fbpx
Armada Grandee Yurtdışı Eğitim & Danışmanlık

Yurt Dışında Dil Eğitimi Almanın Önemi


Yabancı dil öğrenmek istiyorsunuz fakat nerede daha iyi olacağına karar veremediniz mi ? Yaşadığınız yerdeki bir dil kursu mu ? Yoksa yurt dışına mı gitmeli ? Tam da bu noktada hala emin değilseniz, size yurt dışında dil eğitimi almanın öneminden ve avantajlarından bahsetmek isteriz.

Dil Konuşulduğu Ülkede Öğrenilir

Yurtdışında Dil Okuluna Kimler Katılabilir

Türkiye’deki herhangi bir dil kursunda haftada birkaç saatlik eğitim ile gramerinizi geliştirmektense; dilin konuşulduğu ülkede yaşayarak çok daha kısa sürede güzel sonuçlar alabilirsiniz. Yabancı dil, duyarak ve konuşmaya çabalayarak öğrenilir.

Dersten çıktığınızda da o dili duymaya devam ederek; okulda, konakladığınız yerde, yolda, gittiğiniz bir kafede hatta markette bile konuşmak zorunda kalarak gün boyu pratik yapma şansınız olacak.

Konuşma Ağırlıklı Eğitim Sistemi

Yurtdışında Dil Okulu Seçimi Yaparken 7 Adım

Döndüğünüzde artık “anlıyorum ama konuşamıyorum” demeyeceksiniz. Yurt dışındaki dil okullarında gramer ağırlıklı eğitim yerine konuşma, dinleme ve yazma becerilerinizi de geliştirmeye yönelik sistemler uygulanır ve seviyenize göre sınıflara yerleştirilirsiniz.

Performansınıza göre kurun süresinin dolmasını beklemeden farklı seviyelere geçişiniz dahi sağlanacaktır.

Böylece kısa sürede etkili sonuçlar elde edeceksiniz.

Yeni Kültürleri Tanıma Fırsatı

Eğitim aldığınız ülkenin yemeklerini, müziklerini, sanatını, geleneklerini, alışkanlıklarını ve yaşam tarzlarını keşfedecek, hayatlarına ortak olacaksınız; hem de dünyanın dört bir yanından gelen yeni arkadaşlarınızla birlikte, belki de bir sonraki seyahatinizi planlamaya başlarsınız.

College students studying on university campus outdoor

yurtdışında eğitim almak

Hem Tatil Hem Eğitim

Bir yandan dilinizi geliştirirken diğer yandan farklı şehirleri ve görülmeye değer yerleri gezmek keyifli olmaz mı ?

Okuldaki derslerinizi tamamladıktan sonra günün kalanında ve hafta sonları, hem okulların organize ettiği turlar ve etkinliklerle hem de kişisel merakınız doğrultusunda arkadaşlarınızla yapacağınız planlarla hayalini kurduğunuz yerleri görebilir, yeni hobiler edinebilirsiniz.

Kariyeriniz için Güzel Bir Adım

 

Yurt dışı deneyimi CV’nizde güzel görünecektir.

Dil sertifikanızı yurt dışında edineceğiniz yaşam deneyimi ve geliştireceğiniz becerileriniz ile birleştirip öz geçmişinize eklemek, iş başvurularınızda sizi diğer adayların önüne geçirecektir, ya da çalıştığınız yerde daha yüksek pozisyonlara.

Graduation Celebration Success Certificate College Concept

Yurtdışı Yaz Okullarına Kimler Katılabilir ?

Kişisel Gelişim

Yurt dışında tek başınıza yaşamış olma deneyimi kendinizi keşfetmenize ve öz güveninizin artmasına yardımcı olacaktır.

Orada kalacağınız süre boyunca öğreneceklerinizin yanı sıra konfor alanınızın dışına çıkıp, bambaşka bir kültürün içinde hayatta kalmayı öğrenerek farklı bakış açıları edineceksiniz.

Unutulmaz Deneyim

Ömür boyu unutamayacağınız anılar biriktirmek ve tecrübeler kazanmak için muhteşem bir fırsat.

Uzun yıllar iletişim kurmaya devam edebileceğiniz dostluklar kurarak, daha bilgili ve tecrübeli biri olarak geri döndüğünüzde anlatacak çok fazla hikayeniz olacak.

Bu maceraya atılmış olmanın verdiği mutluluk ve gururla hayatınıza yön vereceksiniz.

Yurtdışında Dil Okulu Seçimi Yaparken 7 Adım

Diğer yazılarımıza göz atabilirsiniz

Dubai'de Dil Eğitimi Almak için 5 Neden


Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi

Dubai’de Çalışma İzinli Dil Eğitimi Dubai’de dil eğitimi ve çalışma izni programları gün geçtikte popülerleşiyor. Hem dil okuluna giderek İngilizcenizi geliştirebilir hem de eğitim süresince


devamını oku

başa dön
Bize Yazın!
1
Bize ulaşmanın en hızlı yolu!
Merhaba, bizimle iletişime geçebilirsiniz.