fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Amerika Lise Değişim Programı


Amerika Lise Değişim Programı, Türk öğrencilerin Amerika’da bir devlet lisesinde 5 ay (1 Dönem) ya da 10 ay (2 Dönem) eğitim almasına imkan veren bir programdır. Lise öğrencileri bu programla birlikte Amerikan kültürünü yakından tanıyarak İngilizce dil gelişimlerine de katkıda bulunabilirler. Öğrenciler programa Amerika Dışişleri Bakanlığından tarafından onaylı olan değişim sponsorları vasıtasıyla ve J-1 vizesiyle katılırlar.

Değişim programlarının amacı, farklı kültürleri yerinde deneyimleyerek tecrübe kazanmak ve çağdaş toplum bilincine ulaşmaktadır. Amerika Lise Değişim Programı da lise öğrencilerine bu fırsatı sunar. Öğrenciler Amerika’da bir lise de eğitim alarak hem Amerikan eğitim sistemini öğrenir hem de Amerikalı bir ailenin yanında konaklayarak Amerikan aile yaşamını da deneyimleme şansına sahip olabilirler.

Neden Amerika Lise Değişim Programı ?

Amerika Lise Değişim Programı ile beraber öğrenciler dil gelişimlerine katkıda bulunabilirler. .

Öğrenciler Amerikan kültürünü, eğitim sistemini ve Amerikan tarzı yaşam tarzını deneyimleyebilirler.

Öğrencilerin yanında kalacakları aileler programa gönüllü olarak dahil olurlar. Öğrenciler gönüllü ailelerin yanında kalarak orada da bir yuvaya sahip olabilirler.

Öğrenciler kültürel farklılıkları görerek ve farklı kültürleri tanıyarak dünya vatandaşı olma yolunda kendileri için büyük bir adım atabilirler.

——> Amerika’da bir lise öğrencisinin bir gününün nasıl geçtiğini  Amerika’da Sıradan Bir Lise Günü  yazımızdan inceleyebilirsiniz. <——

amerika-da-lise-degisim-programi

Work and Travel Sponsorumuz CIEE

Amerika Lise Değişim Program Sponsorumuz: CIEE

 Council on International Educational Exchange (CIEE) 1947 yılında kurulmuş, merkezi Portland, Maine’de bulunan bir değişim sponsorudur. Amerika’nın en köklü değişim sponsoru olan CIEE, 40’tan fazla ülkede 175’ten fazla eğitim ve değişim programı düzenlemektedir.

Armada Grandee olarak Work and Travel, Staj ve CampUSA programında da olduğu gibi Amerika Lise Değişim Programı için de Amerika’nın en köklü sponsoru CIEE ile çalışıyoruz.

Amerika Lise Değişim Programı Kabul Şartları

Öğrencilerin 15 – 18 yaş arasında olması gerekir.

Öğrencilerin %70 ve üzerinde bir not ortalamasına sahip olmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin minimum 3 sene İngilizce eğitim almış olması gerekmektedir.

Öğrencilerin İngilizce dersinden kalmamış olmaları ve sınıf tekrarı yapmamış olmaları gerekmektedir.

Öğrencilerin daha önce J-1 ya da F-1 vizesi ile Amerika’da bir programa dahil olmamaları gerekmektedir.

Öğrencilerin dil seviyeleri ELTIS sınavı ile belirlenir. Öğrencilerin en az 216 ve üzerinde bir puan almaları beklenir.

amerikada-lise-ciee

Amerika Lise Değişim Programı

ELTIS Sınavı Nedir ?

Uluslararası bir dil yeterlilik sınavıdır. Dinleme, Okuma ve Konuşma olarak üç bölüme ayrılan sınav 50 sorudan oluşur. Amerika Lise Değişim Programı için öğrencilerin Konuşma bölümünü yapmasına gerek yoktur. Öğrenciler yalnızca 24 tane Dinleme ve 26 tane Okuma sorusunu cevaplar ve sınav 70 dakika sürer.

Sınav 265 puan üzerinden değerlendirilir ve öğrencilerin Amerika Lise Değişim Programına dahil olabilmeleri için 216 ve üzerinde bir puana sahip olmaları beklenir.

Amerika Lise Değişim Programı Konaklaması

Amerika Lise Değişim Programına katılan öğrenciler Amerika’da gönüllü ailelerin yanında kalırlar. Öğrenciler bu sayede İngilizce dil pratiklerini artırırken aynı zamanda da Amerikan yaşam tarzına ve kültürüne ev içerisinde de maruz kalarak daha kısa sürede adaptasyon sürecini atlatabilirler.

Programa dahil olan ailelerin tamamı Amerika’da güvenlik soruşturmasını tamamlamış ve adli sicil kaydı olmayan ailelerdir.

Seçilen aileler hem evlerini hem de öğrencilerle tecrübelerini paylaşırlar.

Tamamen gönüllülük esasına dayanarak seçilen bu ailelerde öğrenciler kendilerini evlerinde gibi rahat hissedebilirler.

