fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İspanya Dil Okulları

İspanya Dil Okulları

 

İspanya Dil Okulları öğrencilerin özellikle ikinci dil olarak en çok tercih ettiği İspanyolcayı öğrenmek ya da geliştirmek için tercih ettiği yerdir. Bir Akdeniz ülkesi olarak İspanya Endülüs etkisiyle doğu kültürüne, Avrupa etkisiyle de batı kültürüne sahip bir ülke olarak düşünülebilir. Neşeli insanları, sosyal yaşantısı, yemek ve futbol kültürüyle İspanya öğrenciler için keşfedilecek bambaşka bir dünya sunacaktır.

Gelişen ve değişen dünyamızda tek bir yabancı dil bilmek artık birçok alanda yeterli gelmemeye başlamıştır. İngilizce dil eğitiminin yanında birçok öğrenci için en büyük alternatif 400 milyonu aşkın konuşanıyla dünyanın en çok konuşulan ikinci dili olan İspanyolcadır. Dünya üzerinde 50’den fazla ülkede İspanyolca konuşulmaktadır. Bu sebeple İspanyolca dil eğitimi almak öğrenciler için İngilizce dil eğitiminin yanında bir alternatif olarak görülebilir.

İspanyolcanın en temiz hali İspanya’da konuşulmaktadır. Bu sebeple İspanyolcayı İspanya’da öğrenmek birçok öğrenci için büyük avantaj sağlayacaktır. İngilizcenin yanında İspanyolca bilmek birçok öğrencinin gelecek hayatları için de çok faydalı olacaktır. Öğrenciler İspanya’nın birçok farklı şehrinde İspanyolca dil eğitimi imkanına sahip olabilirler.

İspanya‘da Çalıştığımız Dil Okulları ve Lokasyonları

OkulLokasyon
EnforexMadrid – Barcelona – Malaga – Sevilla – Alicante – Granada – Marbella – Tenerife – Salamanca – Valencia – Cadiz
Don QuijoteMadrid – Barcelona – Malaga – Sevilla – Alicante – Granada – Marbella – Tenerife – Salamanca – Valencia – Cadiz – Pamplona
EurocentresMadrid – Barcelona – Valencia
SprachcaffeMadrid – Barcelona – Malaga – Mallorca
Camino BarcelonaBarcelona

İspanya Dil Okulları Şehirleri

İspanya Dil Okulları Şehirleriİspanya’da öğrencilerin İspanya dil eğitimi için tercih edebileceği bir çok alternatif mevcuttur.

Madrid: Avrupa’nın en hareketli şehirlerinden biri olarak bilinen Madrid, kültürel mirası ve eğlencesiyle İspanya’da dil eğitimi için tercih edilebilecek en önemli opsiyonlar arasındadır. Kalabalık nüfusu, mimarisi, zengin tarihi ile İspanya’nın başkenti olan Madrid Avrupa’nın da en kalabalık şehirlerinden biridir. Birçok dil okulunun Madrid’de şubesi bulunmaktadır. İspanyolca dil eğitimi için en popüler şehirler arasındadır.

Barcelona: Akdeniz ikliminin etkisindeki Barcelona, müzeleri, gece hayatı ve mimarisiyle İspanya’da dil eğitimi almak isteyenler için önemli merkezlerden birisi olacaktır. Şehirde hem sakin hem de hareketli yerler bulmak mümkündür. Anadili İspanyolca olan bu şehirde, öğrenciler hem dil okuluna gidebilir hem de birçok keşfedilecek yer bulabilir. Öğrenciler Mimar Gaudi’nin dünyaca ünlü eserleri Sagrada Familia, Park Güell, Casa Mila’yı görmenin yanı sıra tatil havasında bir İspanyolca dil eğitimi alabilirler.

Malaga: Malaga İspanya’da bir tatil ve sahil şehridir. Çok temiz ve güzel bir aksanla İspanyolca konuşulduğu için İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için tercih sebebidir. Müzeleriyle, tarihi yapısıyla, sahil ve plajlarıyla, trafiğe kapalı ünlü caddeleriyle İspanyolca eğitim için öğrencilerin ilgisini çeker.

Sevilla: Endülüs özerk bölgesinin en gelişmiş ve kalabalık şehri olan Sevilla, aynı zamanda Guadalquivir Nehri yanında kurulmuş olan bir liman şehridir. Şehir hem mimari bakımdan çok güzel hem de tarihi olarak zengin bir yapıya sahiptir. Gezilip görülecek o kadar çok şey var ki, dil eğitimine giden öğrenciler asla sıkılmazlar. Görkemli katedralleri, sarayları, müzeleri ve harika manzaralarıyla Sevilla öğrencileri büyüleyen bir şehirdir.

İspanya’da Yaşam ve Konaklama

İspanya'da Yaşam ve Konaklamaİspanya, Latin Amerika esintileri taşıyan Akdeniz kültürü, sıcakkanlı ve sevecen insanları, yemekleri, karnaval ve festivalleri ile birçok Avrupa ülkesinden daha ucuz bir ülkedir. İspanya’da dil okuluna giden öğrencilerin konaklama ve yaşam masrafları aylık 600-700 Euro civarında olabilmektedir.

İspanya Dil Okulları Konaklama Türleri

Aile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. İspanya’da dil eğitimi gören öğrenciler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. İspanya’da dil eğitimi alacak bir öğrenci için aile yanında kalmak aynı zamanda Amerikan kültürünü de yakından tanımak açısından önemli olacaktır.

Yurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir. İspanya’da dil okuluna giden bir öğrenci yurt konaklama seçeneğini tercih etmişse, farklı ülkelerden gelen birçok yabancı öğrenciyle İspanyolcasını pratik etme imkânı bulabilir.

Öğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır. Öğrenciler, diğer milletlerden öğrencilerle beraber kalarak, İspanyolca dil gelişimlerine fayda sağlayabilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
İspanya Dil Okulları, Fiyatları, koşulları, vizesi ile ilgili sorunuz var mı? Yardımcı olalım!