Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları öğrenciler için Yurtdışında Dil Eğitimi noktasında çok iyi bir alternatiftir. Yurtdışında Dil Eğitimi denildiğinde en çok tercih edilen ülkelerin başında yer alan Kanada, dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olmasının yanı sıra Birleşmiş Milletlerin, dünyanın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında her zaman en üst sıralarda yer alır.  Düşük suç oranı, güvenli şehirleri, yüksek yaşam standartları, kaliteli eğitim sistemi ile Kanada dil eğitimi noktasında birçok öğrenciye avantaj sağlar. Yalın ve anlaşılabilir şekilde İngilizce konuşulmasıyla da her seviyeden öğrenci için Kanada uygun bir ihtimaldir. Bunların tamamı düşünüldüğünde Kanada Dil Okulları öğrenciler için en uygun seçeneklerden birisi olacaktır.Kanada, ayrıca, nitelikli göçmenliğe de sıcak bakan ülkelerdendir. Bu sebeple Kanada’da dil eğitimine giden bir öğrenci bir yandan çok kültürlü bir ortamla iç içe olurken, diğer yandan da dünyanın her yerinden insan ağırlamaya alışmış bir milletin misafirperverliğini deneyimler. Bu çeşitlilikle Kanada, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok avantajlı bir ülkedir. Kanada halkının ve Kanada Dil Okullarının yabancı öğrencilere aşina olması da öğrencilerin adaptasyon sürecini olumlu yönde etkiler.Kanada’da dil eğitiminin bir diğer avantajı da resmi dil hem İngilizce hem de Fransızca olduğu için size her ikisini de öğrenme şansı sunmasıdır.

Çalıştığımız Kanada Dil Okulları

OKULLOKASYON
ILACToronto - Vancouver
ILSC KanadaToronto - Vancouver - Montreal
SSLC KanadaToronto - Vancouver - Victoria
ELS KanadaToronto - Vancouver
VGC International CollegeVancouver
Kaplan KanadaToronto - Vancouver
EC KanadaToronto - Vancouver - Montreal
LSI KanadaToronto - Vancouver
St Giles KanadaVancouver
Oxford International KanadaToronto - Vancouver
Stafford House KanadaToronto - Calgary
Oxford House College KanadaToronto - Vancouver - Calgary
Hansa Language CenterToronto
Sprachcaffe KanadaToronto - Calgary - Montreal - Vancouver - Victoria
CES TorontoToronto
CLLC KanadaToronto - Ottawa - Halifax
Global VillageToronto - Calgary - Vancouver - Victoria
BLI MontrealMontreal
RCIIS TorontoToronto
Access EnglishToronto

Kanada Dil Okulu Şehirleri

Kanada, yüz ölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Geniş bir coğrafya üzerinde yer alan Kanada’da şehir merkezinin yanı sıra şehir dışındaki yerleşimin de oldukça fazla olması buna dayanmaktadır. Eğitim seviyesi oldukça yüksek olan ülkede Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü’nün (OECD) raporlarına göre yetişkin nüfusun yarısından fazlası üniversite derecesinde eğitime sahiptir.

Kanada’nın başkenti Ottawa, en kalabalık ve Kuzey Amerika’nın en büyük beşinci kenti ise Toronto’dur. Toronto, ülkenin her açıdan merkezi olmasına rağmen gerçekte başkenti değildir.

Kanada’da dil eğitimi için tercih edilen şehirler aşağıdaki gibidir.

Toronto: Kanada’nın en büyük şehridir. Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip şehir aynı zamanda da ticaret merkezidir. Çok kültürlü yapısıyla Kanada dil okullarına gidecek öğrenciler için en ideal seçeneklerden birisidir.  Niagara Şelaleleri’ne, Ottawa’ya, Montreal’e, ABD’ye oldukça yakındır. En önemli simgesi “CN Tower”‘dır. “Rogers Centre” (eski adiyla “Skydome”) şehrin merkezindedir. Güneyinde Ontario Gölü vardır. Dünyanın en büyük hayvanat bahçelerinden biri olan “Toronto Zoo” ise doğusundadır.

