fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Lodz Teknoloji Üniversitesi

Lodz Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş: 1945 – Devlet Üniversitesi

Sayfa İçeriği

...

Lodz Teknoloji Üniversitesi

Polonya’nın en büyük üçüncü şehri olan Lodz’ta yer alan Lodz Teknoloji Üniversitesi 1945 yılında kurulmuştur. 9 fakültesi bulunan üniversitenin 20.000 üzerinde öğrencisi ve 1.500 üzerinde de akademik personeli bulunmaktadır.

Mühendislik alanında uzun bir geleneği olan üniversite dünya üzerinde bilim, eğitim ve araştırma alanında tanınmaktadır. Lodz Teknoloji Üniversitesi, İngilizce ve Fransızca olarak birçok mühendislik bölümü sunmaktadır. Üniversitenin temel amacı yabacı dili kuvvetli, profesyonel mühendis ve yöneticiler yetiştirmektir. Uluslararası bağlantıları da kuvvetli olan Lodz Teknoloji Üniversitesi’nin 40’tan fazla ülkede 300’den fazla akademik kurumla anlaşması vardır.

Üniversitenin bazı başarıları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

Lodz Teknoloji Üniversitesi, aktif öğrencileri destekler ve öğrencileri sakin Lodz şehrinde kaliteli ve araştırmaya dayalı bir eğitim sunma hedefindedir.

Yüksek Öğretim Kurumu’nun (YÖK) da kabul ettiği dünya üniversite sıralamalarından Time Higher Education’ın değerlendirmesine göre 801 – 1000 sıraları, ARWU’nun değerlendirmesine göre 901-1000 sıralamaları, QS’e göre 801-1000 sıralamalarında ve URAP’ın değerlendirmesine göre de 964. sırada yer alan üniversite Polonya’da teknik bir üniversitede eğitim almak isteyen Türk öğrenciler için de uygun bir üniversitedir.

Lisans Bölümleri (İngilizce)

Yüksek Lisans Bölümleri (İngilizce)

Polonya’da, Lodz Teknoloji Üniversitesi’nde, Lisans ve Yüksek Lisans noktasında en kaliteli ve dürüst danışmanlığı almak için bize ulaşın! Bilgi almak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.

Harita

Sokak Görünümü

Galeri

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.