fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Amerika Turist Vizesi ile Dil Eğitimi Alınır mı ?


Amerika Turist Vizesi ile Dil Eğitimi Alınır mı ? Amerika’da dil eğitimi F1 vize türü olan öğrenci vizesi ile alınır. Hali hazırda bir vizeniz yoksa, F1 vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. F1 vize türünün olmazsa olmazı I-20 belgesidir. Bu belge okul tarafından öğrenciye gönderilir ve vize görüşmesinde ya da Amerika’ya girişte mutlaka yanınızda olması gerekir.

Hali hazırda Amerika Turist Vizesi olan kişiler bir kez daha vize görüşmesine girmek istemez. Nasılsa vizem var bu vizemi kullanarak dil eğitimi alayım diye düşünür. Bu düşüncelerinde çok da haklılardır ve Amerika Turist Vizesi ile Dil Eğitimi alınır 😊

Ancak burada önemli olan ne kadar süre eğitim alınacağıdır ya da haftalık kaç saat eğitim almayı hedefliyor olduğunuzdur. Zira turist vizesi ile dil eğitimi almanın bir sınırı vardır.

Amerika Turist Vizesi ile Kaç Ay Dil Eğitimi Alabilirim ?

Var olan bir vizeyi kullanarak Amerika’ya gitmek ve bu vizeyi kullanarak eğitim almak son derece akıllıcadır. Ancak bunun bazı kuralları vardır. Siz 9 ay dil eğitimi almak istiyorsanız ve Turist vizeniz varsa, maalesef bu vize ile 9 ay Amerika’da dil eğitimi alamazsınız, bu durumda F1 öğrenci vizesi almanız gerekir.

Amerika Turist Vizesi ile dil eğitimi almanın sınırı 12 hafta yani 3 aydır. Ayrıca Yoğun İngilizce eğitimi alamazsınız. I-20 basımını zorunlu kılmayacak sayıda ders alabilirsiniz. Bu da haftada 18 saate kadar olan ders sayısıdır.

amerika-vizesi-alacaklara-tavsiyeler

Amerika Turist Vizesi ile Dil Eğitimi Alınır mı ?

Amerika turist vizesi ile dil eğitimi alabileceğiniz programın adı okullarda genelde Tatilde İngilizce programıdır. Ortalama haftada 15 saat eğitim verilir. Var olan vizeyi kullanmanız bu şekilde mümkün olur. Ancak siz haftada 30 ders almak istiyorsanız, yoğun eğitim alacağım düşüncesindeyseniz kesinlikle sizin için I-20 basılmalı ve F1 vizesine başvuru yapmalısınız.

3 aya kadar olan eğitimleriniz için vize stresini tekrar yaşamadan ve vize masraflarını tekrar yapmadan Amerika turist vizenizi kullanarak Amerika’da dil eğitimi almanız son derece mantıklıdır.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.