fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

İtalya’da Eğitim Alabileceğiniz En Güzel Şehirler


Güney Avrupa’da İtalya yarımadası üzerinde yer alan bu güzel ülke, Akdeniz’in en popüler ülkelerinden biridir. Pek çok turistik lokasyonu olan ve her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği İtalya’da kullanılan dil İtalyancadır. Bu nedenle pek çok dil okulu da mevcuttur.  Peki İtalya’da Eğitim alabileceğiniz en güzel şehirler hangileridir ?Bu yazımızda size İtalya’da hangi şehirlerde İtalyanca dil eğitimi alabileceğinizden bahsedeceğiz.

1. ROMA

İtalya’da Eğitim alabileceğiniz en güzel şehirlerden birisi olan Roma, İtalya’nın başkenti olan Roma, antik bir kent üzerine inşa edilmiş, 7 tepeli bir şehirdir. 2800 yıldır var olan bu tarihi şehirde, Katoliklerin ruhani lideri Papa’nın yaşadığı bağımsız bir devlet olan Vatikan yer almaktadır. Bu sayede Roma aslında 2 ülkeye başkentlik yapmakta olup, dünya üzerinde bu ünvana sahip olan tek başkenttir. Oldukça romantik, yürüyerek keşfetmekten büyük keyif alacağınız bu şehirde Leonardo Da Vinci İtalyanca dil okulu bulunmaktadır. Genel ve yoğun İtalyanca dersleri alabileceğiniz bu okulda hem öğrenip hem de İtalya’nın en tarihi şehrinde sosyalleşerek İtalyancanızı çok daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz.

İtalya'da Eğitim

İtalya'da Eğitim

2. FLORANSA

İtalya’da Eğitim alabileceğiniz en güzel şehirlerden bir diğeri olan Floransa, Roma’nın kuzeyinde olup, trenle yaklaşık 1.5 saatlik mesafede olan Floransa şehri, tarihte pek çok sanatçının ve heykeltıraşın yaşadığı şehir olarak anılmaktadır. Roma’ya yakın olması sayesinde burada dil eğitimi almak, gezip göreceğiniz ve kültür birikiminizi arttırabileceğiniz yerler açısından oldukça mantıklı olabilir. Daha ufak bir şehir olması bakımından ekonomik olarak çok daha uygun olan bir lokasyondur. Kira giderleri çok daha düşük olacağı için okulun ayarladığı aile yanı konaklamada kalırken harcayacağınız meblağ diğer şehirlere oranla daha düşük olacaktır. Eurocentres, Sprachcaffe gibi İngilizce eğitim de veren okulların bulunduğu Floransa’da İtalyan okulu olan Leonardo Da Vinci okulu da bulunmaktadır.

3. MİLANO

İtalya’da Eğitim almak isteyeceğiniz en güzel şehirlerden bir diğeri olan Milano, İtalya’nın kuzeyinde İsviçre sınırında olan ve İtalya’nın alışveriş şehri olarak bilinen Milano’da da İtalyanca dil eğitimi alabilirsiniz. Roma’dan sonra nüfus yoğunluğunun en fazla olduğu Milano şehri, yüz ölçümü olarak İtalya’nın en büyüğü olmakla birlikte Avrupa’nın da en büyük metropoliten alanıdır. Moda ve otomotiv sektörüyle en büyük gelir kaynağını oluşturan bu şehirde de İtalyanca öğrenebilmek için Leonardo Da Vinci dil okuluna gidebilir, hem teorik derslerle hem de pratiğe dökebileceğiniz sosyal hayatla dilinizi geliştirebilirsiniz.

İtalya'da Eğitim

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.