fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Dil Okulu İçin Vazgeçilmez Ülke Amerika


Uzun yıllardır yurtdışında dil eğitimi denildiğinde öncelikli olarak aklımıza Amerika Birleşik Devletleri gelir. Bunun sebebi hepimizin de bildiği üzere özgürlükler ülkesi olmasının çekiciliği ya da Amerikan aksanı ile İngilizce öğrenmek veya izlediğimiz filmlerden, dizilerden ve hatta dinlediğimiz müziklerden etkilenmiş olmamız da olabilir.

Nitekim Amerika da her yıl yurtdışından dil eğitimi almaya gelen milyonlarca öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ve neredeyse Amerika’nın hemen hemen her şehrinde dil eğitimi veren okullar vardır.

Neden Amerika ?

Amerika, dil eğitimi konusunda oldukça fazla alternatiflere sahip bir ülkedir. Bu alternatifler ise hem seçeceğiniz dil okulu konusunda hem de eyalet-şehir tercihinde oldukça çeşitliliğe sahiptir.

Eminiz ki Amerika’da her öğrenci profiline uyacak bir şehir vardır.

Şehir seçimi tamamen öğrencinin beklentisi ile uyumlu olmalıdır. Burada maddiyatınız, beklentileriniz, ilgi alanlarınız, varsa iklim kriterleriniz ve kişiliğiniz devreye girer. Çünkü almak istediğiniz eğitim türü muhtemelen Amerika’nın birçok şehrinde vardır.

Amerika’yı dil eğitimi için tercih eden birçok öğrencimizin profilinde aslında şunu gördük; öğrencilerimizin büyük çoğunluğu dil eğitiminden sonra kariyer planlaması olarak üniversite, college, yüksek lisans ya da sertifika programı gibi bir programa dahil olmayı düşünüyorlar ve Amerika bu konuda da ciddi anlamda fırsatlar ülkesi.

Amerika'da Eğitim

Dünyanın en iyi üniversitelerinin bulunduğu bir ülkede her bütçeye hitap edecek bir program mevcuttur. Ayrıca Amerika’da çok fazla dil okulu alternatifi de olduğu için bütçenize göre hem zincir okul hem butik okul seçeneği de fazladır.

Eğer sınavlara hazırlık için dil eğitimi almayı düşünüyorsanız da Amerikan eğitim sisteminin bir parçası olan TOEFL, GMAT, GRE vb. sınav hazırlık kurslarını sınavın temeli olan ülkede almanızda fayda var.

Amerika'da Dil Okuluna Gitmenin Avantajları

Dil Okulu Amerika

Yeni Kültürler ve Keşfedilecek Yerler

Özgürlükler ülkesi olan Amerika, dünya genelinde bulunan birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır.

Çok büyük ve kalabalık bir ülke olması sebebi ile bünyesinde hemen hemen her milletten, her dinden ve dilden insan yaşamaktadır.

Bu da sizin için farklı kültürleri keşfetmek açısından büyük bir fırsat olacaktır.

Coğrafi anlamda da doğusundan batısına gezilecek ve görülmeye değer o kadar çok yer vardır ki… Ancak dil eğitimi için ayıracağınız bütçede seyahat etmek için ne kadar maddiyat ayırabilirsiniz bilemeyiz ama mümkün olduğunca en azından eğitim aldığınız eyalette ve çevresinde gezebileceğiniz her yeri gezin, yapabileceğiniz tüm aktiviteleri yapın kim bilir belki de bu fırsatı bir daha elde edemeyeceksiniz.

Ancak bu noktada da tekrardan hatırlatalım ki Amerika’da kanunlar ve kurallar eyaletten eyalete farklılık göstermektedir.

Prestijli Ülke

Birleşik Devletler, ciddi anlamda prestijli bir ülkedir ve Amerika’da dil eğitimi almış olmak kariyer anlamında size büyük katkı sağlayacaktır. Orada edindiğiniz tecrübeler yaşamınızın her alanında size yol gösterecektir.

İleride tekrardan Amerika turist vizesi veya herhangi bir ülke için vizeye başvuruda bulunduğunuzda, zamanında almış olduğunuz ABD vizeniz size kolaylık sağlayacaktır.

Dil Okulu Amerika

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.