fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Kanada Yaz Okulları

Kanada Yaz Okulları

 

Kanada Yaz Okulları öğrencilerin ufkunu açmak için en iyi programlardan biridir. Öğrenciler haftalık 20 ders dil eğitimi alarak bir yandan İngilizcelerini geliştirip, pek çok yabancı arkadaş edinerek pratik yapma imkanı bularak diğer yandan da Kanada’da gezip görülmesi gereken yerlerin tadını çıkarabilirler.

Kanada Yaz Okulu programları için genelde 12 yaş ile 18 yaş aralığındaki öğrenci kabul edilir. Öğrenciler kahvaltı sonrası eğitimlerini alır ve sonrasında okul tarafından organize edilen aktivite programlarına katılırlar. Aktivite programları çeşitlilik gösterir; Toronto’da eğitime katılmak isteyen öğrenciler CN Tower ve Niagara Falls gibi Kanada’nın en güzel yerlerini görme fırsatı yakalar.

Şehir içi gezilerin yanı sıra öğrenciler grup olarak spor yapıp, tiyatro gösterileri düzenleyip, karaoke yarışmaları yapıp, maskeli balolara katılıp eğlenmenin tadını çıkarırlar.

Kanada bilindiği gibi eğitim kalitesinin en yüksek olduğu ülkelerden biridir. Kanada Yaz Okuluna katılan öğrenciler Kanada’da dünya sıralamasında yer alan üniversite kampüslerini görme imkanı elde ederek, vizyonlarını genişletip, ileride Kanada’da okuma kararı alabilirler.

Kanada Yaz Okulları Konaklama Çeşitleri

Okul tarafından organize edilen konaklama aile yanı şeklinde ya da yurt şeklinde olabilir. Daha çok tercih edilen konaklama şekli yurt olmaktadır. Kampüs içinde eğitim alacak olan öğrencilerin, konaklamalarının da kampüs içinde olması tercih ve tavsiye edilen opsiyondur. Öğrencilerin bir kompleks tarzı yerde eğitim almaları, aktivite yapmaları, konaklamalarının bu kompleks içinde yer alması velileri de rahatlatan bir durumdur. Küçük yaş grubu için güven en önemli konudur. Öğrencilerin kaldıkları yurtlar 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenmektedir. Bu sebeple hem öğrenciler hem de veliler gönül rahatlığıyla Kanada yaz okulu programlarını düşünebilir.

Kanada Yaz Okulu İçin Tavsiye Edilen Süre

Kanada Yaz Okulu programları için bilindiği gibi en az 9-10 saat arasında uçuş oluyor. Öğrenciler ilk gittiklerinde Jetlag oldukları, yani vücudun gece gündüz ritmi bozulduğu için ilk günler biraz zorlanmaktalar. Kısa süreli giden öğrenciler tam her şeye alışmış ve eğitimden verim alır hale gelmişken dönmek zorunda kalıyorlar. Bu sebeple Kanada yaz okuluna katılmak isteyen öğrencilere, istenilen verimi alabilmeleri için programa en az 4 hafta katılmalarını tavsiye ederiz.

Kanada Yaz Okulu Alternatifleri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.