fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İrlanda Dil Okulları

İrlanda Dil Okulları

 

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi’nin popüler ülkelerinden İrlanda Dil Okulları , İrlanda 5 milyona yakın bir nüfusa sahiptir. İrlanda Cumhuriyeti, Avrupa’nın kuzeybatısında bulunan bir ülkedir. Büyük Britanya Adası’nın yaklaşık altıda beşini kaplamaktadır. Altı da biri ise İngiltere’ye aittir. İrlanda güvenilir ve suç oranı düşük bir ülkedir. Ayrıca şehir çeşitliliği oldukça düşüktür. En bilinen şehri başkent Dublin’dir. Dublin de Londra gibi bölgelere ayrılmaktadır ve en merkezi yeri Temple Bar’dır.

İrlanda halkı sıcakkanlılığı ile bilinirler. İletişimi güçlü insanlardır. Türk oranı İrlanda’da oldukça azdır. Eski mimari yapıları, muhteşem yeşil doğası ve kayak merkezleri ile ünlüdür. Ulaşım İrlanda’da çok iyi bir alt yapıya sahip olmakla beraber tren ağı çok gelişmiştir. Tramway ve otobüs kullanımı oldukça rahat ve yaygındır. İrlanda halkı kuralcı bir halk olması sebebiyle ülkede yaşam kalitesi çok yüksektir. Bundan dolayı yurtdışı dil eğitimi düşünen öğrencilerin tercih sebebidir.

İrlanda’da dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için en güzel haber ise çalışma izninin olmasıdır. İrlanda’da çalışma izni ile öğrenciler eğitim alırken haftada 20 saat part time çalışarak hem dillerini geliştirip hem de para kazanabilirler. Bir diğer değişle Work and Study gibi bir program deneyimi elde edebilirler. İrlanda’da çalışma izni 25 hafta ve üzeri dil eğitimi düşünen öğrenciler için geçerlidir.

İrlanda dil okulları MEI (Marketting English in Ireland) tarafından onaylanmaktadır. Bu sebeple eğitim kalitesi önem arz eder ve okullar belli bir kalite standardını korumak zorundadır.

İrlanda’da serin ve ılık bir okyanus iklimi hüküm sürer. Kışlar yumuşak ve rutubetli, yazlar ise serin ve bulutludur. Ancak İngiltere de ki gibi sık sık yağmur yağmaktadır.

İrlanda’da Çalıştığımız Dil Okulları ve Lokasyonları

İrlanda Dil Okulları Şehirleri

İrlanda Dil Okulları ŞehirleriDublin: İngiltere Adası’nın 110 km batısında bulunan İrlanda Adası’nda yer alır. Şehrin kalbi olan Temple Bar, eğlence hayatına ve restoranlara yakın bir noktada yer almaktadır. Dublin Türkiye arasında iki saat zaman farkı vardır. Dublin eski bir tarihe ev sahipliği yapması ve mimarisinin günümüze kadar korunması ile içerisinde birçok müze, katedral, kilise, kale ve tarihi mimariler barındırmaktadır. Düzenli ve temiz bir şehirdir. Tabi ki Dublin ile ilgili belirtmemiz gereken en önemli nokta ise Avrupa’nın en mutlu insanlarının yaşadığı başkenttir. Yaşam kalitesine fazlasıyla dikkat eden Dublin halkı yıl içerisinde birçok festival düzenlemektedirler ve bu festivaller çok görkemli geçmektedir. Birçok yurtdışı dil okulunun Dublin’de merkezi bulunmaktadır.

Cork: İrlanda’nın en büyük ikinci şehridir. Resmi olarak Cork kontluğuna bağlıdır ve nüfusu 120.000’dir. Sokakları ve insanlarıyla tipik bir İrlanda şehri olan Cork, kompakt şehir merkezi, ilginç suyolları, 17. Yüzyıldan kalma caddeleri, eğlence hayatı, barları ve daha ile ziyaretçilerini büyülemektedir.

Galway: Sayısız festival, kutlama ve etkinliğe ev sahipliği yapan Galway, İrlanda’nın Kültürel Kalbi olarak bilinmektedir. Her yıl temmuz ayında şehirde Macnas Yürüyüşü’yle ünlü Galway Sanat Festivali düzenlenmektedir. John F. Kennedy Parkı’nın da bulunduğu Eyre Square, şehrin ana meydanıdır. 2008 yılında dünyanın en iyi 42. Avrupa’nın en iyi 14. ve İrlanda’nın Dingle’dan sonra en iyi 2. turizm şehri seçilmiştir. Lynch Kalesi, İrlanda’daki en iyi orta çağ kasaba evidir.

İrlanda’da Yaşam ve Konaklama

İrlanda'da Yaşam ve KonaklamaÜlkenin para birimi Euro’dur. Ülke de bisiklet kullanımı oldukça yaygındır ve fazlasıyla tercih edilir. Bisiklet kullanımı şehri tanımak için ve ulaşım sağlamak için uygun bir yöntemdir. Ayrıca Türkiye’den giden öğrenciler için bisiklet satın almak ve kiralamak mümkündür.

Başkenti Dublin olan ülkenin henüz tanınmamış ancak birçok güzelliği içinde barındıran diğer birkaç şehri ise Galway, Cork ve Belfast’tır. Belfast şehrinde Türk yoğunluğu Dublin’in aksine oldukça fazladır.

İrlanda Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. İrlanda dil okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Aile yanı tercih eden öğrencilerin toplu taşıma kullanması gerekebilir ve bu süreler ortalama 30 – 45 dakikadır.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. İrlanda’nın öğrenciler tarafından sevilmesinin nedenlerinden biri ise yurt konaklamalarının okula yakın veya yürüme mesafesinde olmasıdır.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İrlanda Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!