında rol oynar. Malta, Akdeniz kültürünü sonuna kadar yansıtan eşsiz bir ülke.

Malta’nın en büyük avantajlarından biri de, vizenin diğer ülkelere göre çok daha kolay verilmesidir. Üstelik ülkenin Schengen bölgesinde yer alması, öğrencilere Avrupa’da serbest dolaşım imkanı sağlar. Yeşil pasaportlu öğrenciler, vize başvurusu yapmadan 90 güne kadar eğitim alabilirler. Türk vatandaşlarına en hızlı ve en yüksek başarı oranı ile Shengen vizesi veren ülke Malta, bu yönüyle de dil eğitimi için en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almak ve kendinize yatırım yapmanın en iyi yolu Malta’da dil eğitimi.

Malta Dil Okulları ekonomik ve hesaplı bir seçenek

Malta, ekonomik açıdan da en uygun fiyatlı dil okullarının bulunduğu bir bölgededir. Ülkedeki para birimi Euro’dur ve yaşam maliyetleri açısından her bütçeye uygundur. Ülkenin gelirlerinin yaklaşık %97’sini turizm oluşturmaktadır. Özellikle dil okullarının bunda etkisi vardır. Ülkede 50’den fazla dil okulu bulunmaktadır. Sayının fazla olması, rekabete, rekabet de kalitenin yükselmesine neden olur. Eğitimcileri çok yüksek oranla İngiltereli’dir. Diğer ülkelerle kıyaslandığında Malta’da dil eğitimi almak çok daha avantajlı.

Malta her ihtiyaca yönelik eğitim içeriği sunuyorMalta’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, Birebir İş İngilizcesi, Cambridge Sınavları, IELTS, TOEFL, İş İngilizcesi, Yaz Okulu gibi programlardan faydalanabilirler. Malta’da dil eğitimi alabileceğiniz başlıca şehirler St Julians, Sliema ve Gozzo’dur. Malta, Türkiye’den uçakla sadece 3 saatlik uzaklıktadır ve Türk Havayolları’nın Malta’ya direkt uçuşları bulunmaktadır.

Malta’da Çalıştığımız Dil Okulları ve Lokasyonları

OkulLokasyon

EC Malta

St Julians

ESE

St Julians

Clubclass

Swieqi

English Language Academy

Gzira

Am Language Studio

Sliema

Atlas Malta

St Julians

Linguatime Malta

Sliema

Inlingua Malta

Sliema

Malta’da Yaşam ve Konaklama

Malta'da Yaşam ve KonaklamaMalta sıcak iklimi, konuksever halkı, zengin mutfağı ve eğlenceli sosyal yaşamıyla öğrencilere keyifli bir ortam sunmaktadır. Ülkenin küçük olması, ulaşımın kolay ve ucuz olmasını sağlamıştır.

Malta mutfağında Arap, İtalyan, İspanyol ve İngiliz esintileri görülmektedir. Özellikle deniz ürünlerini seven öğrenciler için, balıkçılığın yaygın olduğu bu ada ülkesi misafirlerine eşsiz seçenekler sunacaktır.

Tarihi dokusu, kültürel yapısı, Akdeniz havası, denizi ve sahilleri ile Malta’da dil eğitimi almak benzersiz bir deneyim.

Malta Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Malta dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Aileler, profesyonel şekilde güvenlik kontrollerinden geçirildikten sonra öğrencilere konaklama verebilirler.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Belli kurallarla, akranınız öğrencilerle birlikte kalabileceğiniz bir konaklama türüdür. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

Öğrenci Evi veya Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Özgürlüğüne düşkün ve kendi kurallarını ön plana çıkarmayı isteyen öğrencilere daha uygundur. Uluslararası öğrencilerle, bir arada geçirebilecek bir konaklama deneyimi sunar. Kendi evinizin rahatlığını sunmasa da, ev rahatlığı sunabilecek bir konaklama türüdür.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Malta Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!