Gönüllü olarak konaklama sağlayan aileler, klasik anlamda bir çekirdek aile olabileceği gibi tek yaşayan bir kadın veya kadın da olabilir. Ev içerisinde Amerika Lise Değişim Programına katılan başka bir uluslararası öğrenci de olabilir.

amerikada-lise-programi-degisim

amerikada-siradan-bir-lise

amerikada-lise-aktiviteler

Amerika Lise Değişim Programı İçin Gerekli Belgeler

 

Öğrenci Belgesi

Pasaport

Lise Not Dökümü

Niyet Mektubu

ELTIS Sınav Sonuç Belgesi

Belgelerin İngilizce olması gerekmektedir. İngilizce olmayan belgeler yeminli tercüman vasıtasıyla çevirisi yapılacaktır.

Amerika Lise Değişim Programı Konaklaması

Amerika Lise Değişim Programına katılan öğrenciler Amerika’da gönüllü ailelerin yanında kalırlar. Öğrenciler bu sayede İngilizce dil pratiklerini artırırken aynı zamanda da Amerikan yaşam tarzına ve kültürüne ev içerisinde de maruz kalarak daha kısa sürede adaptasyon sürecini atlatabilirler.

Programa dahil olan ailelerin tamamı Amerika’da güvenlik soruşturmasını tamamlamış ve adli sicil kaydı olmayan ailelerdir. Seçilen aileler hem evlerini hem de öğrencilerle tecrübelerini paylaşırlar. Tamamen gönüllülük esasına dayanarak seçilen bu ailelerde öğrenciler kendilerini evlerinde gibi rahat hissedebilirler.

Gönüllü olarak konaklama sağlayan aileler, klasik anlamda bir çekirdek aile olabileceği gibi tek yaşayan bir kadın veya kadın da olabilir. Ev içerisinde Amerika Lise Değişim Programına katılan başka bir uluslararası öğrenci de olabilir.

amerika-da-lise-aktiviteler

Yurtdışında Dil Okulu Seçimi Yaparken 7 Adım

Amerika Lise Değişim Programı Kayıt Tarihleri

Amerika’da liseler Ağustos ya da Eylül ayında başlamaktadır. Amerika Lise Değişim Programına katılmak isteyen öğrenciler işlemlerini ve belgelerini en geç 20 Nisan tarihine kadar tamamlaması gerekmektedir. İşlemleri en erken şekilde başlatmak her zaman avantajlıdır.

Öğrencilerin konaklamasını sağlayacağı aileler en geç 31 Ağustos tarihine kadar belli olacaktır.

Amerika Lise Değişim Programı Maliyeti ve Dahil Olan Hizmetler

AMERİKA J-1 LİSE DEĞİŞİM PROGRAMI ÜCRETİ
Program Başvuru Ücreti600 USDKayıt yaptırmak için Armada Grandee banka hesabına yatırılarak ödenir.
5 Aylık (1 Dönem) Program6450 USDVize görüşmesinden önce Armada Grandee banka hesabına yatırılarak ödenir.
10 Aylık (2 Dönem) Program7400 USDVize görüşmesinden önce Armada Grandee banka hesabına yatırılarak ödenir.
AMERİKA J-1 LİSE DEĞİŞİM PROGRAMI VİZE VE ULAŞIM ÜCRETLERİ
Sabıka Kaydı Sorgulama Ücreti90 USDABD’de ev sahibi aile ve öğrenci ve ailesi için ABD’de yapılacak olan güvenlik soruşturması için ödenmesi gereken ücrettir.
Vize Görüşme Ücreti160 USDVize görüşmesi yapabilmek için ABD Elçiliği hesabına ödenmesi gereken ücrettir.
SEVIS Ücreti220 USDF-1 vizesi için Student and Exchange Visitor Information System kayıt ücreti.
Pasaport Defter Ücreti134 TL2019 yılı itibariyle öğrenci olanların pasaport alabilmeleri için ödemeleri gereken defter ücretidir.
Uçak Bileti (Gidiş – Dönüş)600 – 800 USDDeğişkenlik gösterebilir. Alınan tarihe, uçuş tarihine, havayolu şirketine, kalkış ve varış noktalarına ve bagaj hakkına göre değişiklik gösterir.

 

Amerika Lise Değişim Programı

Program Ücretine Dahil Olan Hizmetler;

Eğitim Ücreti

Aile Yanı Konaklama Hizmeti ve Yemek

Sağlık Sigortası

Havaalanı Karşılama

New York Oryantasyonu, Konaklama, Aktiviteler ve Yemek

24/7 CIEE Acil Durum Desteği

Başvuru İşlemleri ve Vize Danışmanlık Hizmetleri

Amerika Lise Değişim Programına Amerika’nın en köklü değişim sponsoru Council on International Educational Exchange (CIEE) ile dahil olmak için bize ulaşabilirsiniz. Armada Grandee CIEE‘nin Türkiye’de yetkili acentesidir. Bilgi istek formu doldurarak daha detaylı bilgi almak için tıklayın!

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Amerika Lise Değişim Programı, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!