Vancouver: Her yıl dünyanın en yaşanılabilir şehirlerdendir biri seçilen Vancouver Kanada’da Britsih Columbia eyalati içerisinde eyer alır. Kanada’nın iklim olarak en sıcak yerlerinden biri olan şehirde kar yağışı oldukça azdır. Eşsiz doğal güzellikleri, sıcak kanlı insanları ve yumuşak iklimiyle Kanada Dil Okulları şehirleri arasında önde gelenlerden biridir.

Montreal: Quebec eyaleti içerisinde yer alan şehir Kanada’nın en büyük ikinci şehridir. Dünya üzerinde Paris’ten sonra en çok Fransızca konuşulan ikinci şehir olarak yer almaktadır. Avrupai tarzda mimarisi ile Kuzey Amerika’da bir Avrupa şehrini andırmaktadır. Kanada Dil Okulları şehirleri arasında önemli bir yere sahip olan şehir hem Fransızca hem de İngilizce dil eğitimi açısından oldukça idealdir.

Calgary: Alberta eyaletinin en büyük şehridir. 1 milyon civarında nüfusu vardır.  Güvenli, temiz ve modern sokaklarıyla, sunduğu doğal güzellikleriyle, farklı uluslardan ve dillerden insanlara kucak açan bir şehir olan Calgary, tüm bu özellikleriyle Kanada’da dil eğitimi için en gözde şehirlerden biri halindedir.

Kanada’da Yaşam ve Konaklama

Kanada ülkesi genelde kuzeyindeki buzullardan dolayı çok soğuk bir ülke olarak bilinse de değişik bir iklim yapısına sahiptir. Esasında Kanadalılar, özellikle ABD sınırındaki, daha sık nüfuslu olan güney Kanada bölgelerinde dört mevsimi de yaşarlar. Yazın günlük sıcaklık +35 ve daha üstündeki derecelere kadar yükselir, buna rağmen -25 ve daha da altındaki dereceler alışılmadık değildir. İlkbahar ve sonbaharda hava sıcaklıkları daha normaldir. Aslında bu sebepten Kanada’da yaşamın daha çok güney bölgelerde konuşlandığı görülür.

Kışların oldukça sert ve soğuk geçmesi Kanadalıların hayatlarını hiçbir şekilde etkilememektedir. Çünkü kış aylarından etkilenmemek adına evlere ve arabalara yerleştirilen ısıtmalar, genel kullanıma açık ısıtmalı ulaştırma sistemleri ve bazı okullarda binalara kadar içeriden oluşturulan yürüyüş parkurlarıyla, yıllardır, Kanadalılar hava şartlarının oldukça soğuk olduğu dönemlere adapte olabilmişlerdir. Bu sayede ülkeye yabancı, dil eğitimi için ılıman bir iklimden giden kişi hava koşullarına kolaylıkla adapte olabilmektedir.

Kanada Dil Okulu Konaklama Türleri

Kanada Dil OkullarıAile yanı konaklama: Yurtdışında dil eğitimi düşünen öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama türüdür. Kanada Dil Okullarında öğrenilenler, yabancı bir ailenin bireyi olarak pratiğe dökülebilir. Aile yanı konaklama kahvaltı, kahvaltı + akşam yemeği şeklinde olabilmektedir. Ek olarak, aile yanı konaklamalarda ailelerin göçmen nüfustan dolayı kökenlerinin farklı olabileceği ama İngilizceyi anadilleri gibi konuştukları kesinlikle unutulmamalıdır.

Kanada Dil OkullarıYurt Konaklama: Birçok farklı ülkeden gelen öğrencilerin bir arada kalabileceği bir ortamdır. Tek kişilik ve çift kişilik oda alternatifleri bulunur. Yurt konaklamalar yemeksizdir, ancak çoğunlukla öğrencilerin ortak kullanabileceği mutfaklar bulunmaktadır. Banyolar oda içerisinde ya da ortak kullanılan alanda olabilir.

 

Kanada Dil OkullarıÖğrenci Evi/Apart Konaklama: Yurt konaklamalara nazaran daha ev tarzı bir ortamın olduğu konaklama türüdür. Katlarda mutfak, oturma odası ve banyo gibi ortak kullanıma açık alanlar bulunmaktadır.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın