Armada Grandee - Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Bize Ulaşın

0850 480 46 76

WhatsApp

0533 4 065 065

Çalışma Saatlerimiz

09:00 - 18:30

Kanada’da Sertifika

Kanada’da Sertifika ve Diploma

Kanada’da sertifika programları genel olarak 6 ay ile 1 sene arasında değişiklik göstermektedir. Bu programlara kabul alabilmek için uluslararası geçerliliği olan IELTS ya da TOEFL gibi sınavlardan yeterli puan alınması gerekir.

Yaşam ve Konaklama

Kültürel çeşitliliği, sıcakkanlı sevecen insanları, eğitim kalitesi ve doğal güzellikleriyle Kanada dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında her zaman ilk sıralarda yer alır. Güney komşusu olan Birleşik Devletler ile kıyaslandığı zaman Kanada’da yaşam maliyetleri daha uygun olacaktır.

Çalıştığımız Bazı Okullar

Seneca College (Devlet Okulu)

Kanada’nın en büyük kolejlerinden birisi olan Seneca College 1967 senesinde kurulmuştur. Birçok eğitim programını bünyesine barındıran ve her yıl yüzden fazla ülkeden öğrenci olan okul 4 yıllık lisans programları ya da 1 yıllık lisansüstü eğitim programlarının yanı sıra 8-12 aylık sertifika programları ve 2-3 yıllık da özel amaçlı iş dünyasına yönelik programlar sunmaktadır.

Kanada Vizesi

Kanada’da öğrenci vizesi olarak iki tip vize vardır;

Temporary Resident Visa (Short-Term study)- Geçici Öğrenci Ziyaretçi Vizesi: Kanada’da alınacak olan eğitim süresi eğer 6 ay veya daha az ise bu vize türüne başvuru yapılır. Temporary Resident Visa ile pasaportunuza basılacak olan vize süresi genellikle pasaport bitiş tarihinize kadardır. Talep edilen süre ne olursa olsun öğrencilerin bu vize ile maksimum 180 gün kalış izni olmaktadır.

Study Permit- Öğrenci Vizesi: Kanada’da 24 hafta üzerinde eğitim almayı planlayan öğrencilerin başvuru yapması gereken vize türdür. Sertifika ya da diploma programına katılacak öğrenciler bu vize türüyle işlem yapmalıdır.

Bize Ulaşın
Bize Ulaşın