fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Wroclaw Üniversitesi

Wroclaw Üniversitesi

Kuruluş: 1945 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Wroclaw Üniversitesi

1945 yılında kurulan Wroclaw Üniversitesi’nin tarihi 1700’lü yıllara dayanmaktadır. 1945 yılında Breslau Alman Üniversitesi’nin kapanmasıyla beraber kurulmuştur. 100.000’den fazla mezunu olan üniversitenin 23.000 civarında öğrencisi ve 3.300 civarında da akademik personeli bulunmaktadır.

Wroclaw Üniversitesi 300 yıldan fazla tarihiyle 20. yüzyılın başından bu yana 9 Nobel Ödülü kazanan mezun vermiş bir yüksek öğretim kurumudur. Üniversite her yıl 8.000 civarında mezun vermektedir. 10 fakülte ve 44 farklı alanda Lehçe ve İngilizce olarak programlar sunulmaktadır. Üniversite, ayrıca, birçok partnerlikle dünyadaki diğer üniversiteler ile de iş birliği içindedir.

Güneybatı Polonya’da yer alan Wroclaw Polonya’nın en büyük dördüncü şehirdir. Orda nehri üzerine kurulu olan şehir Varşova’nın ardından Polonya’nın en büyük ikinci finansal merkezi olarak görülmektedir. 600.000 civarında nüfusu ile oldukça önemli bir şehirdir.

Wroclaw’da üniversite eğitimi almak öğrencilere yalnızca iyi bir üniversitede eğitim alma imkânı sunmaz aynı zamanda da yabancı bir ülkede unutulmaz bir deneyim kazandırır. Wroclaw Üniversitesi öğrencilerin üniversiteye ve şehre uyum sağlayabilmeleri adına oryantasyon günleri düzenler. Wroclaw Üniversitesi öğrencileri için iki farklı yurt konaklama imkânı sunmaktadır. Her iki konaklama da şehir merkezinden kolayca ulaşabilen ve öğrenci dostu yerlerdir.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından CWTS’e göre 692. Sırada, URAP’a göre 753. sırada ve QS’in değerlendirmesine göre 801-1000 sıraları arasında yer alan üniversite Polonya’da üniversite eğitimi almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir seçenektir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Wroclaw Üniversitesi’nde Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.