fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Riviera English School

Riviera English School

Sayfa İçeriği

Riviera English School

Riviera English School, birçok farklı ülkede dil eğitimi vermiş olan James ve Alex Nicholls tarafından 1996 yılında İngiltere’nin sahil kesimi olan Torquay şehrinde kurulmuş bir dil okuludur. Orta büyüklükte bir binaya sahip olan ve 40’tan fazla ülkeden gelen öğrencileri ile farklı milletleri içerisinde barındıran Riviera English School dil okulu, şehrin en merkezi bölgesinde yer almaktadır.

Konuşma, dinleme, okuma ve yazma gibi becerilerin İngilizce olarak geliştirilmesini hedefleyen bu dil okulu, öğrencileri seviyelerine göre farklı sınıflara ayırarak çeşitli programlarda eğitim vermektedir. 16 yaştan başlayan ve geniş bir yaş aralığına dil eğitimi sunmanın yanı sıra 18 yaşından daha küçük öğrencilere de yaz dönemlerini verimli geçirmeleri ve dil öğrenmeleri için onlara özel yaz kursları imkanı sağlamaktadır.

Torquay

Gizemli havası ile İngiltere’nin en çok merak edilen şehirlerinden biri olan Torquay, Devon bölgesinde yer alan küçük ve yaşaması kolay bir sahil bölgesidir. Riviera English School Torquay dil okulu da bu bölgenin merkezi noktalarından birinde muhteşem deniz manzarasına sahip bir binada yer almakta ve restoranlara, plajlara, önemli caddelere ve limanlara yakın mesafede bulunmaktadır.

20 yıldan fazla deneyime sahip olan bu dil okulunda öğrenciler Genel İngilizce derslerine katılarak önemli dil becerilerini geliştirebilir, Yoğun İngilizce kursları ile öğrenme sürecini daha fazla ders alarak hızlandırabilir ve belirli bir seviyeye gelmiş olan öğrenciler de IELTS ve Cambridge gibi dil seviyelerini uluslararası anlamda belirleyen önemli sınavlara hazırlanmak için hazırlık kurslarına katılabilirler. 13 – 17 yaş arasındaki öğrenciler de onlar için özel olarak hazırlanmış grup programlarından yararlanabilirler.

Riviera English School Torquay dil okulunda öğrenciler için bina içinde özel olarak dizayn edilmiş 12 sınıf bulunur ve aynı zamanda öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri hoş bir avlu bahçesi, ders çalışma alanları, büyük bir kütüphane, atıştırmalıkların bulunduğu ortak öğrenci alanı ve öğrencilere özel bilgisayar odaları ile televizyon odası yer almaktadır.

Londra’dan 3 saatlik tren yolculuğu ile ulaşılabilen Torquay şehrinde öğrenciler her yere yürüyerek kolaylıkla gidebilme imkanına sahiptir ve bu yüzden yaşam masraflarını azaltan bir şehir haline gelmektedir. Muhteşem deniz kıyısı, şık yat limanları ve Güney Devon bölgesinin harika plajlarına sahip olan bu şehir, Global Geopark ile UNESCO dünya mirasına girmeyi başarmıştır ve yıl boyunca çeşitli aktiviteleri ile de dikkat çekmektedir.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.