fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Amerika’da Eğitim Almak için 5 Neden


Her yıl milyonlarca öğrencinin dil eğitimi, üniversite eğitimleri için tercih ettiği Amerika’da eğitim; New York, Boston, Los Angeles, San Francisco, San Diego, Chicago, Miami gibi şehirleriyle dil öğrenmek isteyen öğrenciler için inanılmaz fırsatlar sunar.

1. Öğrenci Ülkesi Amerika

Hem yüz ölçümü hem de gelişmiş ekonomisiyle büyük bir ülke olan ve her yıl milyonlarca uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapan Rüyalar Ülkesi Amerika’da İngilizce dil eğitimi almak size başka hiçbir ülkede yaşayamayacağınız bir deneyim sunar. Tüm yaş gruplarının katılabileceği eğitimlerde, farklı milletten, farklı kültürden öğrencilerle tanışacak ve ufkunuzu genişleteceksiniz. Amerika kültürler arası hoşgörüyü size öğreterek dili öğrenme sürecinizi zenginleştirecektir.

Dünyanın her yerinden öğrenci alan kozmopolit bir eğitim ortamı sunan Amerika, size farklı bir bakış açısı kazandırarak aldığınız eğitimi globalleştirecektir. Eğitimlerinizden kalan zamanınızda eğitim aldığınız ve konakladığınız bölgenin özelliklerine göre festivallere, spor müsabakalarına, doğa yürüyüşlerine, kayak merkezlerine, sanat galerilerine ve müzelere giderek hem İngilizcenizi geliştirip hem de Amerikayı keşfe çıkabilirsiniz. Böylece hem İngilizcenizi geliştirmiş hem de arkadaş edinerek sosyalleşmiş olursunuz.

Yurtdışı Dil Okulları

yurtdışında eğitim almak

Amerika'da Eğitim

2. En İyi Üniversiteler

Amerika’da Eğitim düşünceniz var ise dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim alma şansını elde edebilirsiniz.

Harvard, Stanford, Princeton, MIT, Yale, Colombia University gibi dünyanın en iyi üniversitelerinin olduğu Amerika’da dil eğitiminiz süresinde pek çok üniversiteyi gezip görme şansınız olacaktır. Gezip görmekle kalmayıp aynı zamanda dil eğitiminizin sonunda yeterli seviyeye geldiğinizde akademik İngilizce sınavlarından muaf olarak üniversiteye kabul edilme sürecinde de pek çok dil okulu size yardımcı olmaktadır.

3. Kariyer İmkanı

Öz geçmişinizi geliştirecek size iş hayatında yeni kapılar açacaktır.

Amerika’da dil eğitimi almak kariyer planlarınıza büyük katkı sağlayacaktır. Dil seviyenizi ileri bir düzeye taşıdığınızda dili iş hayatınıza uyarlama sürecinizi kısalacak, İngilizce sunumlarda başarınızı arttıracaktır. İşe alım mülakatları çok daha kolay olacaktır. Alanınızda çalışan firmalar öz geçmişinizde Amerika’da Eğitim aldığınızı gördüğünde size karşı düşünceleri olumlu yönde değişecektir. Amerika’da dil eğitimi alırken aynı zamanda İş İngilizcesi eğitimi de alarak iş hayatınızdaki yeteneklerinizi geliştirebilme şansınız da vardır. Amerika’da eğitim almak akademik hayatta ve profesyonel iş hayatında oldukça değer gören önemli bir adımdır. Amerika’da aldığınız dil eğitimi sertifikası ülkenize döndüğünüzde başvurduğunuz birçok yerin kapısını kolayca açacaktır.

Amerika Lise Değişim Programı

Amerika'da Eğitim

4. Kaliteli Eğitim ve Bol Seçenek

İster bir metropolde ister bir üniversite kampüsünde, sahil şehrinde ya da teknolojinin kucağında isterseniz film setlerine yakın yerlerde eğitim almak isteyin sizin için pek çok dil okulu seçeneği var. Butik okullar tercih edebileceğiniz gibi zincir dil okulları da tercih edebilirsiniz. Amerika dil okulları dünyanın pek çok noktasından gelen öğrencilere ev sahipliği yaptığından onların ihtiyaçlarını her zaman bilir. Bulunduğunuz şehri tanımanız için turlar düzenler ve ihtiyaçlarınız için başvuracağınız birimleri size gösterir. Konaklamanızdan ulaşımınıza, banka hizmetinizden alabileceğiniz ek derslere kadar danışacağınız dil okulları mevcuttur. Araştırmaya ve keşiflere çok önem veren Amerika’da dil okullarında da öğrencilere eğitimde son teknolojiyle hizmet verir. Öğrencinin dili öğrenmesi için en iyi kaynakları ve ekipmanları sunar.

5. Rüyalar Ülkesi Amerika

Küçüklüğümüzden beri her dizide, her filmde, dinlediğimiz müziklerde, okuduğumuz kitaplarda var olan Amerika, hepimizin hayallerini süsler. Büyülü bir dünya olan Amerika herkes için bir fırsatlar ülkesidir. 50 farklı eyalet ve 4 farklı zaman diliminde üzerinde 4 mevsimin yaşandığı Amerika, tam anlamıyla özgürlükler ülkesidir. Özgürlükler Ülkesinde kurallara uyduğunuz müddetçe özgürsünüzdür. Gittiğiniz barlar, eğlence yerleri kafe ve restoranlarda size yardımcı olmayacak bir Amerikalı bile yoktur. Eğitim için hangi eyaleti ya da şehri seçerseniz seçin dil, tarih, gelenek ve görenekler açısından zengin bir kültürle karşılaşırsınız. Bazen size farklı gelip anlayamasanız da zaman geçtikçe siz de bu çeşitliliğin içine dahil olursunuz.

Amerika'da Dil Egitimi

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.