fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek İçin 10 Adım


Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek için izlemeniz gereken yolları size 10 adımda açıkladık.

1. Neden Dil Okulu ?

yurtdışında eğitim almak

Yurtdışında dil eğitimi günümüzde artık zaruri bir ihtiyaç haline dönüşmüştür. Her ne kadar gelişen teknoloji sayesinde online veya yabancı hocalar eşliğinde birebir eğitimler mümkün olsa da öğreneceğiniz veya geliştireceğiniz dili o ülkenin ana dili olan bir yerde öğrenmek size pratik anlamda çok daha fazla kolaylık sağlayacaktır. Evet maddiyat açısından belki daha maliyetli olacaktır ama uzun vadede harcayacağınız zaman ve para yurtdışında dil eğitimi ile size daha kısa zamanda kar sağlayacaktır. Edindiğiniz tecrübeler, sosyal ortamlar ve yurtdışında bulunmuş olmakta bonus olarak geri dönüş sağlayacaktır.

2. Firma Araştırması ve Kararı

armada-grandee-logo

Uzun zamandır planlarını yaptığınız ya da bir anda karar verdiğiniz yurtdışında dil eğitimi için artık bir adım atmanız gerekiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz.

Bunun için öncelikle güvenilirliğini garantilemiş, yurtdışı eğitim sektöründe uzun yıllar tecrübe edinmiş, size kolaylıkla referans öğrenci sunabilecek ve daha evvel yurtdışında bulunmuş danışmanları ile size hizmet verebilecek bir firma araştırması yapmalı ve ücretsiz danışmanlık alarak firma konusunda kararınızı vermelisiniz.

Unutmayın ki bu keyifli süreç seçeceğiniz yanlış bir firma ile eziyete dönüşebilir.

3. Ülke Kararı

Danışmanlık firması konusunda kararınızı verdiniz ancak ülke konusunda nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsunuz.

İşte bu noktada beklentileriniz nelerdir bunları çok iyi değerlendirmelisiniz.

Örneğin çalışma izni olan bir ülkeye mi gitmek istiyorsunuz, yoksa yeşil pasaport ile vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri mi düşünüyorsunuz.

Ya da ülkemize yakın bir ülke mi düşünüyorsunuz ya da ekonomik olması benim için daha önemli mi diyorsunuz?

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek için 10 Adım

Bu noktada danışmanızın sizin beklentilerinizi öğrenerek vize konusunda da sizin için ideal olabilecek en doğru ülkeye yönlendirme yapar ama burada nihai karar her zaman için öğrencinindir.

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek için 10 Adım

4. Şehir Kararı

Ülke konusunu da çözdünüz gelelim şehre karar vermeye. Birçok ülkenin popülerleşmiş herkes tarafından tercih edilen şehirleri vardır. Ancak burada yine sizin kişisel özellikleriniz ve şehirden beklentiniz devreye girer. Sakin ya da metropolitan, deniz kenarı ya da şehrin merkezi gibi kriterleri eleyerek en doğru kararı verebilirsiniz.

5. Okul Kararı

 

Okul konusu sizin eğitim sürecinizi doğrudan etkileyecek bir karardır.

Özellikle kısa dönem eğitim alacak öğrencilere tavsiyemiz, her zaman için kaliteli bir eğitim veren tanınmış bir dil okulunu seçmelerinden yanadır.

yurt-disi-universite-ogrencileri

6. Kayıt Aşaması

 

Kayıt aşaması için ilk etapta danışmanlık firmanıza okulun ön kayıt ücretini ödeyerek ve pasaportunuzu fotokopisini vererek okul kabulü için başvurabilirsiniz.

7. Vize Aşaması

Vize aşamasına gelindiğinde danışmanlık firmanız size ücretsiz vize danışmanlığı verecektir.

Her ülkenin farklı vize prosedürü olduğu için hangi evrakları hazırlayacağınız konusunda ve vize evraklarınızın doldurulmasında size yardımcı olacaktır.

malta-vizesi

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek için 10 Adım

8. Ödeme Aşaması

Okulun ücretini ödeme ise ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bazı ülkelerde vize onayından sonra ödeme yapılmaktadır bazılarında ise vize dosyasına koyulmak üzere okul ve konaklama ücretinin önceden ödenmiş olması gerekmektedir.

Yine bu noktada en iyi rehberiniz danışmanınız olacaktır.

9. Uçak Bileti

En heyecanlı olan kısmı halletiniz ve vizeniz onaylandı. Artık seyahatinize az bir zaman kaldı ve eğitiminizin başlayacağı tarihe göre uçak bileti almanız gerekiyor. Bu noktada danışmanlık firmanızdan ücretsiz uçak bileti danışmanlığı desteği alabileceğiniz gibi kendiniz de araştırma yapabilirisiniz. Ancak dikkat etmek gerekir ki bazı uçuşlar çok aktarmalı olabilir ve transit vize gerektirebilir. Yine garanti ve rahat bir uçuş yapabilmeniz açısından danışmanınızın yönlendirmelerine uymanızı tavsiye ederiz.

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek için 10 Adım

Yurtdışında Dil Okuluna Gitmek için 10 Adım

10. Valiz Hazırlama

Ve tüm çabalarınız sonucunda artık uçma vakti geldi.

Kısaca değinecek olursak gideceğiniz ülkenin mevsim şartlarına, hangi mevsimleri yaşayacağınıza dikkat etmelisiniz.

Yanınıza ülkemize özgü ufak tefek hediyeler koymanızı da öneririz.

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.