fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Lila

Lila

Sayfa İçeriği

Lila

2004 yılında bağımsız bir İngilizce dil eğitimi akademisi olarak Leanne Linacre ve Victoria Bligh adında iki kız kardeş tarafından İngiltere’nin Liverpool şehrinde kurulan Lila dil okulu, öğrencilerin öğrenmeyi sevmelerini hedefleyen bir vizyona sahiptir. Yurtdışında bir süre öğretmenlik yapan Leanne ve Victoria kardeşler, bu deneyim sonrası İngiltere’ye döndüklerinde ülkenin Kuzey bölgesinde İngilizce dil eğitimi veren kurumların yetersizliğini fark edip Liverpool şehrinde bu yönde bir adım atmışlardır.

Çağdaş bir ortamda kaliteli bir eğitim deneyimi sunmayı amaçlayan Lila dil okulu, bir öğrenciye ihtiyacı olan her türlü olanağı sağlamaktadır ve öğrenme deneyimini her öğrenciye göre şekillendirerek kişiselleştirir. Yoğun sosyal aktiviteleri ile İngilizce’yi günlük hayatla entegre etmeyi hedefleyen bu dil okulu, elektronik tahtalı sınıflarından kullanışlı kütüphanelerine ve sessiz çalışma alanlarından ortak öğrenci alanlarına kadar öğrencilere geniş bir alan imkanı sunmaktadır.

Liverpool

Mersey Nehri’nin doğusunda bulunan ve bir liman şehri olan Liverpool, yaklaşık 500 bin kişiden oluşan nüfusu ile ülkenin en misafirperver insanlarına sahiptir. Lila Liverpool dil okulu da bu kozmopolit şehrin merkezinde orta büyüklükteki bir binada yer almakta ve bu yapısı sayesinde öğrencilere samimi ve rahat bir öğrenme ortamı yaratmaktadır.

Lila Liverpool dil okulu bir öğrencinin eğitim süresince ihtiyacı olan her şeyi sunar ve çağdaş öğrenme olanakları ile öğrencilere kaliteli eğitim, program çeşitliliği, şehirde mükemmel bir konum, kişisel öğrenme deneyimini şekillendirmeye yardımcı olacak kapsamlı sosyal özellikler gibi birçok alanda garanti vermektedir.

Okul binasında bulunan 18 sınıfın her biri öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde dizayn edilmiştir ve elektronik beyaz tahtaları ile Lila, öğrencilerin eğitim süresince en modern olanaklardan yararlanmasını sağlar. Sadece öğrencilerin yararlanabileceği ve ders dışında da dil öğrenimlerine devam edebilmeleri için onlara özel bilgisayar odaları bulunmaktadır.

Lila Liverpool binasındaki kütüphaneden kitap ödünç alma imkanına sahip olan öğrenciler aynı zamanda hem bu kütüphanede dil eğitimlerini destekleyecek kitaplar ile seviye ilerlemelerine katkı sağlayabilir hem de öğrenciler için özel çalışma alanlarında boş zamanlarını ders çalışarak geçirebilirler.

Tüm olanakların bulunduğu şehir merkezindeki Lila Liverpool dil okulu, yerel ve ulusal gezileri içeren haftalık ve aylık sosyal programları ile çeşitli aktivite imkanları sunmaktadır. Futbolun kalbi olan şehirlerden biri olan Liverpool’da öğrenciler spor etkinliklerine katılma şansı yakalarken The Beatles’ın ilk kez sahne aldığı bu şehirde müziğin keyfini çıkarabilirler.

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.