Armada Grandee - Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Bize Ulaşın

0850 480 46 76

WhatsApp

0533 4 065 065

Çalışma Saatlerimiz

09:00 - 18:30

Kanada Dil Okulları

Kanada’da Dil Eğitimi

Yurtdışında Dil Eğitimi denildiğinde en çok tercih edilen ülkelerin başında yer alan Kanada, dünyanın refah düzeyi en yüksek ülkelerinden biri olmasının yanı sıra Birleşmiş Milletlerin, dünyanın en yaşanılır ülkeler ve şehirler sıralamasında her zaman en üst sıralarda yer alır.

Kanada’da Yaşam ve Konaklama

Kanada, yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük ikinci ülkesidir. Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan bu devasa ülkede yaşayanlar oldukça geniş bir yüzeye yerleşim kurabilme olanağı elde etmiştir. Kanada’da şehir merkezinin yanı sıra şehir dışındaki yerleşimin de oldukça fazla olması buna dayanmaktadır.

Tercih Edilen Şehirler

Toronto: Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi, Ontario eyaletinin başkentidir. Güzel deniz kıyısı yerleşimleri ve öğrenci dostu halkı ile Toronto, Kanada‘nın dil eğitimiiçin en çok tercih edilen şehirlerinin başında gelir. Yaklaşık 6 milyon nüfusa sahip şehirdeki bu nüfusun %54’ünü göçmenler oluşturur. Son derece güvenli bir yerdir, suç oranları oldukça düşüktür. Şehir içerisindeki ulaşım ağı o kadar gelişmiştir ki yeraltında alışveriş merkezleri ve metro istasyonları bulunur.

Çalıştığımız Bazı Dil Okulları

ILAC (International Language Academy of Canada): Eğitim, tesis, konaklama ve öğrenci aktivitelerinde en iyiyi bir araya getirerek, kendine özgü bir İngilizce deneyimi sunan ILAC Dil Okulu, Kanada’nın en büyük ve en çok ödüle sahip dil okuludur. Her yıl 14.000’den fazla öğrenci Kanada’da dil eğitimi için ILAC’ı seçer.

Kanada Vizesi

Kanada’da öğrenci vizesi olarak iki tip vize vardır;

  • Temporary Resident Visa (Short-Term study)- Geçici Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: Kanada’da alınacak olan eğitim süresi eğer 6 ay veya daha az ise bu vize türüne başvuru yapılır. Temporary Resident Visa ile pasaportunuza basılacak olan vize süresine konsolosluk karar vermektedir. Talep edilen süre ne olursa olsun öğrencilerin bu vize ile maksimum 180 gün kalış izni olmaktadır. Bu vize türü ile Kanada’ya giden öğrenciler vizelerini Kanada’dan uzatamazlar. Bu vize türü ile giden öğrencilere çalışma izni verilmez.
  • Study Permit- Öğrenci Vizesi: Kanada’da 24 hafta üzerinde eğitim almayı planlayan öğrencilerin başvuru yapması gereken vize türüdür. Bu vize ile Kanada’da kalış izni maksimum 11 aydır ancak gene de kalış süresinin kararını verecek olan kişi, ülke girişindeki gümrük memurudur. Bu vize türü ile giden öğrencilere çalışma izni verilmez.

Anlaşmalı Olduğumuz Okullar

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın