fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Stafford House

Stafford House

Sayfa İçeriği

Stafford House İngiltere

Stafford House International dil okulu, 1952 yılında uluslararası bir eğitim kurumu olarak kurulmuş Cambridge Education Group’un bir parçasıdır. 65 yılı aşkın süredir en yüksek kaliteyle eğitim vermeyi sürdüren bu dil okulu, akademik ve yaratıcı alanda İngilizce programları verirken İngiltere, Amerika ve Kanada’da bulunan 10 farklı şubesinde binlerce öğrenciyi dünyanın önde gelen üniversitelerine de hazırlamaktadır.

Genel İngilizceden İş İngilizcesine, IELTS ve TOEFL sınavları hazırlık kurslarından Profesyonel Sertifika programlarına ve Üniversite Hazırlık kurslarına kadar varan çeşitli programları ile her yıl neredeyse 100’den fazla ülkeden gelen 20 bin öğrenciye eğitim çeşitliliği sunmaktadır. Profesyonel Pathway ya da ONCAMPUS programlarına kayıt olan öğrenciler Stafford House dil okulu sayesinde bir üniversiteye yerleşirken okulun profesyonel ekibinden yardım alabilirler. Aynı zamanda gençler için de bulunan yaz programları sayesinde 9-18 yaş arasındaki öğrenciler için hem grup hem de bireysel dil eğitimi imkânları bulunmaktadır. Stafford House İngiltere şubelerini aşağıda görebilirsiniz.

Stafford House Brighton

İngiltere’nin Güney sahilinin en müthiş bölgesi olan Brighton şehri, çoğu zaman “deniz kenarındaki Londra” olarak da anılmaktadır. Stafford House International Brighton dil okulu da bir yanı sahile diğer yanı da şehre bakan merkezde yer almaktadır. Güzel ve ünlü Regency binalarından biri olan bu okulun içerisinde öğrenci salonu, avlu ve çalışma odaları bulunmaktadır.

Öğrenciler, interaktif tahtalarla döşenmiş toplamda 16 sınıftan oluşan ve 240 öğrencilik kapasiteye kadar ulaşan Stafford House Brighton dil okulunda Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS Hazırlık ve Cambridge sınav hazırlık programlarına katılabilirler. Yaz tatilini verimli geçirmek isteyen 12 – 17 yaş arası öğrenciler de Stafford House Summer programlarına katılarak hem dil eğitimi alabilir hem de aktivitelerle ve gezilerle dolu bir yaz dönemi geçirebilirler.

Stafford House Brighton dil okulu dersleri sonrası öğrenciler, okulun sunduğu sosyal programlara katılabilmenin yanı sıra kozmopolit Brighton şehrini dolaşabilir ve şehrin yerel butik dükkânlarında alışveriş yapıp merkezde bulunan çeşitli kafe ve restoranlarda yerel tatları deneyimleyebilirler.

Cambridge

Dünyanın bir numaralı üniversitelerinin bulunduğu öğrenci şehri Cambridge, İngiltere’de tarih ve kültürün bir araya geldiği önemli noktalardan biridir. Bu zarif şehrin tam merkezinde bulunan Stafford House International Cambridge dil okulu, modern klimalarla ve interaktif tahtalarla döşenmiş 9 sınıfa sahiptir ve yaklaşık 135 öğrencilik kapasiteye ulaşmaktadır. Ayrıca öğrenciler için bina içerisinde özel kantin, kafe ve çalışma odaları ile birlikte bilgisayar odaları bulunmaktadır.

Cambridge şehrindeki ünlü üniversitelere sadece birkaç adımlık mesafede bulunan Stafford House Cambridge dil okulunda öğrenciler Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS Hazırlık ve Cambridge sınav hazırlık programlarından dersler alabilirler. Okul, aynı zamanda 12 – 18 yaş arası öğrenciler için CATS College ve Cambridge Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları Okulu’nda çeşitli yaz programları sunmaktadır. CATS College’da 12 – 17 yaş arası öğrenci grupları onlar için hazırlanmış özel yaz programına katılırken, 14 – 17 yaş arasındaki öğrenciler de bireysel olarak yaz dönemindeki kurslardan yararlanabilirler. Daha farklı deneyimler edinmek isteyen 15 – 18 yaş arasındaki öğrenciler, Cambridge Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları Okulu’ndan dil programları ile birleştirilen ve sanat üzerine olan çeşitli kurslara katılabilirler.

Öğrenciler boş vakitlerinde Cam nehri üzerinde sandal ile tura çıkarken şehrin muhteşem atmosferini ve mimarisini canlı bir şekilde deneyimleyebilirler. St. John’s College, King’s College Chapel ve daha birçok müze ve tiyatro binalarını ziyaret ederek de İngiliz kültür mirası hakkında bilgiler edinebilirler.

Canterbury

Orta çağa özgü mimarisi ve tarihiyle ön plana çıkan Canterbury şehri, Kent adı verilen ve “İngiltere’nin Bahçesi” adını alan kırsal bir bölgede bulunmaktadır. Stafford House International Canterbury dil okulu da tarihle dolu ama aynı zamanda canlı bir öğrenci şehri olan bu bölgenin merkezine sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır.

225 öğrencilik kapasiteye ulaşan, öğrenciler için özel çalışma odaları bulunan ve interaktif tahtalarla döşenmiş 15 sınıftan oluşan Stafford House Canterbury dil okulunda öğrenciler Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS Hazırlık ve Cambridge sınav hazırlık programlarına katılabilirler. Stafford House Canterbury, 12 – 17 yaş arasındaki grup öğrenciler için yaz döneminde dil eğitimi programları sunarken 14 – 17 yaş arası öğrenciler için de öğrencilerin bireysel olarak katılabileceği yaz dönemi dil eğitimi programları imkânı sağlamaktadır.

Tarihi kaleleri ile ünlü olan bu şehir aynı zamanda popüler Canterbury Hikayeleri kitabına da ismini vermektedir. Öğrenciler şehrin katedrallerini gezebilir ve daha da iyisi şehir merkezine sadece 15 dakika ulaşım mesafesinde olan sahil kenarını da ziyaret edebilirler.

Londra

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Londra, kültürel çeşitliliği ve kozmopolit yapısı ile uzun yıllardır dikkat çekmektedir. Stafford House International Londra dil okulu da lüks mağazaların bulunduğu ve bütün ulaşım araçlarının ortak noktası olan Bloomsbury bölgesinde yer almaktadır.

Öğrenciler için kafe, kantin, kütüphane, çalışma ve bilgisayar odalarına sahip olan Stafford House Londra, interaktif tahtalarla dizayn edilmiş ve 420 öğrencilik kapasiteye kadar ulaşan bir binaya sahiptir. Bu binada öğrenciler Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun İngilizce, IELTS Hazırlık ve Cambridge sınav hazırlık programlarına katılabilmenin yanı sıra 14 – 17 yaş arasındaki öğrenciler de St. Pancras – Garden Halls bölgesinde yer alan Stafford House dil okulu binasında yaz dönemi boyunca bireysel olarak dil eğitimi programlarına katılabilir ve program içeriğinde bulunan aktivite ve gezilerle yaz aylarını keyifli geçirebilirler.

London Eye, Big Ben ve Buckingham Sarayı’na kadar uzanan hem tarihi hem de modern kültürün birleştiği noktaları ziyaret etme şansına sahip olan öğrenciler, ünlü Globe Tiyatrosu’na giderek Shakespeare’ın unutulmaz eserlerinden birine tanık olabilirler.

Stafford House Kanada

Stafford House Dil Okulları 1952 tarihinde kurulmuştur. 60 yıldan uzun süredir genel, akademik ve profesyonel İngilizce konusunda kurslar sunan dil okullar grubudur. Stafford House Kanada da bu kalitede ve isimde yıllardır dünyanın birçok yerinden gelen öğrencisine eğitim vermektedir.

Tüm dünyada 10, Kanada’da ise 2 farklı şubesi ile hizmet vermektedir. British Council ve EnglishUK akreditasyonları bulunan okul aynı zamanda CATS College grubuna üyeliği ile binlerce öğrencinin isteklerini gerçekleştirmelerine ve dünyanın en prestijli üniversitelerine yerleştirilmelerine yardımcı olmaktadır. Ayrıca ONCAMPUS üyeliği ile de İngiltere, Amerika ve Avrupa’da uluslararası öğrencilerin lisans ve yüksek lisans programlarına geçiş yolları sunar.

Yakın zamanda tüm şubelerin yenilenmesi ile öğrenciler daha ferah ve aydınlık sınıflarda, akıllı tahtalar eşliğinde, son teknoloji sistemleri sayesinde öğretmen-öğrenci etkileşimli eğitim almaktadırlar. Ayrıca kütüphane, kafeterya, bilgisayar odası, ücretsiz Wi-Fi ve bireysel çalışma alanları ile de öğrencilerin gereksinimleri doğrultusunda mekanlar oluşturulmuştur.

Stafford House eğitiminiz haricinde yaşamak için tercih edebileceğiniz aile yanı sıcaklığı ya da öğrenci yurdu özgürlüğü alternatifleri ile de konaklama konusunda öğrencilerine alternatifler sunmaktadır. Ayrıca her hafta okul bünyesinde programlanan sosyal aktiviteler ile dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler arasında sosyalliğin artması hedeflenmektedir.

Stafford House Toronto

Stafford House Toronto Dil Okulu North York merkez kütüphanesine ve metro istasyonuna yakın bir binada hizmet vermektedir. Kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri ve eğlence komplekslerine ulaşım oldukça kolaydır.

330 öğrenci kapasiteli okulda 22 sınıf bulunmaktadır. Ortalama 11 kişilik sınıfları ile Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Toefl, Cambridge ve IELTS sınavlarına hazırlık ve Pathway programları hizmeti vermektedir.

Kanada’nın en büyük şehri Toronto yüksek yaşam standardına ve düşük suç oranın sahip modern ve çok kültürlü bir şehirdir. Ontario Gölü’nün kıyısında bulunan şehirde her yıl dünyaca ünlü festivaller, konserler ve fuarlar düzenlenmektedir. Ayrıca dünyanın en büyük şelalesi Niagara ile her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Stafford House Calgary

Stafford House Calgary Dil Okulu ana ticaret merkezinin ve uluslararası öğrenciler için ücretsiz tren hattının bulunduğu lokasyonda yer almaktadır. Ayrıca Calgary Tower ve Calgary Central Kütüphanesi’ne, kapalı alışveriş komplekslerine, tropikal parklara, restoran, sinema ve tiyatrolara yakındır.

Calagry şubesi 135 öğrenci kapasitesiyle, 8 sınıfıyla ve 10 kişilik sınıfları ile deneyimli eğitmenler eşliğinde öğrencilere hizmet vermektedir.

Calgary şehri Kanada’nın önemli ticaret şehirlerinden birisidir. Şehir oldukça güvenli, konforlu ve modern yapısıyla, sıcakkanlı halkıyla kendinizi iyi hissedebileceğiniz bir yerleşim yeridir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.